SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mnilosz- cel SIŁA!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2595

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 297
Witam.
Jestem Miłosz, i po wielu namowach kumpla postanowiłem zalozyc ten oto dziennik. ;D Jestem swierzakiem, ćwiczę od około miesiąca

Moje parametry ;p :
Wiek: 15
Wzrost: 185cm
Waga: 76kg
Lewy biceps 33cm
Prawy 33,5 cm
Klata 88 (97 na wdechu) cm -.-
Udo 59cm

Cel: Siła, masa, rzeźba :p. A tak na poważnie to siła – jak najwięcej „na klate” oraz na tym etapie dobrze technicznie wykonywanie ćwiczeń.

Trening

Na początek robię tzw. Ogólnorozwojówkę
Wyciskanie leżąc 5x10
Przysiad 5x10
MC 5x10
Wąskie wyciskanie 5x10
Wyciskanie francuskie siedząc 5x10
Uginanie o kolano 5x 10
Uginanie ramion stojąc 5x10
Wyciskanie sztangi zza głowy 4x8-10


Ćwiczę 3 razy w tygodniu


Filmiki z ćwiczeń wstawie przy najbliższej okazji (po treningu)


Zmieniony przez - Mnilosz w dniu 2012-01-26 22:03:29
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 297
Dzisiejszy trening(niestety znow przelozony... w piatek sks + trening tenisa mialem)

A.
przysiad 3x12x24kg
wiosłowanie sztanga 3x12x20kg
wyciskanie sztangi na ławce poziomej 3x12x34kg
wyciskanie żołnierskie 3x12x17,5kg(1 raz robilem to cwiczenie dlatego nie chcialem z obciazeniem przesadzac)
uginanie ramion ze sztanga stojac 3x12x17,5kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136704
Nie jestem specem od treningów, ale co do ćwiczeń, coś Ci doradzę. Niepotrzebnie dublujesz ćwiczenia: po co 2 razy wyciskanie: leżąc i wąsko, po co 2 rodzaje uginania na bica? To FBW, nie dajemy izolowanych. Na klatę może być 5 serii, ale tak np: 3 serie na poziomej plus 2 na skośnej. Na bica daj uginanie z łamaną lub prostą, 3 serie starczą, jak dla Ciebie za mało, progresuj ciężar z serii na serię. Zamiast francuza siedząc, daj pompki na poręczach: na FBW rozwijamy całe ciało, a poręcze dadzą Ci kopa porządnego. Wstaw dietę i zapotrzebowanie kaloryczne. I jedziesz z koksem:)

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 297
Co do pompek na poreczach. Nie za bardzo moge bo jestem ograniczony sprzetowo:P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136704
Robisz pompki na krzesłach, a jak za słabe dla Ciebie, położysz sobie na nogach ciężarki. Znajdź opisy tego ćwiczenia, sam niedawno tak zacząłem ćwiczyć i powiem, że daje kopa.

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 297
Na krzeslach. Hmmm:p Okej :p sprobuje; ).

a co do waskiego; wywalic?

Zmieniony przez - Mnilosz w dniu 2012-01-26 22:53:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136704
Aha, taka mała rada: wbrew pozorom wyznacznikiem siły wcale nie jest tylko samo wyciskanie na klatę. W życiu mamy też ruch od klaty do górę ( gdy kładziesz coś na półkę), lub od podłoża do tułowia ( gdy wrzucasz coś z ziemi na przyczepkę;) Innymi słowy: fajnie jeśli będziesz dokładał do pieca również w mc i wyciskaniu na barki, bo to cholernie pożyteczne ćwiczenia. No i chyba nie muszę mówić, że nogi są zawsze silniejsze, więc nie żałuj ciężaru

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 297
Oczywiscie;D. nie ma najmniejszej watpliwosci. ; )

Zmieniony przez - Mnilosz w dniu 2012-01-27 08:46:57


a co do tego jak sie odzywiam: )


1 posiłek 7:00
płatki owsiane + mleko 3.2% + bułka ser / wedlina

2 posilek 10:00-11:00 (szkoła)
2-3 kanapki z serem wedlina i pomidorem lub ogorkiem

3 posiłek 14:00 (obiad)
ziemniaki/ryz/kasza piers z kurczaka/wołowina/jajka

4 posilek 18:00
Koktajl (4 jajka mleko 3.2% siemię lniane + jakiś owoc dla smaku)

5 posilek 20:00-21:00
Kanapki wedlia/ser z pomidorem


Zmieniony przez - Mnilosz w dniu 2012-01-27 11:06:06

Zmieniony przez - Mnilosz w dniu 2012-01-27 11:07:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136704
Widzę że dietę jakoś ogarniasz, ale jak na sportową, trochę jej brakuje. Moje sugestie:
ze śniadania wywal bułkę, węgle masz w płatkach. Dodaj za to 3 jajka albo sera białego ( musi być konkretne źródło białka, a wątpię, czy do owsianki zjesz 100 g schabu itd;)
To samo w szkole: zamiast sklepowej wędliny, swojskie mięcho w kanapce, twaróg, jajko albo weź pojemnik z pełnowartościowym posiłkiem.
Ten koktajl potreningowo? Jeśli tak, to kiepski pomysł. Po ćwiczeniach musisz się najeść, dać węgle o wysokim Ig i białko. Więc o 18 daj np ziemniaki i kotlet albo rybę. Nawet jajecznica z razowcem będzie lepsza.
Na kolację... cóż, wszyscy sugerują by dawać wolnowchłanialne białko i tłuszcz, ja nie będę inny. Twaróg albo serek wiejski, warzywa, kilka kromek razowca może być do smaku;) Uzywaj najlepiej pieczywa razowego (wiem, ciężko, ja sam wolę pszenne;). Nie widzę też u Ciebie zdrowych tłuszczów. Jedz więc orzechy włoskie, tłuste ryby, dodawaj do posiłków oliwę z oliwek albo lniany olej.
Podsumowując: wiem że łatwiej wcinać kanapki z plasterkiem wędliny, ale jak chcesz mieć szybkie przyrosty mięśni, musisz jeść solidne, pełnowartościowe posiłki.

Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2012-01-27 14:19:54

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2645 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469231
procz siemia lnianego nie ma tu zadnych zdrowych tluszczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 297
Gats 2- postaram wprowadzic w zycie Twoje rady:D Thx; )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Dieta kicha, trening też.


Zaglądałeś do naszych działów tematycznych? Junior/ODzywianie/Trening ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomoc w ulozeniu planu itd

Wiecej