SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MrPapaj-trening,odżywianie,suplementacja..

temat działu:

Trec

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 304946

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MrPapaj T. Lech
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 3172 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18690
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 182 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1230
Witaj Tomku, mam takie pytanie, jeżeli chcę poprawić trochę górę klatki to czy robić same ćwiczenia na skosie ? Np, wyciskanie sztangi na skosie 4x 12-10p, Wyciskanie hantli skos 4x 12-10, Rozpiętki na skosie 3-4x 12-10 ?
Czy co byś polecił? Czy po prostu robić same ćwiczenia na skosie przez dłuższy okres i czasem zmienić ilość powtórzeń,serii ? Przenoszenie hantla? Ogólnie jakie ćwiczenia byś polecił aby mocniej stymulować pracę górnej częsci klatki piersiowej.? Myślałem aby przez 4 tygodnie katować górę klatki skosami a przez kolejne tygodnie normalnie robić płasko,skos,rozpiętki itp z tym że ćwiczenia na skosie pierwsze.
Przez wakacje chciałbym trochę poprawić tą górę klatki, i czy na środek klatki robić wyciskanie sztangi w węższym uchwycie? Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MrPapaj T. Lech
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 3172 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18690
Obawiam się że przed wakacjami to Ty już nie poprawisz tej klatki.A wracając do pytania...nie jestem zwolennikiem takiego typu treningu jak napisałeś "wszystkie ćwiczenia na skosie".Każdy mięsień w tym także klatkę powinieneś rozwijać równomiernie.Więc musisz atakować go w różnych płaszczyznach..4 tygodnie to za mało czasu na poprawienie jakiegoś obszaru mięśnia,nie musisz tak często zmieniać planów treningowych.Nie widzę sensu robienia wyciskania hantli i sztangi na jednej sesji treningowej.Wybrałbym raczej jedną z tych opcji,osobiście wolę hantle.Co 4 tygodnie możesz zmieniać sobie np.1-2 ćwiczenia,ale przy podstawowych takich jak wyciskania powinieneś zostać.

Twój przykładowy trening mógłby wyglądać następująca:
-wyciskanie hantli ławka skośna w górę 10-12
-rozpiętki ławka skośna w górę 4x12
-wyciskanie ławka skośna w dół lub płaska 4x10
-rozpiętki na maszynie butterfly 4x10-12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
gilotyna tez dobre ćwiczenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 182 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1230
ok,dzięki :) nie no wiem że przed wakacjami jest to niemożliwe bo wakacje już praktycznie się zaczeły :) ale przez okres wakacji chociaż trochę:) skorzystam na pewno z twojej rozpiski. 3maj się pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 419
Mam pytanie,co moge kupić do kreatyny z vitalmaxa mono zeby były lepsze efekty po cyklu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MrPapaj T. Lech
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 3172 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18690
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 182 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1230
A właśnie, rozmawiałem kiedyś z kolegą i mówił właśnie że gilotyna jest dobra na górę klatki. To tak że powoli opuszczamy sztangę na skosie nie na klatkę tylko pod brodę ąż jak na szyje coś takiego i średnim tempem podnosimy spowrotem do góry tak żeby cały czas było napięcie mięsniowe, jeszcze będę próbował tego ćwiczenia bo własnie podobno bardzo dobre na góre klatki, wgl wyleciało mi to z głowy :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816




super ćw ale trzeba mocno kontrolować, prezentuje niwix

jak widzisz opuszcza sie sztange prawie do szyi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 109 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1161
Witam,
mam kilka pytań odnośnie diety masowej. Chciałbym uzyskać odpowiedz jakie jest moje zapotrzebowanie na kalorie by utrzymać wagę (bo z różnych źródeł otrzymuje różne wyniki a rozbieżność to około 500 kcal) oraz jakie zapotrzebowanie by zwiększać masę ( powolną ale w miarę możliwości czystą)


Mam 22 lata, wzrost 183cm, ważę 91kg, obwód w tali 85/84 cm, typ budowy mezomorficzny, staż 1,5 roku. Obecnie jestem na diecie low carb (ostatni tydzien po czym bede zwiększał ilość węgli oraz mniejszał tłuszcze i białko - zmiana co 3/4 dni - aż do sutalonego poziomu kalorycznego). Treningi siłowe bede wykonywał 4 razy w tyg, oraz 3-4 razy w tyg aero po treningu siłowym ( czas 15-20 minut, tętno 110-120 hr).

Czy słusznym będzie przy celu suchej masy zrezygnowanie w posiłku przedtreningowym z węglowodanów a spożycie jedynie białek i zdrowych tłuszczy?


Jaki zachowywać ogólny stosunek makroskładników?

Jak rozplanować spożycie makroskładników w ciągu dnia? (trening okolo 18/19, wstaje okolo 6/7 rano, kładę się spać kolo 23)

Cel: zbudowanie solidnej jakości masy (wiem, że efekty są powolne ale mam czas :)

Jak uzyskam odpowiedz wrzucę moją przykładową propozycje diety i suplementacji do oceny
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

aminokwasy..

Następny temat

Definicja na HMB Revolution

WHEY premium