logo
zamknij zamknij

Miód-rodzaje i zastosowanie lecznicze

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 74926

0 5 0
napisał(a)
kometa
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 400 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2658
Miód od dawna jest znanym środkiem leczniczym-wzmacniającym, brzeciwbakteryjnym..itd. Wrzucam Wam artykuł oparty na podstawie informacji od bartnika-opracowanej wg literatury pszczelarskiej i medycznej. Myślę, że się przyda do poczytania

MIÓD LIPOWY - w stanie płynnym kolor żółty lub zielonkawożółty. Po skrystalizowaniu ma kolor żółtopomarańczowy lub brunatny. Miód o wyraźnym zapachu lipy, ostry w smaku z lekka goryczką
ZASTOSOWANIE LECZNICZE - działa antyseptycznie i uspokajająco, przeciwgorączkowo i przeciwkaszlowo. Stosowany w przeziębieniach, w stanach niepokoju, bezsenności.

MIÓD GRYCZANY - w stanie płynnym, kolor ciemnoherbaciany do brunatnego. Po skrystalizowaniu-brązowy. Miód o silnym zapachu kwiatu gryki, smak ostry, lekko piekący.
ZASTOSOWANIE LECZNICZE - nieżyt górnych dróg oddechowych, schorzenia układu krążenia na tle miażdżycowym i nadciśnieniu. Zawiera magnez, zalecany w stanach wyczerpania nerwowego. Pomocny w zapaleniu opłucnej i leczeniu jaskry.

MIÓD RZEPAKOWY - w stanie płynnym kolor słomkowy, po skrystalizowaniu biały lub kremowy. W smaku bardzo słodki, zapach kwitnącego rzepaku. Miód o najwyższej ilości glukozy i aminokwasów.
ZASTOSOWANIE LECZNICZE - w chorobach serca, stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, wątroby.

MIÓD SPADZIOWY - w stanie płynnym szary, zielonkawy. Smak lekko żywiczny. Po skrystalizowaniu tworzą się grudki.
ZASTOSOWANIE LECZNICZE - jest najbardziej zasobny w biopierwiastki, dekstryny oraz dużo białka. Stosowany przy anemii, zaburzeniach przemiany materii. Leczy z powodzeniem nieżyt górnych dróg oddechowych. Posiada właściwości przeciwnowotworowe, pomocny przy astmie i kamicy nerkowej.

MIÓD WIELOKWIATOWY - w stanie płynnym kolor żółty, po skrystalizowaniu - jasnobrązowy. Łagodny o woskowym zapachu. Może też posiadać różne barwy i smak uzależnione od „oblatywanego" kwiatu.
ZASTOSOWANIE LECZNICZE - przewlekłe stany zapalne gardła, przeziębienia i stany gorączkowe, choroby serca, regulacja ciśnienia mięśnia sercowego, alergie, katar sienny, ogólnoleczniczy.

MIÓD WRZOSOWY - w stanie płynnym kolor ciemnobrunatny. Po skrystalizowaniu pomarańczowy. Smak lekko gorzkawy, galaretowaty, zapach kwiatów wrzosu.
ZASTOSOWANIE LECZNICZE - choroby przewodu moczowego, kamica nerkowa, prostata, zapalenia jelit, biegunki.

LECZNICZE SPOŻYWANIE MIODU - 1 łyżkę miodu rozpuścić w ½ szklanki wody i pozostawić na 10-12 godzin - zwiększa przyswajalność.
(Napój z miodu przygotowuje się wieczorem, a spożywa rano przed posiłkiem)

PPRZECIWSKAZANIA- nadwrażliwość i nietolerancja ze strony przewodu pokarmowego, cukrzyca.
5

Szpinak żrę - chudnąć chcę :D

Krzysztof Piekarz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
outsidee
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 4027 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 16307
fajne , łap soga
napisał(a)
niwix
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 85996
napisał(a)
Rothen
Ekspert
Szacuny 254 Napisanych postów 13305 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45246
GOOD ART :) SOG FOR YOU
2

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

napisał(a)
kopt
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 8680 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31712
Sog Kometa. Ten art, to a propos wczorajszych ciasteczek?

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

napisał(a)
nopiotr
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 689 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9896
czyli miód rzepakowy można spożywać bezpośrednio po treningu bo zawiera najwięcje glukozy i aminokwasów, co wy na to?
A jeśli jestem na masie to można wypijać rano przed posiłkiem pół szklanki wody rozrobionej z lyżką miodu? nie zaszkodzi mi to?
napisał(a)
Pauleq
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 6469 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 39129
jestem misiem - kocham miod
napisał(a)
CHICKEN
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1862 Wiek 20 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9561
ja też uwielbiam
mam w domu spore opracowanie o miodzie, ja zgeram to przyniosę i wrzucę tylko chyba zapytam autora czy mogę

Pij wodę - woda daje siłę - napędza parowozy!

napisał(a)
kometa
Początkujący
Kopt - zgadza się Ulepszam recepturę. Szukam i czytam, by dodać same najlepsze składniki. Najzdrowsze A potem będę mieszać jak alchemik
Dzięki wszystkim za głosy
1

napisał(a)
kometa
Początkujący

Ale takiego miodu to nie polecam
Skład: cukier, woda, sztuczne pszczołyhaha

napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 1675 Napisanych postów 48181 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 376619
Hehe, fajnie Sog juz nie wejdzie.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta wysokoszkolna

Następny temat

ser feta:)

Spalanie tłuszczu leżąc przed telewizorem

Sałatka z soczewicy

Mariusz Janucik - ocena sylwetki

Głodówka, dieta 1000 kalorii oraz inne mity z pierwszych stron gazet

Kreatyna - czy dobrze ją dawkujesz?