SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nadciśnienie-trening

temat działu:

Dietetyka ogólna

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1320

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 58 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4141
Witam, chciałbym się doradzić w sprawie nadciśnienia tętniczego. Jeżeli chodzi o kwestie żywienia to staram się odżywiać poprostu zdrowo, co prawda nie liczę kalorii spożywanych w ciągu dnia, ale staram się by nie było tego ani za mało, ani za dużo, unikając soli, alko, fast-fudów itp. Pytanie moje dotyczy raczej treningu/rodzaju aktywności, które uprawiam. 2xbieg ok 45min, 2x ćwiczenia siłowe z własnym obciążeniem, 1x basen-> tak wygląda moja tygodniowa aktywność fizyczna. Problem polega na tym, że nie wiem czy ćwiczenia siłowe z własnym obciążeniem mogę wykonywać przy nadciśnieniu tetniczym które waha się zazwyczaj - (o ile występuje) między 140/75, 145/80. Jeżeli chodzi o dane to:
wzrost 180cm
waga 80,5kg
płeć mężczyzna 22l
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 58 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4141
Pragnę nadmienić jeszcze, że miałem robione badania serca, oraz krwi i wszystko jest ok. Powód nadciśnienia-> najprawdopodobnie nadwaga, oraz kilkuletni stres. Ważyłem 110kg, 12 miesięcy zajeło mi wrzucanie wagi, aż uzyskałem wagę 80kg, którą utrzymuję od ok 4miesięcy. Nadciśnienie pojawiło się przed zrzuceniem wagi, lekarz ogólny powiedział, że samo przejdzie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 103 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1473
Nie sądze żebyś miał jakiekolwiek przeciwskazania do uprawiania sportów siłowych, nawet z większym obciązeniem niż własne tym bardziej, że Twoje nadciśnienie jest praktycznie w normie, minimalnie tylko za wysokie. Najlepiej jednak po prostu zapytaj się lekarza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 408 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3595
Jak narazie jako takiego nadciśnienia nie ma jeżeli nie masz wyskoków większych niż 150/90, do 140/90 jest norma. A Ty jesteś w górnej granicy normy więc spokojnie możesz trenować, chyba że zostało wykryte u ciebie nadciśnienie z powodu jakiejś choroby. Pozdrwiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze Pilnie o Pomoc w ulozeniu diety.

Następny temat

Krew w kale

WHEY premium