SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Melatonina czy działa i jaka dawka?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 604

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 245 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4954
Witam. Naczytałem się o cudownym działaniu melatoniny i zastanawia mnie czy to na prawdę tak działa, że gdy człowiekowi nie chce się spać mimo, że był w pracy, zrobił trening itd to gdy weźmie odpowiednią dawkę tej substancji nagle zacznie robić się senny? Generalnie problem z zaśnięciem występuje u mnie bądź u dziewczyny (bo pytam ogólnie nie tylko w moim imieniu) powiedzmy raz w tygodniu i to szczególnie teraz kiedy jest tak gorąco i trafiły nam sie nocki gdzie trzeba zasypiać w dzień. Używałem doppel herz aktiv na sen forte gdzie jest w składzie 1g melatoniny i nie było chyba żadnego efektu.
Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7623 Napisanych postów 106912 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1243421
można dać ok 3-5 mg.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6202 Napisanych postów 141010 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1036329
Jw sprawdzi się dawka doraźna. Pamiętaj by nie przesadzać z ciągłym stosowaniem melatoniny. Możesz też spróbować innych produktów jak gaba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4099 Napisanych postów 68579 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 562713
1mg nawet nie odczujesz . Najlepsza dawka to 5mg

Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2018-08-03 19:29:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 326 Napisanych postów 20056 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 165855
Kurde ja nie czulem 5mg, 10mg ten nie czulem ani 15mg powodzenia.

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 829 Napisanych postów 3293 Wiek 29 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 75873
jak kolega wyzej. tez melatonina na mnie nie dziala na zasadzie odczuwania tego, co powinienem po niej odczuwac. poszlo nawet +10mg. i jak wyzej kolega napisal, nie stosuj ciagle, bo to nie suolement od ciaglego stosowania.

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 228 Napisanych postów 1549 Wiek 20 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 23845
Ja biorę srednio 3-4mg codziennie przez 6 tyg. Okres redukcyjny. Działa jak ta lala na mnie. Zasypiam łatwiej, a i snu potrzebuje dużo mniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6202 Napisanych postów 141010 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1036329
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 448 Napisanych postów 2472 Wiek 21 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 260882
W moim przypadku działa ładnie usypiająco, 2 mg i po godzinie jak by ktoś młotkiem trzepnął. Mimo wsio nie korzystam, bo z reguły na drugi dzień z rana jest kupa. W przypadku np. pracy zmianowej można się wspomóc, ale nie jest to jakieś super optymalne rozwiązanie, jeśli sporadycznie - OK.
Na 1 mg sporo osób już reaguje, nie ma sensu z automatu polecać większych dawek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
No ja też mam problem ze wstawaniem i czuję się jak kupa jak przesadzi z ilością
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 245 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4954
Wczoraj po powrocie z nocki wziąłem tabletkę 3mg w ramach testu ponieważ po nockach akurat w tym tygodniu zasypiałem elegancko i tak samo było tym razem, może nawet lepiej. Jednak gdy obudziłem się o 13.30 tak jak zawsze postanowiłem kimnac się jeszcze 30min po czym wstałem poszedłem do toalety ogarnąć się itd i myślałem o powrocie do łóżka taki zamulony byłem. Wcześniej taka zamula nie występowała i wstawałem pełen życia. Dodam, ze na noc biorę chela mzb z olimpa oraz w dzień omega gold oraz multiple sport (wszystko z olimpa). Sądzicie ze ta zamula to przez melatonine czy taki zbieg okoliczności po prostu?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Oznaczenie aminokwasów na odżywce białkowej