SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nagłe przytycie bez zmiany trybu życia

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10412

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1984
Hej,

no więc ost raz byłam tu w zimie gdy zakładałam temat jak to po nagłym jesiennym przytyciu obcięłam kcal a zamiast chudnąc, tyłam dalej. Byłam wycieńczona dietą 1000 kcal, mała ilością węgli a waga rosła jak tylko próbowałam zwiększyć ilość kalorii
https://www.sfd.pl/Jak_w_końcu_schudnąć_przy_rozwalonym_metabolźmie_-t909348.html  -> tu ten temat

poradzono mi zgłosić się do Pana Łukasza, tak tez zrobiłam. Przez miesiąc współpracowaliśmy zwiększyłam wtedy kcal do 1400/dzień bez wzrostu wagi. Potem ze wzgl finansowych zrezygnowałam ale dalej postępowałam wg jego zaleceń. W efekcie na pocz lata jadłam juz 1600 kcal, waga nic nie wzrosła a nawet zaczeła spadac. No więc dalej zwiększałam kcal, zaczęłam tez jeść coraz luzniej( znaczy jakies 200 kcal "niezdrowych" na dzien) a waga dalej leciała w dół. We wrześniu jadłam 1800 kcal i byłam 3 kg chudsza niz w zimie, gdy jadłam 1000.

I tu zaczeły sie problemy- nagle( bez zmiany sposobu odżywiania i ilosci ruchu) przytyłam kilogram w tydzien- mysle ok, wahniecie. Nic nie zmieniłam, a tu + kolejny kilogram. No wiec obcięłam kcal do 1600 i w tydzien kolejny kilogram! Wymiary po 2-3 cm w górę wszędzie.

Czy macie pomysł co może się dziać? Dlaczego wcześniej przez 2 miesiace trzymałam wage na 1800 i to pozwalając sobie okazjonalnie na wakacyjne odstępstwa( czasami lód, czasami gofr) a teraz nagle tyje pomimo ze zmniejszyłam ilosc jedzenia i trzymam sie tych zaleceń co przed wakacjami kiedy to na takiej ilosci chudłam?

Nie moge znowu przytyc, ale tez nie chce juz bardziej zmniejszając ilosci kalorii bo nie chce zmarnować tej 0,5-rocznej pracy nad naprawą metabolizmu....

Wrzucam przykładowy jadłospis z ost tygodnia oraz z sierpnia kiedy to waga trzymała sie/leciała w dół





Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobra, dziecko, wyżaliłaś się, teraz idź w pokoju.
Przy wyjściu puknij się jeszcze w glowę, tak jak zrobiłaby to prababcia czy stryjenka widząc jak teorie knujesz. Ot, na przykład nikt tu nigdy nie napisał, że zboża to zło.
Dietę ma każdy, nawet wyniszczony pijaczek sączący tanie wino owocowe pod starą gruszą czy wychudzona panienka, dla której głównym celem jest mamlać snikersy i nie tyć.

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2013-10-13 15:22:38
...
Napisał(a)
Usunięty przez Ruda_29 za pkt 1 regulaminu
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie widzisz związku pomiędzy batonem Twix a tyciem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1984
Nie, nie widzę. Normalnie ludzie jedzą polowe swojego zapotrzebowania z rzeczy typu Twix, ja jem zdrowiwej niz jakies 95% populacji a jednak oni trzymaja wage, a przynajmniej nie tyja po 1 kg na tydzien Moim celem nie właśnie "unormalnienie"

Poza tym napisałam ze to w sierpniu i lipcu jadłam więcej takich rzeczy( wiecej nie znaczy symboliczne ilosci) a chudłam. Teraz im jem zdrowiej tym i tak wiecej tyje. Tu widze problem i tego nie rozumiem
...
Napisał(a)
Usunięty przez Saida za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1984
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
Ciało pamięta wszystko i rzadko kiedy zapomina, udało ci się wrócić na właściwe tory i jedząc syf prawdopodobnie straciłaś wszystko co wypracowałaś a każdy kolejny "powrót" będzie coraz trudniejszy i ciało będzie się coraz bardziej opierało. Wtedy prawdopodobnie chudło dzięki temu rozpędowi jakie załapało przez te pół roku.
Niestety ale jesteś przykładem tego jak zmarnować w 2miesiące pół roku pracy.

