SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nadmierne pocenie - plecy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 32542

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 2566 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10268
Witam ! Mam 18 lat, ważę 95kg przy wzroście 185cm z góry piszę, że nie biorę żadnego koksu ani odżywek. Moim problemem jest nadmierne pocenie sie na plecach. Jak chodziłem jeszcze do ogólniaka to wystarczyło, że przeszedłem się do szkoły ( a daleko nie miałem ) i już plecy mokre ( chodzę na siłownie i gram w futbol amerykański więc kondychę mam );/ Słyszalem o środku zwanym Antidral czy jakoś tak. Co o nim sądzicie ? Pomoże mi ? Jeśli trzeba to podam więcej info. Pozdro
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6249 Napisanych postów 75888 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754029
Nadmierna potliwość jest problemem części z nas. Ma to miejsce szczególnie w sytuacjach, gdy jesteśmy w pracy, szkole, na uczelni, czy w środkach komunikacji miejskiej. Niekiedy problem jest na tyle poważny, że dość często należy zmieniać mokrą koszulkę. Niestety problem staje się bardziej dokuczliwy, gdy w wyniku nadmiernego pocenia się rozwijają się bakterie, powodujące nieprzyjemny zapach.

Pot jest wydzieliną gruczołów potowych i produkowany jest w sytuacjach wymagających schłodzenia naszego organizmu, dzięki czemu nie doprowadzamy do jego przegrzania i problemów z tym związanych. W dużej mierze ilość wydzielanego potu zależna jest od tego ile i jakie płyny spożywamy w ciągu dnia. Bazowanie na wodzie źródlanej powodować może, że zamiast nawadniać się, to odwadniamy nasz organizm, wydalając wraz z potem więcej składników mineralnych, niż dostarczamy. Dlatego też sugeruję Ci bazować na wodzie wysokozmineralizowanej. Pocenie się zależne jest również od ilości spożywanych płynów, aktywności fizycznej, ogółu odżywiania, przyjmowanych leków, czy chorób.

Preparaty lub leki na zmniejszenie aktywności gruczołów potowych powodują zmniejszenie wydzielania się potu. Musisz jednak pamiętać, że mogą one niszczyć ubrania. Poza tym, nadmierne zahamowanie aktywności gruczołów potowych będzie odczuwalne poprzez niekiedy zbyt słabe chłodzenie organizmu, co bez wątpienia odczujesz w czasie treningów. Najlepiej przetestuj na sobie. Każdy organizm jest inny, więc opinia kogoś nigdy nie będzie miarodajna.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2603 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31404
No Antidral zamyka gruczoły potowe, czy jakoś tak, można używać pod pachami, na dłoniach, stopach, to czemu nie na plecach?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 45 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Spróbuj starego sposobu modelek,czyli pij wodę z grubym poduszonym plasterkiem cytryny,kiedyś myślałem,że to przesada ale jednak.Kiedy oduczyłem się picia wszelkich napojów i soków przerzuciłem się na zwykłą wodę mineralną tylko niezbyt mi podchodziła zawsze więc wrzucałem cytrynę do niej.Jakoś nie skojarzyłem na początku ale znacznie mniej się pociłem,myślałem,że to może przez jakieś suple i dopiero później przypomniałem sobie o tym tekście z cytryną.Nie wiem w czym leży istota problemu i czy to Tobie pomoże ale ten patent testuję dziennie w Greckich upałach i jak dla mnie działa.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 2566 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10268
Dzięki panowie ;] Poczekam jeszcze może ktoś jeszcze coś powie a z tą cytryną to nie słyszałem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 524 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6187
Dobry antyperspirant. U mnie w lecie bez tego ani rusz. Jak se z rana nie psikne po jajkach i po tyłku to przez pół dnia chodze w mokrych majtach :P Pisze poważnie. Na plecy też powinien pomóc. Wada jest taka że u co niektórych takie sztuczne blokowanie gruczołów potowych może skończyć się syfami. Dlatego myć się raz dziennie to obowiązek :P

Kiedy zadasz pierwszy cios wiedz ,że o życie grasz...
Gdy zobaczysz pierwszą krew, mocno uderz jeszcze raz...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 2566 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10268
Dzisiaj to kupiłem i w sumie nie pisze nic, że nie można stosować na plecy, ale nie pisze też że można Jeszcze popatrzę na i necie, ale jak nigdzie nic nie znajdę to spróbuję ;)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37
czasem nadmierne pocenie się w okolicach klatki piersiowej i pleców może być związane z chrobą/ niewydolnością płuc. Jeżeli Ty lub ktoś w Twoim otoczeniu pali papierosy warto zrobić sobie badania. I w ogóle powinieneś zrobić sobie spirometrię, bo niewydolność płuc nie zawsze jest spowodowana paleniem.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 2566 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10268
Heh nie sądzę. Gram w futbol amerykański i dużo biegam więc odpada ;] BTW byłem u dermatologa i przepisał mi DRICLOR. Bez recepty i polecam naprawdę działa już przy 1wszym razie, koszt 35zł ale nie powoduje uczulenia ani nie niszczy ubrań jak po ANTIDRALU !!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rehabilitacja kolana po artroskopii (uszkodzenie łękotki i naderwanie więzadła)

Następny temat

Ktora firma?

WHEY premium