Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 12032 razy
  • Autor

Muszę się szybko odchudzić! Prosze o pomoc...

• bartek132
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 6 lat
    • LPA: 39

Wysłano 12 września 2008 15:36

zgłoś naruszenie

Witam wszytskich! Mam 14 lat, mam 188cm wzrostu i ważę 84kg. Wiem, że w moim wieku rosnę itp. ale postanowiłem, że muszę schodnąć do zimy do ok. 75-78kg. W moim przypadku codziennie moge trenować na siłowni(np. rowerek czy coś), oraz bieganie itp. Bardzo prosze o odpowiedz oraz równiez prosze żebyście niepisali, że jestem zbyt młody na jakieś diety i dość ciężki wysiłek fizyczny. Jeżeli możecie to podajcie mi linki do jakichs diet oraz jaki wysiłek fizyczny będzie dla mnie odpowiedni. Najważniejsze dla mnie jest to żeby zrzucić brzuszek, klatke troche oraz uda... Licze na dobre doradztwo. Pozdrawiam. Bartek.

Waga: 84

Wzrost: 188

Obwód klatki: 95

Obwód ramienia: 34

Obwód talii: 90

Obwód uda: 57

Obwód łydki: 45

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: niewiem

Aktywność w ciągu dnia: 4 lekcje WF tygodniowo oraz czasami gra w piłke, siatkówkę

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: piłka nożna, siatkówka

Odżywianie: ogólnie lubie wszystko nawet warzywa :)

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: brak

Preferowane formy aktywności fizycznej: codziennie po ok.3h, a w weekend ile wlezie...

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: raczej nie

Stosowane wcześniej diety: brak
  • Wysłano 12 września 2008 16:49

zgłoś naruszenie
    Polecamy zaufać naszym specjalistom, dobierając plan treningowy, plan odżywiania czy suplementację, potrzebujesz indywidualnego podejścia. Poproś o przygotowanie planu dla Ciebie http://potreningu.pl/plany. Profesjonalny, kompletny plan: diety + treningi + suplementacja, już od 149 69
  • Cycu_ś
    • Trenuje: kilka z 1 przerwa po ktorej zaczalem od zera
    • LPA: 17016

Wysłano 12 września 2008 16:49

zgłoś naruszenie
    mozesz kupic sobie jakies odzywki np l-karnityna ale te 14 lat ogranicz kalorie i rob aeroby ale systematycznie np. bieganie itp. w googlach masz od na***ania didietet niskokalorycznych

• bartek132

Wysłano 12 września 2008 17:45

zgłoś naruszenie
    wielkie dzieki za podpowiedz Cycu_ś :) wypróbuję tą diete oraz l-karnitynę... mam nadzieję, że pomoże... a i czy możesz określić kiedy bym osiągnął wage ok. 75kg oraz płaski brzuszek :P
  • d_singe
    • Na forum: 7 lat
    • LPA: 808

Wysłano 12 września 2008 18:07

zgłoś naruszenie
    To zależy tylko od twojego zawzięcia, nie licz na cud że schudniesz w 2 miesiące... przynajmniej pół roku masz przed sobą ciężkie pracy
  • bartek132

Wysłano 12 września 2008 18:20

zgłoś naruszenie
    wiem nielicze, że ot tak będe ważył 75kg... wiem że to dla mnie będzie bardzo ciężki wysiłek, ale ja musze zrzucić tą wagę... zawzięty bardzo jestem :PP to l-karnityna niepomoże mi w tym abym szybciej tłuszczyk stracił?? czy to nieschudne tak szybko jak mi się wydaję... a i jeśli ktoś by się pofatygował i zobaczył czy wg. tej diety szybciej schudnę:

Śniadanie godz. 9

płatki owsiane/kukurydziane 30g
    mleko 3,5 % 250 ml
    rodzynki 20g

Śniadanie II godz. 12

2 chlebki Wasa
    20 g sera Gouda
    banan 200g

Obiad godz 15

10g maka pszennna
    1 jajko
    1 białko
    75g tuńczyka olej/w sosie własnym
    ogórek konserwowy 100g
    pomidor 100g
    (Robie z tego omlet na patelni teflonowej bez tłuszczu)

podwieczorek godz 17

jogurt naturalny 150 g(kubeczek)
    80 g kiwi
    pestki z dyni/słonecznika 15g lub 10 g otrębów

Kolacja

chleb razowy 30 g
    jajko
    szynka z piersi kurczaka/polędwica 30 g
    ogórek 100g

Oczywiście do każdego posiłku herbata/woda

Codziennie bieganie ok.5km, wieczorem brzuszki ewentualnie siłownia rowerek itp.

kaloryczność diety w granicach 1250 kcal

A i jeszcze jedno... od kilku dni staram się mało jeść... tylko 2 śniadanie i zupa na obiad... czy to mi wystarczy cy musze mniej jeść czy więcej...

