Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 68588 razy
  • Autor

Miód-rodzaje i zastosowanie lecznicze

• kometa
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 11 lat
    • LPA: 2658

Wysłano 12 października 2005 22:29

zgłoś naruszenie

Miód od dawna jest znanym środkiem leczniczym-wzmacniającym, brzeciwbakteryjnym..itd. Wrzucam Wam artykuł oparty na podstawie informacji od bartnika-opracowanej wg literatury pszczelarskiej i medycznej. Myślę, że się przyda do poczytania

MIÓD LIPOWY - w stanie płynnym kolor żółty lub zielonkawożółty. Po skrystalizowaniu ma kolor żółtopomarańczowy lub brunatny. Miód o wyraźnym zapachu lipy, ostry w smaku z lekka goryczką
    ZASTOSOWANIE LECZNICZE - działa antyseptycznie i uspokajająco, przeciwgorączkowo i przeciwkaszlowo. Stosowany w przeziębieniach, w stanach niepokoju, bezsenności.

MIÓD GRYCZANY - w stanie płynnym, kolor ciemnoherbaciany do brunatnego. Po skrystalizowaniu-brązowy. Miód o silnym zapachu kwiatu gryki, smak ostry, lekko piekący.
    ZASTOSOWANIE LECZNICZE - nieżyt górnych dróg oddechowych, schorzenia układu krążenia na tle miażdżycowym i nadciśnieniu. Zawiera magnez, zalecany w stanach wyczerpania nerwowego. Pomocny w zapaleniu opłucnej i leczeniu jaskry.

MIÓD RZEPAKOWY - w stanie płynnym kolor słomkowy, po skrystalizowaniu biały lub kremowy. W smaku bardzo słodki, zapach kwitnącego rzepaku. Miód o najwyższej ilości glukozy i aminokwasów.
    ZASTOSOWANIE LECZNICZE - w chorobach serca, stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, wątroby.

MIÓD SPADZIOWY - w stanie płynnym szary, zielonkawy. Smak lekko żywiczny. Po skrystalizowaniu tworzą się grudki.
    ZASTOSOWANIE LECZNICZE - jest najbardziej zasobny w biopierwiastki, dekstryny oraz dużo białka. Stosowany przy anemii, zaburzeniach przemiany materii. Leczy z powodzeniem nieżyt górnych dróg oddechowych. Posiada właściwości przeciwnowotworowe, pomocny przy astmie i kamicy nerkowej.

MIÓD WIELOKWIATOWY - w stanie płynnym kolor żółty, po skrystalizowaniu - jasnobrązowy. Łagodny o woskowym zapachu. Może też posiadać różne barwy i smak uzależnione od „oblatywanego" kwiatu.
    ZASTOSOWANIE LECZNICZE - przewlekłe stany zapalne gardła, przeziębienia i stany gorączkowe, choroby serca, regulacja ciśnienia mięśnia sercowego, alergie, katar sienny, ogólnoleczniczy.

MIÓD WRZOSOWY - w stanie płynnym kolor ciemnobrunatny. Po skrystalizowaniu pomarańczowy. Smak lekko gorzkawy, galaretowaty, zapach kwiatów wrzosu.
    ZASTOSOWANIE LECZNICZE - choroby przewodu moczowego, kamica nerkowa, prostata, zapalenia jelit, biegunki.

LECZNICZE SPOŻYWANIE MIODU - 1 łyżkę miodu rozpuścić w ½ szklanki wody i pozostawić na 10-12 godzin - zwiększa przyswajalność.
    (Napój z miodu przygotowuje się wieczorem, a spożywa rano przed posiłkiem)

PPRZECIWSKAZANIA- nadwrażliwość i nietolerancja ze strony przewodu pokarmowego, cukrzyca.
    Szpinak żrę - chudnąć chcę :D
  • Wysłano 12 października 2005 22:35

zgłoś naruszenie
    Polecamy zaufać naszym specjalistom, dobierając plan treningowy, plan odżywiania czy suplementację, potrzebujesz indywidualnego podejścia. Poproś o przygotowanie planu dla Ciebie http://potreningu.pl/plany. Profesjonalny, kompletny plan: diety + treningi + suplementacja, już od 149 69
  • outsidee
    • Na forum: 9 lat
    • LPA: 16307
    • Status:Specjalista

Wysłano 12 października 2005 22:35

zgłoś naruszenie
    fajne , łap soga

• Na forum: 10 lat
    • Trenuje: solidnie od Marca 2006
    • LPA: 85996

Wysłano 12 października 2005 22:36

zgłoś naruszenie
    głosik
    www.body-factory.pl
    www.sdw.pl
  • Rothen
    • Trenuje: 14 lat piłka nożna , 8 lat siłownia
    • LPA: 45221
    • Status:Ekspert

Wysłano 12 października 2005 22:41

zgłoś naruszenie
    GOOD ART :) SOG FOR YOU
    Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.
  • kopt
    • Trenuje: aj dont noł
    • LPA: 31712
    • Status:Specjalista

Wysłano 13 października 2005 07:39

zgłoś naruszenie
    Sog Kometa. Ten art, to a propos wczorajszych ciasteczek?
    "Energia przepływa, nie powinna stać.
    A stoi gdy wątpisz w tę energię.
    Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
    Wówczas jesteś z siłą w harmonii."
  • nopiotr
    • LPA: 9896

Wysłano 13 października 2005 08:36

zgłoś naruszenie
    czyli miód rzepakowy można spożywać bezpośrednio po treningu bo zawiera najwięcje glukozy i aminokwasów, co wy na to?
    A jeśli jestem na masie to można wypijać rano przed posiłkiem pół szklanki wody rozrobionej z lyżką miodu? nie zaszkodzi mi to?
  • Pauleq
    • Na forum: 10 lat
    • LPA: 39064

Wysłano 13 października 2005 10:04

zgłoś naruszenie
    jestem misiem - kocham miod
  • CHICKEN
    • Na forum: 12 lat
    • LPA: 9560

Wysłano 13 października 2005 10:19

zgłoś naruszenie
    ja też uwielbiam
    mam w domu spore opracowanie o miodzie, ja zgeram to przyniosę i wrzucę tylko chyba zapytam autora czy mogę
    Pij wodę - woda daje siłę - napędza parowozy!
  • kometa

Wysłano 13 października 2005 10:27

zgłoś naruszenie
    Kopt - zgadza się Ulepszam recepturę. Szukam i czytam, by dodać same najlepsze składniki. Najzdrowsze A potem będę mieszać jak alchemik
    Dzięki wszystkim za głosy
  • kometa

Wysłano 13 października 2005 10:40

zgłoś naruszenie

Ale takiego miodu to nie polecam
    Skład: cukier, woda, sztuczne pszczołyhaha