SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczę bo lubię, ćwiczę bo chcę :)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 471613

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
W tej chwili robię trening 5x5 na siłę według schematy jak napisałem w pierwszym poście. Taki trening w tej chwili robi orzegów tyle że z większymi ciężarami. Ja zacząłem od małych dlatego że w czerwcu wysiadły mi stawy ( łokcie i nadgarstki ) przesadziłem z ciężarem przy ćwiczeniach + prace budowlane przy domu. Nie mogłem dżwigać przez 4 miesiące, potem był lekki FBW i teraz od 30 listopada 5x5 na siłę ale zacząłem od małych ciężarów.

Dziś na przykład wyglądało to tak;

Rozgrzewka i rozciąganie 15min, 3x15 pompki w szerokim rozstawie ( bo lubię ), następnie 5x5 przysiady , 5x5 wyciskanie stojąć, 1x5 MC, przed każdym ćwiczeniem, 1x12 seria rozgrzewkowa + przed MC seria pośrednia połowa ciężaru którym aktualnie ćwiczę. Na koniec trceps 1x12 rozgrzewkowy, potem 3x10 i na koniec 1x20 rozgrzewkowy. Po wszystkim 5 minut rozciąganie. Przerwy między ćwiczeniami 2 min. między seriami 1 min. Nie twierdze że po tym nie czuję zmęczenia, ale mam ochotę na jeszcze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 12105 Napisanych postów 30527 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130869
Jak ciężary małe to się nie dziwię!
Objętościowo nie wygląda na mało.
Zwiększ ciężar a potem powiedz czy chcesz jeszcze.
Ja wysiadam po 3 seriach z ciężarem z którym robię do 6p.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728600
Nie bardzo ten typ treningu pasuje w takiej sytuacji.

A mówiąc krótko -lipa. :)

5 x 5 to typowy trening na siłę, a na siłę to znaczy na Siłę -czyli odpowiednie ciężary dobrane wg schematu procentowego siły maksymalnej w danym ćwiczeniu.

Inne dozowania ciężaru (mniejsze ,jak u Ciebie) nie maja właściwie żadnego sensu -po prostu - brak znaczących efektów i w sile i w rozwoju.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
Nie bardzo ten typ treningu pasuje w takiej sytuacji.

A mówiąc krótko -lipa. :)

5 x 5 to typowy trening na siłę, a na siłę to znaczy na Siłę -czyli odpowiednie ciężary dobrane wg schematu procentowego siły maksymalnej w danym ćwiczeniu.

Inne dozowania ciężaru (mniejsze ,jak u Ciebie) nie maja właściwie żadnego sensu -po prostu - brak znaczących efektów i w sile i w rozwoju.


Zdecydowałem się na ten trening pod wpływem artykułu Andrzeja Michalaka w czasopiśmie "KIF" nr 7-8/2015 "Trening siły metodą... starożytnych Greków". Stosuję się do tego zmieniłem jedynie dodawany ciężar z 2,5 do 2kg ( nie lubię połówek ) i dodałem ćwiczenia na biceps i triceps, bo lubię. Niestety nigdy nie sprawdzałem swoich maxów w różnych cwiczeniech ( mówię o czasie terażniejszym nie o młodości) bo nie mam nikogo kto mógłby mnie asekurować a bez asekuracji nie będę ryzykował. Zastosowałem ciężary wyjsciowe według tabeli podanej w artykule zakładając że napisał go fachowiec. Chce w ten sposób poćwiczyć do końca stycznia a potem przejść na FBW. Może jak byłbym 10 -20 lat młodszy to miałbym jakieś kompleksy ale mam swiadomość że trudno mi będzie dojśc do ćwiczenia takimi ciężarami jak TY czy Twoi rówieśnicy ( żałuję że wróciłem do ćwiczeń tak późno) ale zobaczymy na moją 60-siatke . Na rajzie sukcesem będzie dla mnie 5x100kg w przysiadzie i 5x100kg MC, wiosłowanie chciałbym 5x110kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 12105 Napisanych postów 30527 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130869
masti trenuje bardziej nowoczesnymi metodami. A prezes A.Michalak kulturystyką zajmuje się już kilkadziesiąt lat.

Nie znam tego artykułu - chociaż kupuję KIF . Albo nie miałem tego numeru albo nie zwróciłem na niego uwagi.
Za długi czas planowania. Lepiej stawiać sobie krótsze cele np. 2 miesięczne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
Daleki jestem od tego aby podważać wiedzę i autorytet mastiego, wręcz przeciwnie. Ale tak jak napisałem siła już nie ta co kiedyś i podatność na kontuzję większa, działam według zasady "mierz siły na zamiary" . Uważam że ćwiczenia oprócz poprawy kondycji wyglądu i samopoczucia mają też sprawiać przyjemność i radość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
No to na dzisiaj mam trening aerobowy zaliczony. Narąbałem 1m3 drzewna do pieca, zrzuciłem to do piwnicy i poukładałem a dodatkowo odkurzyłem cały dom. Wymachy, skłony, rzuty itp wykonano mogę teraz spokojnie wypić kawę . A może zaliczę jeszcze spacer z żoną i psem nad jezioro jakies 5-6 km i to będzie piękne zakończenie roku . Życzę Wszystkim udanego sylwestra i sukcesów (nie tylko siłowych) w Nowym Roku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 12105 Napisanych postów 30527 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130869
Jednak mam ten numer KIF.
Jeśli, zacząłeś od 20kg w WL i w przysiadach to się nie dziwię niedosytowi!
Czytając Twojego posta skoncentrowałem się na opisie ćwiczeń dodatkowych i zdążyłem zapomnieć to co było napisane wcześniej (czyli 5x5).
Sam boję się takiego treningu jako zbyt wyczerpującego dla mnie!
Chociaż może się skuszę od jutra?!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
Miałeś rację racje z tym większym ciężarem . Wczorajszy trening odczułem już bardziej, po intensywnych aerobach w niedzielę i wczorajszym 12 godzinnym dniu pracy ( nie lubię wcześnie wstawać a do pracy muszę wstać o 5:00 ) trening wyszedł mi tak sobie. Ale zaczynam czuć że dzwigam już coś bardziej konkretnego Jak na razie 5x5x65kg przysiady, 5x5x40kg wyciskanie stojąc i 5x74 MC, wiem że "szału" nie ma ale zobaczymy jak pójdzie na rajzie do końca stycznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 12105 Napisanych postów 30527 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130869
Te ciężary (dla mnie) nie są takie małe.
40kg w wyciskaniu stojąc to przyzwoity ciężar.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Triceps i biceps

Następny temat

Hiit na reverse diet

WHEY premium