SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Muay thai + trening obwodowy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1151

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 173 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1596
Cześć trenuje od około półtora miesiąca boks tajski, wpadło mi więcej pieniędzy i chciałbym je dodatkowo zużytkować na siłownie (po 2 miesiącach przerwy), chce zwiększyć swoja kondycje i wytrzymałość przy okazji zwiększyć swoją masę. Na forum SFD doradzono mi żebym spożywał ~3000kcal dziennie. Co do treningu na siłowni nie wiele się tam dowiedziałem, mój trener polecił mi trening obwodowy. Na jednym treningu robiłbym nogi, klatke, biceps. A na następnym (po 2 dniach przerwy): plecy, barki, triceps. Brzuch bym robił w domu - Legendarnego ABS II

No i parę pytań:
-Jak mniej więcej miałby wyglądać mój trening obwodowy? Jak go ułożyć?
-Czy dieta 3000kcal w tym przypadku to na pewno dobre rozwiązanie na zwiększenie masy?

Wiek: 17
Wzrost: 171cm
Waga: 56kg (ektomorfik)
Nie mam żadnych problemów ze zdrowiem
Staż na siłowni: 1 rok (2 miesiące tej przerwy)
Dieta: Masa, 2900kcal dziennie
Cel: Zwiększenie wytrzymałości siłowej/kondycji + przyrost masy
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Zacznij jeść bo strasznie chudy jesteś.

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568

Przeczytaj ten temat, masz tam treningi crossfit pod SW.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 173 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1596
"UWAGA: te treningi wyglądają niewinnie, ale stanowią ogromne wyzwanie dla organizmu. Bardzo często twoje tętno osiągnie 170-190 uderzeń na minutę, co dla średnio-wytrenowanej osoby może skończyć się fatalnie. W 33 numerze CROSSFIT JOURNAL przytoczona jest historia zapaśnika, RANGERA i członka oddziału antyterrorystycznego SWAT -BRIANA- który po wykonaniu treningu CROSSFIT (wymachy sztangielką - ang. swings w seriach po 50 powtórzeń) - doznał ROZPADU MIĘŚNI SZKIELETOWYCH (rabdomiolizy) - co skończyło się dla niego pobytem w szpitalu, katastrofalnym bólem i koniecznością podawania 16 mg morfiny co dwie godziny!"

Nie dziękuje

Pozatym jest mi potrzebne wiedzieć o treningu obwodowym, jak on wyglada, jak ułożyć rozpiske na dzień A(Nogi,Klatka,Biceps) i dzien B(Plecy,Barki,Triceps), chce wydać swoje pieniądze na siłownie.

Chociaż "jednoręki morderca" wydaje się być ciekawy :)

Zmieniony przez - japeczko w dniu 2011-11-11 13:46:06

Zmieniony przez - japeczko w dniu 2011-11-11 13:48:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 173 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1596
Dobra już niektórych rzeczy się dowiedziałem, wybrałem ACT, taki plan sobie ułożyłem:
1-Unoszenie nóg w zwisie na drążku (brzuch)
2-Przysiady ze sztangą (czterogłowy uda)
3-Wyciskanie sztangi na płaskiej (klatka)
4-Unoszenie sztangielek bokiem (barki/naramienne)
5-Podciąganie na drążku (plecy)
6-Martwy ciąg na prostych nogach (dwugłowy uda/prostownik pleców)
7-Unoszenie hantli naprzemian stojąc (biceps)
8-Pompki na poręczach (triceps)
9-Wspięcia na palce w siadzie (łydki)

Jak myślicie? Dobrze dobrałem ćwiczenia? Nie za mało? Może jeszcze rozpietki na klatkę i prostowanie nóg na maszynie(czterogłowe uda dolne)? 3 razy w tygodniu to nie będzie za duży wysiłek?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początki treningu - podstawowe info :)

Następny temat

Pomocy

WHEY premium