SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mięśnie brzucha - czy potrzebują odpoczynku

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3882

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 25
Witam. Chciałbym wyjaśnić pewną kwestię dotyczącą robienia "brzuszków". Jak to w końcu jest, bo w różnych źródłach są sprzeczne informacje.
Czy brzuszki można robić codziennie czy jednak te mięśnie też potrzebują odpoczynku? Ile dni w tygodniu będzie optymalnie? Czy np. ćwiczenie brzucha 6 razy w tygodniu i jeden dzień na regenerację, to dobre proporcje?
Wydaje się, że mięsień jak każdy inny i jemu również potrzebna jest przerwa, ale pytam, bo spotkałem się z wieloma opiniami, że brzuch można trenować codziennie...

Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 144 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1692
Haha xD No tak, masz rację.
@kiler co ty własciwie robisz na brzuch?

edit: lol znowu mi dwa razy wysłało

Zmieniony przez - bialyjez w dniu 2013-09-04 09:01:39

"Bo ćwiczenie cielesne nie na wiele się przyda; pobożność zaś przydatna jest do wszystkiego, mając obietnicę życia obecnego i tego, które ma nadejść" 1 Tm 4, 8

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 144 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1692
Tak jak piszesz stanowisk jest wiele. Moja opinia oparta na moim doświadczeniu jest taka: brzuszki jako mało wyczerpujące ćwiczenie możesz robić bez większych problemów codziennie. Jest to ćwiczenie na wytrzymałość a nie na siłe więc nie dochodzi do hipertrofii mięśni. Regeneracja w tym wypadku polega bardziej na usuwaniu zbędnych produktów przemiany materii a nie odbudowie włókien.
Jeśli natomiast ćwiczysz ostro, jak dragon flag to daj minimum 48 godzin mięśniom na odpoczynek bo to mięśnie jak każde inne. Myślę że wyczerpujący trening brzucha 1 czy 2 razy w tygodniu jest dobrym rozwiazaniem.

"Bo ćwiczenie cielesne nie na wiele się przyda; pobożność zaś przydatna jest do wszystkiego, mając obietnicę życia obecnego i tego, które ma nadejść" 1 Tm 4, 8

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 90343
Tylko po co ćwiczyć codziennie?

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 144 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1692
Każdy ma inne założenia treningowe.

"Bo ćwiczenie cielesne nie na wiele się przyda; pobożność zaś przydatna jest do wszystkiego, mając obietnicę życia obecnego i tego, które ma nadejść" 1 Tm 4, 8

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 90343
To było pytanie do autora, po co chce ćwiczyć codziennie, bo mnie to ciekawi. ;o

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 729 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4267
wszystko zależy od twojego całego treningu, i ćwiczeń które wykonujesz jeżeli ćwiczenia nie angażują brzucha(mało takich), to tak możesz ćwiczyć brzuch codziennie, ale lepiej zrobić porządną sesje brzucha raz na tydzień z wyczerpującymi ćwiczeniami, i niech taka sesja trwa 30 minut samego brzucha, wtedy wg. mnie osiąga się najlepsze efekty. A jak chcesz trenować codziennie to trochę głupie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 548 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5353
to tak jakby robić po 50 pompek codziennie... dokładnie lepiej 1 czy 2 i konkretnie

nic nie motywuję nas tak jak ludzie którzy w nas nie wierzą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 144 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1692
Ale jak ma na celu wytrzymałość mięśni to niech chłopak ciśnie. Nie wszyscy idą na masę xD

"Bo ćwiczenie cielesne nie na wiele się przyda; pobożność zaś przydatna jest do wszystkiego, mając obietnicę życia obecnego i tego, które ma nadejść" 1 Tm 4, 8

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2355 Napisanych postów 30589 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270555
ja dla odmiany jestem zdania ze brzuch to mięsień jak każdy inny i również potrzebuje odpoczynku(dłuższego bądź krótszeo ale jednak odpoczynku)

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2013-09-03 21:46:24

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 144 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1692
Jeśli jest ćwiczony jakimś sensownym obiążeniem to owszem, zgadzam się z tym. Ale jeśli się ciśnie tylko zwykłe brzuszki to jest to wysiłek porównywalny dla kroków na nogi.

"Bo ćwiczenie cielesne nie na wiele się przyda; pobożność zaś przydatna jest do wszystkiego, mając obietnicę życia obecnego i tego, które ma nadejść" 1 Tm 4, 8

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2355 Napisanych postów 30589 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270555
wiesz, jaksię robi po10brzuszków dziennie, to można to z marszem porównywać ale jak ktoś będzie tychbrzuszków setki robiłto sobie więcejproblemó narobi niż korzyści
a zauważ też że nikt nie układa planów treningowych na brzuch by go robić i nic nie czuć

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomożecie ułożyć?

Następny temat

powrot po roku przerwy

Wiecej