SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moje odżywianie się

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1457

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 162
Witam,

Na wstępie dodam, że diety nie posiadam dlatego, że nie stać mnie jeszcze na nią. Mam 18 lat i póki co nie pracuję. Jakimś mega chudzielcem nie jestem, ale to nie jest to czego chcę, więc zabieram się za siłownie + zdrowe odżywianie się. (wzrost: ~184cm, 71kg). Rozpiszę jako taką dietę jakiej mogę się trzymać i proszę o odpowiedź czy na dobry początek to mi pomoże w podbiciu masy. Dodam też, że mam problemy z trądzikiem i od dzisiaj rozpocząłem kurację IZOTEKIEM.

I Śniadanie: Owsianka + kefir/jogurt. Jako, że dermatolog powiedział, że póki co jaj nie mogę jeść to muszę je wywalić z diety. Czym mogę je zastąpić?

II Śniadanie: jogurt/twaróg + chleb razowy + oliwa z oliwek. Czasem będą to orzechy włoskie lub migdały. - Czy mogę wrzucić do tego warzywa? Np: jakaś sałateczka warzywna?

Obiad: To co ugotuje mama, ale zazwyczaj jest to ryż/ziemniaki + jakieś mięsko czy też rybka, a czasem jak nie mięsko to soczewica.

Posiłek przed treningowy: To samo co na obiad tzn. bardzo podobnie + warzywa

Posiłek po treningowy: To samo co wyżej tylko bez warzyw:

Kolacja: Twaróg + oliwa z oliwek + chleb razowy.

Ilości niestety nie znam dokładnie, ale na pewno nie są to jakie małe typu 50 czy 100 gram maks bo staram się jeść tyle, żeby się najeść, ale oczywiście nie przesadzam też. Proszę o jakąś pomoc co mogę dodać czy muszę coś jeszcze podać, żeby było wam łatwiej? Dodam jak już wyżej wspomniałem ,że mam trądzik, więc słodycze, ostre rzeczy itp. wywalilem totalnie z mojego życia. Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 162
Pomoże ktoś ? Z góry dziękuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
I Śniadanie: Owsianka + kefir/jogurt owoce suszone orzechy włoskie

II Śniadanie: jogurt/twaróg + chleb razowy + oliwa z oliwek. Czasem będą to orzechy włoskie lub migdały. - warzywa

Obiad: To co ugotuje mama, ale zazwyczaj jest to ryż/ziemniaki + jakieś mięsko czy też rybka, a czasem jak nie mięsko to soczewica.

Posiłek przed treningowy: To samo co na obiad tzn. bardzo podobnie + warzywa

Posiłek po treningowy: To samo co wyżej tylko bez warzyw: mogą być warzywa


Kolacja: Twaróg + oliwa z oliwek + chleb razowy.
daj olej lniany i warzywa

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 162
Dzięki za odpowiedź s.m.p.a. - A jak to się ma co do kakako? Dajmy na to, że na śniadanie do owsianki jadłbym jeszcze dwie/trzy kanapki z szynką i masłem, a czasem bez masła + kakao do tego. W niczym to nie przeszkodzi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
kakao jak najbardziej, ale tylko prawdziwe gorzkie (np. decomoreno). zadne puchatki, nesquiki, etc...

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
polecam wewel zreszta jest i od ch... dostępnych

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 162
A nesquik czemu odpada? Ja w sumie w Polsce nie mieszkam, więc Polskie produkty odpadają na pewno dlatego, że ich u mnie nie ma. Kolejna sprawa to jak z tłuszczem? Czy tłuszcz roślinny jest dobry? NP: z kokosa? Bo na takich moja Starsza robi większość rzeczy. Czy jest dobry pod względem diety (siłowni) i tak samo jak to się ma do trądziku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
nesquik to morze cukru- czyli syf. olej kokosowy virgin jest b. dobry. sama uzywam w codziennej diecie. mozna na nim smazyc, ale unikaj tej formy obróbki. ma wiele prozdrowotnych wlasciwosci, miedzy innymi poprawia stan skóry, wlosów, wspomaga metabolizm, etc...wygoogluj i poczytaj

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 162
"ale unikaj tej formy obróbki." - Nie zrozumiałem trochę tego zdania. Chodzi Ci o jakieś podróbki czy jak? Potem sprawdzę jakiej firmy jest mój olej kokosowy, ale nie jest to raczej jakiś syf. Potem poczytam jak najbardziej. Chciałbym się też dowiedzieć, czy na trądzik mogę jeść tuńczyka z puszki? To samo jak to jest z sardynkami? Mam trochę puszek z sardynkami i piszę też "High omega 3" i nie wiem czy mogę zamiast tuńczyka sobie szamać i czy tak samo nic wpłynie to jakoś na moją cerę bo staram się to wszystko zaleczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
w sensie smażenia. możesz jeśc takie sardynki

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 162
To dobrze, że mogę. Nie zmarnuje się przynajmniej :D. Co do smażenia to unikam. Mięso głownie jest robione na teflonie, a jak już nie to używany jest olej kokosowy, a czasem rzepakowy czy też słonecznikowy, ale to rzadziej w sumie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta uczniaka

Następny temat

Dieta na masę - Ocena, Korekta, Dodatkowe Rady.

WHEY premium