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Taaaa. A czy te 95% populacji żyje na 1000kcal, ma osteoporozę w wieku 20 lat i niesprawne jajniki? Nie wydaje mi się.
No i czy Tobie się zdaje, że organizm reaguje jak pstryknięcie palcem? Jeśli tak, to się mylisz.

Mówiąc wprost: doigrałaś się, wychodzą konsekwencje długotrwałych głodówek. Ciało nie zapomni nigdy.
Nie tyłaś, bo organizm przeżył szok - dostał ładunek składników odżywczych, nie musiał się niczym martwić. No ale Ty, znów wproadziłaś go w stan niedożywienia. Bo wbrew pozorom, osoby jedzące syfy są niedożywione. Nie chodzi tutaj o ilość kalorii, ale o podaż składnikow odżywczych. Syfiate batony i lody tych drugich nie mają.

Jednym słowem dałaś sygnał organizmowi: głodzimy się, czas zacząć magazynować.
Z tym podejściem na "unormalnienie" nie masz szans.

Idź tarczycę przebadaj, bo może się tak zdarzyło, że nie funkcjonuje normalnie. I udaj się do ortopedy, być może potrzebujesz leków, które zatrzymają procesy rzeszotowienia kości. Osteoporoza w przypadku takim jak Twój jest praktycznie nieodwracalna. Przynajmniej bez interwencji farmakologicznej.

Zrob tez lipidogram - jeśli okaże się, że masz hipercholesterolemię, to prawdopodobnie organizm zaczął się zżerać od środka - poczynając od wątroby.

Tutaj nikt nie jest w stanie Ci pomóc - już poprzednio Ci to powiedziałam.
...
Napisał(a)
Usunięty przez obliques za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 508 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3601
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1984
Czy Wy nie przesadzacie?

Co to jest niezdrowe 150 kcal raz na 2 dni w stosunku do ekstremalnie odżywczych pozostałych 1600 kazdego dnia? Ja rozumiem ze gdybym nagle zaczeła jesc jak cała reszta mojej rodziny( czyli rano tost, potem makaron z sosem z torebki, na deser czekolada) to byłaby to radykalna zmiana ale przeciez to nawet nie była zmiana 10% spożywanych kalorii!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 13783 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111973
Chyba nie będziesz rozkminiała teraz co jest przyczyną? odpowiedź jest prosta... zmiana miski czy aktywność?. A bronienie się tym, że to tylko batonik i 150kcal nie zmieni tego. Najwidoczniej to szkodzi i już. Niektórzy mogą sobie pozwolić, inni nie. No i to co napisały dziewczyny powyżej.

Zmieniony przez - UNKNOVVN w dniu 2013-10-11 17:21:55

what doesn't kill you makes you stronger.
▪█─────█▪

PODSUMOWANIE PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/PODSUMOWANIE_PRZEMIANY_/_UNKNOVVN-t953320.html

PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/Konkurs/UNKNOVVN-t933010.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1984
o tylko ze ja zaczełam jesc znowu w 100% idealnie( przez co ludzie ze studiów znowu patrza na mnie jak na d****a, a moje zycie towarzyskie umiera), zmniejszyłam ilosc kalorii a przybuł kolejny kilogram. I tak- nie wiem co jest przyczyną i nie wiem co zrobic zeby juz nie tyc!
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Sztanga łamana czy prosta?

Następny temat

najlepsze ćwiczenia na pośladki?

WHEY premium