Temat został odczytany 73763 razy

Miód-rodzaje i zastosowanie lecznicze

zgłoś naruszenie
  • kometa
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 400
  • Na forum: 13 lat
  • LPA: 2658
Miód od dawna jest znanym środkiem leczniczym-wzmacniającym, brzeciwbakteryjnym..itd. Wrzucam Wam artykuł oparty na podstawie informacji od bartnika-opracowanej wg literatury pszczelarskiej i medycznej. Myślę, że się przyda do poczytania

MIÓD LIPOWY - w stanie płynnym kolor żółty lub zielonkawożółty. Po skrystalizowaniu ma kolor żółtopomarańczowy lub brunatny. Miód o wyraźnym zapachu lipy, ostry w smaku z lekka goryczką
ZASTOSOWANIE LECZNICZE - działa antyseptycznie i uspokajająco, przeciwgorączkowo i przeciwkaszlowo. Stosowany w przeziębieniach, w stanach niepokoju, bezsenności.

MIÓD GRYCZANY - w stanie płynnym, kolor ciemnoherbaciany do brunatnego. Po skrystalizowaniu-brązowy. Miód o silnym zapachu kwiatu gryki, smak ostry, lekko piekący.
ZASTOSOWANIE LECZNICZE - nieżyt górnych dróg oddechowych, schorzenia układu krążenia na tle miażdżycowym i nadciśnieniu. Zawiera magnez, zalecany w stanach wyczerpania nerwowego. Pomocny w zapaleniu opłucnej i leczeniu jaskry.

MIÓD RZEPAKOWY - w stanie płynnym kolor słomkowy, po skrystalizowaniu biały lub kremowy. W smaku bardzo słodki, zapach kwitnącego rzepaku. Miód o najwyższej ilości glukozy i aminokwasów.
ZASTOSOWANIE LECZNICZE - w chorobach serca, stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, wątroby.

MIÓD SPADZIOWY - w stanie płynnym szary, zielonkawy. Smak lekko żywiczny. Po skrystalizowaniu tworzą się grudki.
ZASTOSOWANIE LECZNICZE - jest najbardziej zasobny w biopierwiastki, dekstryny oraz dużo białka. Stosowany przy anemii, zaburzeniach przemiany materii. Leczy z powodzeniem nieżyt górnych dróg oddechowych. Posiada właściwości przeciwnowotworowe, pomocny przy astmie i kamicy nerkowej.

MIÓD WIELOKWIATOWY - w stanie płynnym kolor żółty, po skrystalizowaniu - jasnobrązowy. Łagodny o woskowym zapachu. Może też posiadać różne barwy i smak uzależnione od „oblatywanego" kwiatu.
ZASTOSOWANIE LECZNICZE - przewlekłe stany zapalne gardła, przeziębienia i stany gorączkowe, choroby serca, regulacja ciśnienia mięśnia sercowego, alergie, katar sienny, ogólnoleczniczy.

MIÓD WRZOSOWY - w stanie płynnym kolor ciemnobrunatny. Po skrystalizowaniu pomarańczowy. Smak lekko gorzkawy, galaretowaty, zapach kwiatów wrzosu.
ZASTOSOWANIE LECZNICZE - choroby przewodu moczowego, kamica nerkowa, prostata, zapalenia jelit, biegunki.

LECZNICZE SPOŻYWANIE MIODU - 1 łyżkę miodu rozpuścić w ½ szklanki wody i pozostawić na 10-12 godzin - zwiększa przyswajalność.
(Napój z miodu przygotowuje się wieczorem, a spożywa rano przed posiłkiem)

PPRZECIWSKAZANIA- nadwrażliwość i nietolerancja ze strony przewodu pokarmowego, cukrzyca.

Szpinak żrę - chudnąć chcę :D
5
1129148979000
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

Indywidualne plany dietetyczne i treningowe

• 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
zgłoś naruszenie
  • outsidee
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 4027
  • Na forum: 11 lat
  • LPA: 16307
fajne , łap soga

1129149317000
zgłoś naruszenie
  • niwix
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 12917
  • Na forum: 12 lat
  • LPA: 85996
  • Trenuje: solidnie od Marca 2006
głosik
www.body-factory.pl
www.sdw.pl
1129149390000
zgłoś naruszenie
  • Rothen
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 13305
  • LPA: 45237
  • Trenuje: 14 lat piłka nożna , 8 lat siłownia
GOOD ART :) SOG FOR YOU
Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.
1
1129149675000
zgłoś naruszenie
  • kopt
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 8680
  • LPA: 31712
  • Trenuje: aj dont noł
Sog Kometa. Ten art, to a propos wczorajszych ciasteczek?
"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."
1129181944000
zgłoś naruszenie
  • nopiotr
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 689
  • LPA: 9896
czyli miód rzepakowy można spożywać bezpośrednio po treningu bo zawiera najwięcje glukozy i aminokwasów, co wy na to?
A jeśli jestem na masie to można wypijać rano przed posiłkiem pół szklanki wody rozrobionej z lyżką miodu? nie zaszkodzi mi to?
1129185362000
zgłoś naruszenie
  • Pauleq
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 6469
  • Na forum: 12 lat
  • LPA: 39129
jestem misiem - kocham miod
1129190656000
zgłoś naruszenie
  • CHICKEN
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 1862
  • Na forum: 14 lat
  • LPA: 9561
ja też uwielbiam
mam w domu spore opracowanie o miodzie, ja zgeram to przyniosę i wrzucę tylko chyba zapytam autora czy mogę
Pij wodę - woda daje siłę - napędza parowozy!
1129191580000
zgłoś naruszenie
  • kometa
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 400
Kopt - zgadza się Ulepszam recepturę. Szukam i czytam, by dodać same najlepsze składniki. Najzdrowsze A potem będę mieszać jak alchemik
Dzięki wszystkim za głosy
Szpinak żrę - chudnąć chcę :D
1
1129192069000
zgłoś naruszenie
  • kometa
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 400

Ale takiego miodu to nie polecam