SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mieszany Trening FBW do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1112

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

27

Waga

72

Wzrost

176

Cel treningowy

Masa Mięśniowa Siła

Staż treningowy na siłowni

3 lata z przerwami i wracaniem do stanu początkowego

Uprawiane inne sporty

obecnie brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

wolne ciężary, wyciąg dolny i górny, suwnica, ławki, poręcze, drążek, brama

Dieta

Nie liczę Kalorii ale staram się jeść jak najwięcej odpowiednich rzeczy chodź ciężko mi jeść dużo bo nie mam apetytu raczej jem na siłę ale i tak za mało

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

Creatine

Ostatnio przerabiany plan

Split

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Martwy Ciąg 150 kg x 5 Klata Płasko 100 kg x 6 Przysiad 105 x 1 nogi siłowo odstają mimo że ćwiczę je tak jak i resztę od początku ;/
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 338
Proszę o wasze opinie na temat tego treningu oraz jeśli krytyka wystąpi to niech ona będzie konstruktywna :)

W życiu nie ważna jest kasa lecz masa

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6501 Napisanych postów 62291 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777572
W dniu hipertrofii nie potrzebne jest aż 20 powtórzeń w serii 10-12 wystarczy w zupełności.
W dniach siły wielostawowe ćwiczenia 5x5 ok ale biceps i triceps? Po co szarpanie się z ciężarem przy tak małych partiach to proszenie się o guza.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak dla mnie kicha trochę patrząc na 4d treningowe i z nimi się nie wyrobisz w tygodniu. Tu już nawet nie chodzi o sam tydzień lecz o problem z kontrolą przyrostów siły. Nie lepiej zwykłe fbw 5-10-15?
Drugie dobór ćwiczeń też taki średni. Jak dajesz w jednym 5x5 przysiad to w drugim daj mc a nie oba razem. Tu nie chodzi że oba kolidują tylko przysiad masz w jednym i drugim planie a mc tylko w jednym, wiosłowanie też. Co to spowoduje powinno dać Ci samemu do myślenia.
Jeszcze jak Rion pisze na małe partie się szarpać to bez sensu. Pompki na poręczach ok, ale daj je zamiast wyciskania.

Kurde najlepiej poczytaj Billstara 5x5 czy Marka Rippetoe zamiast samemu nasiłę coś kombinować, albo weź jakiegoś gotowca z forum ewentualnie delikatnie pod siebie go zmieniając, bo przepraszam ale ten Twój trening to jakaś alpejska kombinacja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 338
Trochę Zmieniłem ten plan patrząc na wasze rady

A co do tych 20 powtórzeń na hipertrofii to moim celem jest zszokowanie mięśni gdyż nigdy takiej ilości powtórzeń nie robiłem i też chciał bym zmniejszyć obciążenie stawów w ten sposób aby nie były obciążone na 4 treningach w tygodniu tylko na dwóch ale jeśli faktycznie twierdzicie że lepiej będzie zmienić na te 10 czy 12 powtórzeń to to zmienię.

W życiu nie ważna jest kasa lecz masa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6501 Napisanych postów 62291 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777572
A powiedz mi ile teraz trenujesz regularnie po tych 3 latach przerwy? Bo może nie trzeba Ci aż tak rozbudowanego treningu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 338
TO było 3 lata z przerwami nie 3 lata przerwy a teraz regularnie to z 8 miesięcy przy czym przez ostatnie 2 miesiące robiłem trening split 3 dni dzień przerwy 3 dni itd... partia 2 razy w tygodniu.

W życiu nie ważna jest kasa lecz masa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6501 Napisanych postów 62291 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777572
Powiem Ci, że na teraz lepszym rozwiązaniem byłby plan push pull 4 dniowy niż tak rozbudowany plan treningowy.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początkująca

Następny temat

Ile dni

WHEY premium