Znajdz stabilizator / ortezę

Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 67401 razy
  • Autor

Melatonina

• KAIN
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 12 lat
    • LPA: 102745

Wysłano 05 kwietnia 2002 00:10

zgłoś naruszenie

OD jakiegoś czasu dzień przed ciężkimi treningami (wypada 2-3 razy w tygodniu) przyjmuje na noc 5mg melatoniny.To że działa to dla mnie fakt stwierdzony na własnej skórze.Wstaję wypoczety jak nigdy i gotowy do wysiłku (trening)

A pytanie mam następujące czy melatonina ma jakieś skutki uboczne?? Czy powinno się robić jakieś przerwy w jej przyjmowaniu lub też brać ją cyklicznie.I na koniec czy oprócz tego że wpływa na sen ma jeszcze jakieś inne dobroczynne działania?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

KAIN
    "Loved be few Hated by many But respect by all"

•  Odżywki i suplementy

Wysłano 05 kwietnia 2002 00:27

Koniecznie sprawdź te produkty:

sprawdź pozostałe odżywki, odżywki białkowe, odżywki na masę
  • Ronnie
    • Trenuje: 10
    • LPA: 4839

Wysłano 05 kwietnia 2002 00:27

zgłoś naruszenie
    Sorry Kain ale nie wiem czy to sie zadowoli. Znalazlem troche info na sieci. Takze zobacz. Melatonina to hormon będący pochodną aminokwasow wytwarzany w szyszynce, powoduj?cy skupienie barwnika w melanoforach (komórkach barwnikowych). Synteza tego hormonu uzależniona jest od światła: odbywa się w nocy, a w dzień jest zablokowana. Synteza melatoniny hamowana jest również poprzez estrogeny. Z tego co jeszcze napisali podobno blokuje u kobiet dzialanie jajnikow poprzez dzialanie na przysadke mozgowa. Z tego co wiem przysadka jest odpowiedzialna za produkcje Hormou Wzrostu. Ciekawe jaki moze miec wpływ na to u mezczyzn. Tego nie wiem. To tyle co wiem. Jak na cos sie natkne to napisze o ile tego jeszcze nie wiesz,

Ronnie

Soll die Masse mit euch sein
    Strengh and honor.
    Doradca Incognito.
  •  
    SFD

Wysłano 05 kwietnia 2002 00:28

zgłoś naruszenie
      To swietne pytanie, niech ktos w temacie odpowie.

• KAIN
      • LPA: 102745

Wysłano 05 kwietnia 2002 00:31

zgłoś naruszenie
      to też wiem (miałem na ulotce od melatoniny )
      Ale thx za fatyge. JEst jeszcze też taki plus melatoniny że jest przydatna podczas lotów samolotem gdzie zmienia sie strefa czasowa.Ale dokładniej nic nie wiem i dlatego poczekamy na wypowiedź fachowca.

KAIN
      "Loved be few Hated by many But respect by all"

• ZASŁUŻONY
      krates
      • LPA: 15055
      • Status:Specjalista

Wysłano 05 kwietnia 2002 14:06

zgłoś naruszenie
      1. Melatonina jeszcze lepiej dziala w dawce 2-3 mg (czyli pol tabletki 5 mg)
      2. To nie melatonina powoduje ciemniejsze zabarwienie skory, tylko melanotropina. Jeszcze dodam, ze to nie melanofory "skupiaja" barwnik (melanine), tylko keratynocyty, a melanocyty go wytwarzaja. Juz sie nie wymadrzam ;-P
      3. Endogenna melatonina najprawdopodobniej steruje rozpoczeciem okresu dojrzewania, ale egzogenna nie ma wlpywu na na wydzielanie jakichkolwiek hormonow tropowych, a przynajmniej nie zostalo to udowodnione z zaadnych badaniach.

