SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masti -kulturystyczne życie:plany,opinie,komentarze

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 980092

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728600
Musiałem dziś szybko wyjechać na trening by cokolwiek zdążyć zrobić :)


Termin 20styczeń godzina 11:00 -będzie dziś temat w naszym dziale i w AKIF,bo w ustawkach mogę wstawić dopiero 30 dni przed wydarzeniem




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
masti

Termin 20styczeń godzina 11:00 -będzie dziś temat w naszym dziale i w AKIF,bo w ustawkach mogę wstawić dopiero 30 dni przed wydarzeniem


no to lipa , 20 stycznia będę w drodze z Białki Tatrzańskiej do domu, ferie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728600
Niestety 27 styczeń nie pasowało gościom specjalnym.


Zmieniony przez - masti w dniu 2017-12-15 20:36:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728600
Dziś na treningu byłem już przed 7:00-stąd chwila na zdjęcia :
















Zmieniony przez - masti w dniu 2017-12-15 20:41:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Masti jakbyś wstał wcześniej zobaczyłbyś spadające perseidy. Ubiegłej nocy kilka widziałem ok 3:00. Dzisiaj tez mają być ale u mnie niebo zachmurzone
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728600
W sierpniu obserwowałem inne roje-próbowałem zrobić zdjęcia i nagrać to na filmie-ale sprzęt już nie dawał rady





Zmieniony przez - masti w dniu 2017-12-16 13:22:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728600
Dziś siłownia otwarta od godziny 9:00 a ja już gotowy i nogami przebieram :)

Jako przedtrengówkę dziś idzie Termo Pump od naszego sponsora Iron Horse-fajnie pobudza i do tego rozgrzewa-na zewnątrz 0 stopni i trochę śniegu .
Trening ,jak zwykle będzie długi-na razie cieżko mnie się zmieścić w 120 minutach-a taki jest cel.

Ostatnio zrobiłem pół treningu,bo jechałem do Słodkiewicza nakręcić kolejny odcinek z przygotowań Dawida.

Ale tam cżęściowo trening dokończyłem-poszło w super serii 10 zestawów :-biceps sztangą wzdłuż tułowia z wyprostami na wyciągu(zapomniałem choć jedną serię nagrać niestety :) )

Dobrze weszło bo ramiona czuję do teraz :)
Gdzieś mnie kamera automatycznie dwa razy chwyciła :)







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728600
Tak wyglądało to w siłowni Radka Słodkiewicza-konsultacje Dawida z Hubertem Kulczyńskim oraz trening pleców(ja w miedzyczasie zrobiłem 10 superserii na ramiona )


Przy okazji -kilka zdań o samej idei tej serii programów z Dawidem.


Pewnie pamiętacie zeszłoroczną próbe śledzania przygotowań Aksela Bubka do Debiutów i niefortnne błyskawiczne zakończenie-ze względu na złe samopoczucie i problemy ze zdrowiem-jak to sam Aksel wyjaśniał.

Widać po tym-że start w Debiutach nie jest wcale tak prosty ,jak się wydaje-klikając sobie przyszłościowe plany w komputerze.

W jakimś stopniu na rok 2018 przygotowuje się też do wyjścia na scenę Kondzio-ale czy się to uda na luty,czy na jakieś kolejne zawody-trudnopowiedzieć,bo Kondzio cały czas startuje w swojej dyscyplinie sportu-wyciskanie sztangi leżąc-został teraz zreszta mistrzem świata .

Dawid nigdy nie trenował typowo kulturystycznie-jego głównym sportowym hobby jest i były sporty walki w różnych stylach.
Ale trenując siłowo pod te sporty i mając kontakty ze znanymi kulturystami-postanowił także spróbować swoich możliwości w tym sporcie.

Jak widać z filmów nie rezygnuje oczywiście ze sportów walki-traktuje to teraz jako specjalistyczne aeroby.

Dlatego wydaje mnie się śledzenie jego przygotowań tak ciekawe-to po prostu ktoś zupełnie nowy w tym sporcie-bez doświadczenia,bez "pamieci mieśniowej"
bez dużej masy mięśniowej.
Osiągnięte w tych przygotowaniach 99 kg ,to jego najwyższa życiowa masa ciała.

Także pierwszy raz w życiu stosował dietę na masę,teraz pierwszy raz w życiu rozpoczyna dietę redukcyjną.


Podstawowe zasady większość osób zna ale zadawalające efekty już ma z tego niewielki procent.
Stąd też dodatkowe konsultacje z Hubertem Kulczyńskim teraz juz IFBB Pro-który układa Dawidowi szczegółową dietę i trening aż do samego wyjścia na scenę.

Także wkrótce rozpocznie naukę pozowania-bo dobrze się zaprezentować na zdjęciu to nie to samo co dobrze wyglądać na scenie-jest to nieporównywalnie trudniejsze i ,jak zwykle wymaga dużo pracy i czasu.





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728600
Trening zrobiony ale w czasie niezadawolającym-znów trwało to 150 minut,choc było parę przerywników-sesji zdjęciowych i prób wagi ciężaru pompki.

Za to napakowany jestem ,jak ciuchcia do Sopotu w latach 70' :)


Także Piotr i Maciej,którzy zaliczali pompki w Czechach dostali dziś koszulki i poszły zdjęcia













...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728600
Acha-to jeszcze trochę info o naszym wspólnym znajomym Rafale

Rafał od czasu programów z podnoseniem cieżarów wszedł na trening masowy-dziś oficjalnie waga pokazała 92 kg-aż sam się zdziwiłem.

Wykonuje teraz jakiś naprawdę zabujczy trening na nogi:

30 serii po 10 powtórzeń cieżarem 80 kg.
Co trening dokłada 2,5 kg


Siła poszła,co widac np na serii mc-na codzień trenuje mc z deficytu (czyli nogi ma wyżej niż poziom obciążników (nie mylić z Fansem,który podkładki daje pod talerze a nie pod stopy :) ).

Twierdzi ,że to daję szybki przyrost siły w tym ćwiczeniu-z czym się zgadzam-choć juz tak tego nie trenuję-zmniejszyła mnie się rozciągliwość pleców :)
Jednynie czasem robie w chwycie rwaniowym-to tk jakby z deficytu - 7 cm było.


https://www.facebook.com/rafal.nejman/videos/10208218761866295/



Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aktywne wakacje, czyli siła i bieganie

Następny temat

Błyskawiczny konkurs letni # 1-pompki w staniu na rękach

WHEY premium