Zmieniony przez - bartek132 w dniu 2008-09-12 18:39:10
  • Camel84
    • LPA: 8961

Wysłano 12 września 2008 18:55

zgłoś naruszenie
    Daj sobie spokój z dietą, bo jesteś zdecydowanie za młody. Rośniesz, twoja przemiana materii jest bardzo szybka i na tym etapie organizm doskonale sam sobie radzi o ile nie zalewasz go wielkim nadmiarem jedzenia, zwłaszcza śmieciowego.

Jeśli masz ochotę, wybieraj zdrowe produkty, to jest dobre w każdym wieku - a więc większość z tych które wymieniłeś, to wyrobi w tobie nawyk zdrowego odżywiania. Ale nie układaj diet, zwłaszcza tak drastycznych. Po prostu zrezygnuj ze słodyczy, słodkich napojów, fast-foodów i takich tam, a poza tym postaw przede wszystkim na systematyczny ruch. Myślę, że założenia masz dobre, tylko postanów sobie ściśle co zamierzasz robić - czyli np bieganie, rower i nie odpuszczaj, na zasadzie - jak mi się zachce, jak będę miał czas, tylko trzymaj się tego.
  • d_singe
    • Na forum: 7 lat
    • LPA: 808

Wysłano 12 września 2008 18:58

zgłoś naruszenie
    wiesz co ja jestem od ciebie tylko o rok starzy, i tutaj ludzie mi napisali, żebym nie używał żadnych diet, bo jestem jeszcze za młody, no ty w takim wypadku tez nie powinieneś stosować diet.
    1. Ogranicz cukry (najlepiej ich nie spożywaj)
    2. Ćwiczenia (aeroby!!!!, nie ćwicz mięśni brzucha bo ci nic nie dadzą jak masz dużo tłuszczu na brzuchu
    3. Pij 1,5 litra wody dziennie (hmmm osobisie mam z tym problem po po prosty zapominam ją pić... a to nie dobrze)
    No i tyle nie ma jakiegoś cud-sposobu
  • bartek132

Wysłano 12 września 2008 19:25

zgłoś naruszenie
    i poprostu wypicie 1,5litra wody dziennie mi wystarczy??? ale mi strasznie zależy na schudnięciu... jak naszybciej... z cukrami dam sobie spokoj tak samo jak z napojami gazowanymi... bede pil tylko wode tak jak mi radzicie... pieczywo chrupkie czy cos na kolacje, a na obiad tylko zupę... i oczywiście będe wspomagał się l-karnityną... i poprostu caly wolny czas będe poświęcał na ćwiczenia... wystarczy tylko bieganie?? czy polecacie jakieś inne ćwiczenia... jak znacie pomóżcie mi... z góry dzięki. pozdrawiam Bartek.
  • mimi-mimi
    • Trenuje: fitnesem interesuje sie od 3 lat
    • LPA: 2521

Wysłano 12 września 2008 19:53

zgłoś naruszenie
    na bieganiu ładnie sie pali tłuszcz, zwłaszcza jak zmieniasz tempo np. co 2-3 minuty albo co 1-2 minuty raz truchtasz potem sprint i tak na przemian. Co do ruchu jeszcze pływanie, rociąga kregoslup i ładnie rzezbi. młody jesteś nie powinienes obcinac drastycznie kcal, ale wiek nie zwlania Cię od przestrzegania zasad zdrowego odzywiania a to oznacza rezyfgnacje z fast foodów, chipsów, słodyczy, napojów gazowanych ciast. Jak od świeta te produkty spozyjesz zaden problem, byle tym swietem nie byla kazdy poniedzialek, czwartek, piatekgeneralnie najlepiej jak zrzucilbys te 9kg w 10-11 tygodni. zycze powodzenbia
  • bartek132

Wysłano 12 września 2008 20:00

zgłoś naruszenie
    to możliwe jest abym 9 kg zrzucił w 10-11 tygodni?? jezeli tak to jeszcze bardziej sie motywuję :) dzieki za powodzenie :P napewno Was poinformuje o moich postępach :) Ale powie mi ktoś czy l-karnityna bardzo mi pomoże w zrzuceniu wagi?? ponieważ kase na cos innego mam przeznaczoną ale jeżeli l-karnityna pomoze mi szybko w zrzuceniu wagi to tą kasę poświęcę na moja figurę :) pozdrawiam wszystkich. Bartek.
  • mimi-mimi
    • Trenuje: fitnesem interesuje sie od 3 lat
    • LPA: 2521

Wysłano 12 września 2008 20:07

zgłoś naruszenie
    Jest to realne bo zdrowo chudnie się w granicach około 0,5 - 1kg na tydzień, a ze masz troszkę ciałka to na początku będzie łatwiej. Z tą l-karnityną to jest tak, że pomaga, ale tylko wtedy gdy jestes aktywny, na razie zostaw pieniążki na pewno ci sie przydadzą potem i wyjdź z kolegami na piłkę. Oj jak dobrze, że chcesz nas o tym informować, będziemy Cię motywować. Załóż sobie dziennik, albo w tym temacie pisz o postępach, ja na pewno będę tu zaglądać. Sama pracuje nad brzuszkiem i wiem, ze taka "kontrola" to pomaga:0 Zycze powodzenia i trzymam kciuki