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"
    • Jacks24
      • Trenuje: 10
      • LPA: 15963

Wysłano 05 kwietnia 2002 14:35

zgłoś naruszenie
      W żadnych ze znanych dotąd badań nie stwierdzono wyraźnych objawów ubocznych stosowania melatoniny (podawanej nawet w wysokich dawkach). W opublikowanych w końcu ub. roku wynikach badań nad jej toksycznością, naukowcy brazylijscy zwracają uwagę, że nie zaobserwowano żadnego niekorzystnego wpływu tego hormonu u 30 osób, zażywających melatoninę przez miesiąc w dawkach 10 mg. Również w badaniach naszego zespołu nie stwierdziliśmy objawów niepożądanych u kilkunastu kobiet w wieku od 64 do 80 lat (otrzymywały one melatoninę w dawce 2 mg przez pół roku). Z tego względu melatonina wydaje się środkiem stosunkowo bezpiecznym.

Działania niepożądane: w rzadkich przypadkach, w trakcie terapii mogą wystąpić bóle głowy, senność, uczucie dezorientacji; może też dojść do obniżenia temperatury ciała.

• Al_Bundy_2
      • LPA: 20969

Wysłano 05 kwietnia 2002 18:30

zgłoś naruszenie
      Kiedyś kupiłem opakowanie z ciekawości i muszę powiedzieć, że się zawiodłem. Mimo brania podwójnej zalecanej dawki (10 mg) jakoś nie ułatwiało mi to zasypiania, za to zawsze budziłem się w środku nocy.

Al_Bundy_2
    •  
      SFD

Wysłano 05 kwietnia 2002 18:54

zgłoś naruszenie
        Jesteście świetni. Większość Polaków nie słyszała o melatoninie. Użyję dziwnego na pierwszy rzut oka porównania. Słyszeliście o tabletce szczęścia? Myślę o słynnym Prozac(u). Teraz w USA wszyscy zastanawiają się jak ją przestac brać.
        Melatonina jest pozostałością po przodkach, nie tylko Neandertalczyku. Jest produkowana pod wpływem światła i reguluje CYKLE (w tym dobowy). Kiedy jest ciemno to jest i się śpi, kiedy jest jasno to nie ma i się czuwa. I tak powinno być. Podanie melatoniny musi być uzasadnione medycznie. Można leczyć CIĘŻKIE zaburzenia snu, ale trzeba pamiętać, że w każdym organiźmie istnieje oś zwrotna. Jeśli podamy czegoś dużo (lub wyprodukujemy) to wysoki poziom tego czegoś hamuje produkcję. Stąd budzenie się w ciągu nocy. Zwiększenie dawki spowoduje szybsze zahamowanie produkcji. Podajemy melatoninę OBCĄ po to, aby zmniejszyć produkcję własnej? Czy nie wydaje się Wam, że coś tu nie gra? Oczywiście zupełnie inaczej traktuje się bezsenność jako jednostkę chorobową. Poza tym trzeba pamiętać, że produkcja melatoniny w szyszynce jest indywidualnie zmienna. Nie wszystko da się wyrazić w mg, ponieważ za tymi miligramami kryje się indywidualne zapotrzebowanie. Na marginesie - nie sądzę, żeby "lek społeczny" taki jak melatonina podawany okazjonalnie, mógł okazać się niebezpieczny. Zawsze przed połknięciem jakiegokolwiek lekarstwa należy zadać sobie pytanie o korzyści dla zdrowia. Jeśli nie przewyższają strat wynikających z działań ubocznych - lek należy brać!

Dariusz Czarnecki
      • voytas
        • LPA: 43572

Wysłano 05 kwietnia 2002 20:10

zgłoś naruszenie
        Mam pytanie:czy birac ECA i majac problemy z zasnieciem moglbym liczyc na jakas pomoc ze strony melatoniny?Czytalem tez gdzies ze melatonina zwalcza wolne rodniki czy to prawda?

voytas
        voytas
      • ZASŁUŻONY
        krates
        • LPA: 15055
        • Status:Specjalista

Wysłano 06 kwietnia 2002 11:55

zgłoś naruszenie
        Po ECA melatonina raczej za bardzo ci nie pomoze. A co do zmiatania wolnych rodnikow, to masz racje, melatonina wykazuje takie wlasciwosci.

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"
      •  
        SFD

Wysłano 06 kwietnia 2002 12:53

zgłoś naruszenie
          Testowałem melatonine kilka razy mając kopoty z zaśnięciem i muszę przyznać, że na mnie działa.Zasnąłem bez problemu i co istotne obudziłem się naprawdę wypoczęty. Jednak staram się unikać tego typu preparatów - używam naprawę sporadycznie.

mikey.{