SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Mfg Date

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 12082

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 10613 Napisanych postów 43245 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 57734
Czy to oznacza datę produkcji? Czy datę ważności produktu? Taki napis widnieje na produkcie Aji Pure L-lysine . Zastanawiam się czy nie jest to produkt przeterminowany? Bardzo prosze o odpowiedź. Substancja ma służyc chorej osobie w celu wzmocnienia odporności.
5
napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 2017 Napisanych postów 50413 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 463272
Mfg Date to skrót od Manufacturing date, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza: data produkcji. Każdy produkt, czy to spożywczy, kosmetyczny, czy farmakologiczny posiada datę produkcji oraz datę ważności. Data ważności to okres, do którego dany produkt powinien być zużyty, inaczej spożycie go, czy użycie może spowodować zatrucie, czy problemy np.: skórne, w przypadku kosmetyków.

Zanim coś kupimy, a szczególnie, jeśli są to produkty farmakologiczne, suplementy, czy jedzenie warto zwracać uwagę, na datę ważności, gdyż bywa i tak, że na sklepowych półkach sporo jest produktów przeterminowanych, które nie powinny się tam znaleźć, a wiele osób nie zwraca na to uwagi. A jak wiadomo użycie ich może nieść za sobą sporo niepożądanych skutków ubocznych. Natomiast jeśli zdarzy nam się zakupić jakiś produkt, który stracił ważność, a mamy na niego paragon, możemy udać się do sklepu i prosić o zwrot pieniędzy, na pewno kierownik danego sklepu uwzględni reklamację. A na przyszłość należy dokładnie sprawdzać datę ważność, aby uniknąć nieprzyjemności.Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 10613 Napisanych postów 43245 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 57734
Manufacturing date - data produkcji .
4
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

superdrol

Następny temat

jak gotować w garnkach philipiak?

Bartosz Leoniewski wygrał w Las Vegas! Bartosz Leoniewski wygrał w Las Vegas! Olej kokosowy a cholesterol Olej kokosowy a cholesterol Co zamiast ryżu na masę? Co zamiast ryżu na masę? Dlaczego zmarł Rich Piana? Nadciśnienie - ukryty zabójca kulturysty Dlaczego zmarł Rich Piana? Nadciśnienie - ukryty zabójca kulturysty Nie mogę przytyć - dlaczego? Nie mogę przytyć - dlaczego? ZŁOTA Anita i konflikt zawodniczek ZŁOTA Anita i konflikt zawodniczek Schab czy kurczak? Schab czy kurczak? Odżywka białkowa - w jakich porach spożywać? Odżywka białkowa - w jakich porach spożywać?