SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Muffinki LC z kalafiorem

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1915

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5818 Napisanych postów 5010 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 257826
Witam serdecznie, chciałem podzielić się przepisem na muffinki LC z kalafiorem (na pomysł wpadłem 2 sekundy po tym jak o 8 rano w domu zobaczyłem kalafiora ), ponieważ nie sądziłem, że coś tak prostego wyjdzie takie dobre i przede wszystkim duże objętościowo co najbardziej cieszy

Składniki:
Kalafior 300g
Jaja 6szt. (300g)
Szynka konserwowa 100g
można dodać też np. mozarelli co uczynię kolejnym razem

Przygotowanie:
Rozgrzewamy piekarnik na 150stopni. Kalafior tniemy na małe kawałki i rozkładamy po równo w formy do muffinek. U mnie rozłożyłem na 12 foremek, ale myślę, że 10 też byłoby ok, ale 12 cieszy ilościowo bardziej Szynkę konserwową kroimy w małą kostkę i rozkładamy również do foremek do muffinek. Jajka roztrzepujemy z ulubionymi przyprawami (polecam przyprawę do pizzy, przyprawę toskańską, oregano lub zestaw "pomidory czosnek bazylia". Po wymieszaniu jajek z przyprawami zalewamy foremki do muffinek. Po nagrzaniu piekarnika wstawiamy muffinki na 25 minut. W wersji z mozarellą posypujemy serem 5 minut przed końcem pieczenia. I gotowe, smacznego

Makroskładniki całości (wersja bez mozzarelli):
Białko: 61g / Tłuszcz: 31,4g / Węglowodany: 8,2g / Kcal: 559,4
Makroskładniki dla 1 sztuki (z 12szt. - wersja bez mozzarelli):
Białko: 5,08g / Tłuszcz: 2,6g / Węglowodany: 0,68g / Kcal: 46,6

4
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
blue_hope Doradca
Ekspert
Szacuny 3208 Napisanych postów 15808 Wiek 30 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 146708
U mnie wpadają bardzo podobne, z kalafiorem jeszcze nie kosztowałam Fajnie się prezentują!
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1079 Napisanych postów 2799 Wiek 38 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 8050
pomysłowe -fajne połączenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2082 Napisanych postów 5549 Wiek 26 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 181031
ciekawy pomysł i można się nimi nieźle napchać a kcal wciąż malutko

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5818 Napisanych postów 5010 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 257826
missInvincible
i można się nimi nieźle napchać

na tym mi właśnie najbardziej zależało, szczególnie w dniu LC
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Domowy majonez