SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Napinaj mięsnie i rośnij w siłe !

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4854

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 259 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12537
Zaczęcam do przeczytania...komentujcie, wypowiadajcie sie :)


IZOMETRYCZNY PRZYROST SIŁY
Stosowanie metody izometrycznej dla rozwoju siły jest typowym przykłademwyprzedzania teori przez praktyke. Zanim solidnie zajęto sie badaniami nad wpływem tej metody na rozwój siły i mięśni oraz opracowano reguły jej stosowania ,była juz od dawna używana przez praktyków i zalecana w terapii medycznej(rekonwalescencja po długotrwałych unieruchomieniach).Nazywana bezciązeniowąmetodąrozwoju siły , była opisywana juz w początku XX wieku przez naukowców rosyjskich.
Za prekursora tej metody uznaje sie jednak niemieckiego atlete-siłacza Maxa Sicka.Stworzył on tzw bezprzyżądową metodęcwiczen siłowych ,którą zastosował na sobie z zadziwiająco dobrym skutkiem i przez to stał sie pionierem treningu izometrycznego.Ciekawostkąmetody izometrycznej jest to że powstała ona...z nieśmiałości.Max Sick , który w młodych latach był słabowitym chłopcem wstydził sie ćwiczyc przed rodzicami i rówiesnikami i dlatego postanowił napinaćmięsnie "w tajemnicy" , bez wykonywania przy tym jakich kolwiek ruchów. To statyczne napinanie mięsni dało po pewnym czasie rewelacyjne wyniki , które sprawiły że okrzyknięto go najsilniejszym człowiekiem swojej epoki.
OTO KILKA NUMERÓW KTÓRE MAX SICK PREZENTOWAŁ PODCZASZ SWOICH WYSTĘPÓW CYRKOWYC:
- wyciskał jedną ręką człowieka o wadze 82 kg az 16 razy z rzędu , trzymając w wyprostowanej drugiej ręce szklankę wypełnioną po brzegi wodą i nie wylewając z niej nawet kropli;
-obnosił do okoła areney na wyprostowanym ramieniu mężczyzn do 110kg masy ciała;
- wykonywał stójkę na kciukach wspartych o maczugi.Stosowanie metody izometrycznej pozwoliło mu na ukształtowanie wspaniałej sylwetki , a nawet na uzyskanie dość dobrej separacjii mięsni.Ten wpływ na kształt i jakość sylwetki sprawia , że izometria jest metodąstartową w kulturystyce , stosowaną w ćwiczeniach klasycznych (pozy obowiązkowe) na zawodach.
Mimo istnienia wielu kontrowersji dotyczących stosowania izometri, wynikających z szerokiej gamy przyczyn (przyjęcie błędnych założen badawczych , nieujednolicony materiał badawczy , zastrzeżenia niektórych lekarzy itp.), jest metoda niewątpliwie godna polecenia.
Aby ograniczyć kontrowersję na temat izometrii , należy podać kilka warunków niezbędnych dla uzyskania wyskokiej skuteczności tej metody:
>> Pełny skurcz mięsnia powienien trwać od 3 do 6 sekund
>>Każdy skurcz mięśnia powinien byc powtórzony 2 lub 3 krotnie , a czas przerwy odpoczynkowej miedzy napieciami powinien byc równy czasowi napięcia
>>Przerwy odpoczynkowe miedzy podwujnymi czy potrójnymi skurczami powinny być dłuższe i wynosić od 30 sekund do 3 minut , w zależności od masy grup mięśniowych , które były zaangażowane w ćwiczeniu
>>Ćwiczyćmozna nawet codziennie , jeżeli izometria stanowi tylko część treningu.
Metoda izometryczna realizuje drogę rozwoju siły poprzez zwiększenie synchronizacji nerwowo-mięśniowej , która charakteryzuje duże przyrosty siły , a niewielkie masy mięśniiowej.Jest doskonałą metodą startową szczególnie w kulturystyce , gdyż dodatkowo poprawia wyrazistość mięśni i ich separację, rzeźbę oraz definicję.

"Bez masy nie ma siły"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 326 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20967
Witam, ciekawy art. Oby tylko nikt nie rzucil siłowni bo pomyśli że jest to super metoda i lepsza od treningu na siłowni :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 259 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12537
hehe no mysle ze nikt nie rzuci dlatego silowni :D

"Bez masy nie ma siły"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4108
i co ktoś próbował tego treningu, ma jakies efekty bo ja od dzis zacząłem i musze przyznać ze coś tam moze nawet czuć ale musze jeszcze opanować technike. I jeszcze jedno pytanie czy daje jakies efekty bez cwiczeń siłowych bo ja mam przerwe przez kontuzje i czeka mnie jeszcze pare miesiecy bez siłki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 259 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12537
ja tak robiłem jak nie mogłem cwiczyc przez kontuzje no i powiem tak mieso nie leci az tak szybko jak bez treningow :) ale odzywiac sie musisz tez dobrze pzdro

"Bez masy nie ma siły"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 256 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2666
jak normalnie ćwiczę na siłce to mogę stosować tę metodę w dniach wolnych czy raczej zaburzy to regenerację?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3420


Pare jego fotek

"Nic się nie spełni, jeśli nie jest wpierw marzeniem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3420


.

"Nic się nie spełni, jeśli nie jest wpierw marzeniem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3420


.

"Nic się nie spełni, jeśli nie jest wpierw marzeniem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3420


.

Zmieniony przez - Grzesiu-93 w dniu 2008-08-10 17:04:26

"Nic się nie spełni, jeśli nie jest wpierw marzeniem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3420


I ostatnie

"Nic się nie spełni, jeśli nie jest wpierw marzeniem"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

fajny przelicznik...

Następny temat

potrzebuje dobrego treningu

WHEY premium