SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masaz skory glowy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8141

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 457 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3635
Witam

Mam pare pytan odnosnie masazu skory glowy (tzw. 'scalp massage'), który ponoć poprawia ukrwienie mieszkow wlosowych, a co za tym idzie wplywa pozytywnie na wzrost wlosow

Od pewnego czasu zaczalem sie martwic o swoją czuprynke, na razie jest bujna, wlosy mi nie wypadaja , jednak sa dosc suche i matowe (od zawsze takie mialem) , jednak wszystko wskazuje ze w przyszlsoci moge miec zakola i ogolnie problemy z łysieniem (mam niecale 18 lat , moj ojciec ma prawie 50 i jest łysy - z wyjatkiem bokow i tylu glowy), w zasadzie to juz zauwazam bardzo delikatne przerzedzenie wlosow na linii skroni (takie jakby wciecie), no ale chyba kazdy w moim wieku ma takie "coś"

przejde do moich pytan:

1) Jak poprawnie wykonywac ten masaz? ja dociskam opuszki palcow do czaszki i przesuwam okreznymi ruchami skorę glowy, przeczesuje tez palcami wlosy, rozciagam je

2) jak czesto robic taki masaz, jak dlugo, o jakiej porze dnia?

3) czy omijac miejsca takie jak skron (potencjalne miejsce do wystepowania "zakol") , czy wrecz przeciwnie intensywnie je masowac?

dziekuje z gory za wszystkie profesjonalne odpowiedzi

ps. naprawde martwie sie o moje wlosy...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 243 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 815
1. Najlepiej złącz masowanie skóry głowy z równoczesnym wcieraniem leków wzmacniających, np. zwilżoną lekiem watką masuje się ruchami uciskania całą głowę, przeczesując włosy przedziałek przy przedziałku. Po wtarciu leków, wszystkimi palcami obu dłoni masuje się skórę ruchami kolistymi z jednoczesnym uciskaniem.
2. raz rano (na przykład w czasie mycia włosów) i raz wieczorem, przynajmniej 2 razy na dzień a powinien trwać od 10-15 minut.
3. Nic nie omijać.

Szczotkowanie jest też rodzajem masażu skóry głowy, polegającym na użyciu umiarkowanie twardej szczotki z włosia. ;)

Najlepiej co do takiego masażu to udaj się do gabinetu kosmetycznego(jest to robione ręczenie) albo rób sobie sam masaż elektryczny aparatem Oarsonvall.

Myślę że pomogłem ;)

Zmieniony przez - Lion94 w dniu 2008-12-27 20:24:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 457 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3635
hmm a moze wystarczy 1 raz dziennie? bo jednak pol godziny dziennie masazu to dosc duzo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 243 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 815
Jak chcesz... Ja nie mam takich problemów ale i tak mógłbym robić taki masaż bo pomaga on i włosy ładniej wyglądają, łoju jest mnie itp. Ale mi się nie chce;p. Rób jak chcesz... Jak będziesz robić raz dziennie to lepsze to niż nic ;).

Mamy tutaj taki zwyczaj nagradzać Sogami ;) daj mi soga jeżeli uważasz że pomogłem ;). Na dole pisze przyznaj Soga... Życzę ci żeby ci tych włosów przybyło na przyszły rok ;).

Zmieniony przez - Lion94 w dniu 2008-12-27 23:03:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 457 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3635
ok przyznalem soga :P

przybyc juz pewnie nie przybedzie, byle nie ubylo

tak czy siak dzieki za zyczenia

moze ktos ejszcze sie udzieli na temat tego masazu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 243 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 815
Chłopie ;) google nie boli zobacz tutaj coś jest na 100% >> http://***********/9ceda6 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 457 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3635
no tak, juz od dawna buszowalem na google i wiekszosc z tych stron wyczytalem, tylko ze tam nie ma dokladnie tych informacji jakie chce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 51 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 527
są odpowiedzi w google
1. dokładnie tak jak piszesz.
2. codziennie ok 2-5 minut
3. nie omijać, pobudzać wszystkie cebulki.
tylko nie za mocno masuj, trzeba to "wyczuć"


możesz co jakiś czas używać do masażu preparatu - Olej z łopianu - jeśli wmasujesz w skórę głowy dobrze ją nawilży, wzmacnia cebulki i ogólnie pomaga (mi na wypadanie włosków akurat), jeśli na całe włosy to nawilży je - u mnie są jak z reklamy (mam włosy do łopatek), poza tym inny preparat - Kamiwaza - ale to już raczej gdy pojawia się wypadanie (choć na ulotce jest informacja że można stosować wzmacniająco). no i jakieś suplementy typu ha pantoten, silica etc co jakiś czas, szczególnie na wiosnę przez kilka tyg warto pobrać wzmacniająco..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trądzik - dieta moje artykuły

Następny temat

zerwanie więzozrostu barkowo-obojczykowego 3 stopnia

Wiecej