SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Masa do oceny !

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 489

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 239 Wiek 20 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 5322
Witam .
Mam 19 lat i od 8-9msc robiłem mase po redukcji na której ważyłem 67 kg , aktualnie 80kg , wymiary bic +4cm ( 40cm teraz ) , udo + 8/10 cm ( 63-65 teraz ) , talia + około 8-10 cm . Plecy wydaje mi się rosną najgorzej ..
Chciałbym lekko zredukować na wakacje ale nie doprowadzać się do anoreksji jak ostatnio i tu pojawia sie pierwsze pytanie , masować dalej czy lekko wyciąć ? Mam 178 cm .
I drugie pytanie , ostatnio jestem bardzo przemeczony i senny czy tydzien przerwy od silowni to dobry pomysł ?
Planowalem zrobic tydzien przerwy i wrocic na lekka redukcje .
Mam niedoczynnosc tarczycy .
Zdj na którym jestem krótko ścięty jest po redukcji , reszta aktualne zrobione przed chwilą :D
Dieta IFFYM ( raczej w większości zdrowo ) 3800 kcal 200 b 120t i reszta wegle okolo 470
Pozdrawiam !

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 447 Wiek 20 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 10197
Osobiście, na twoim miejscu wskoczyłbym na ujemny bilans, na okres 4-5 tygodni - takie małe cięcie.
Co do przerwy na siłowni, to jeśli czujesz się wypalony zrób sobie tygodniowy deload - 50% serii i ciężaru. Głowa odpocznie, ciało odpocznie, a po tygodniu powinieneś czuć się zdecydowanie lepiej. Baw się treningiem !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 239 Wiek 20 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 5322
Mysle ze na poczatek oblicze bilans i zaczne z neutralnego . Tez planowalem 6tyg lekkiej redukcji i znow masa . A ten deload właśnie nie bardzo mnie przekonuje , jestem na tyle przemęczony zwłaszcza wieczorami ze boje sie ze nic nie da . Od około 10msc 0 przerw od siłki .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3213 Napisanych postów 41813 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 322405
Ja bym lekko wyciął a sylwetka na tym dużo zyska.

Mozesz spróbować rotacji węglowodanami , w dni treningu bilans w granicach zera zaś w dni wolne lekko ujemny.

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
No ok to pare kg zejde moze z 5 zobaczymy , dzis mam w planie rower wyjac z garazu wiec dodatkowy ruch ktorego ostatnio brakuje bedzie :) A ta przerwa to dobry pomysl?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Żeby utrzymać wagę muszę wsuwać około 3140 kcal , zejdę do 3100 czyli o 600kcal mniej niż jem aktualnie .
Makro strzele na 190 białka 90 Tłuszczu i reszta węgle ( lekko ponad 380 powinno być ) , aktualnie mam 120 tłuszczu 200 białka i węgli około 475 . Będzie ok?
Myślę żeby od jutra schodzić 50 kcal co dzień aż do 3100 , zwłaszcza że planuje tą przerwę od siłowni :D
Pozdrawiam.

Zmieniony przez - Blekok w dniu 2017-03-10 15:06:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3213 Napisanych postów 41813 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 322405
Na 3 tys kcal to możesz budować masę a nie redukować. Chyba, że masz ciężką pracę fizyczną.
Daj 350g węgli w treningowe i 300 w dni wolne.

Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Blekok
No ok to pare kg zejde moze z 5 zobaczymy , dzis mam w planie rower wyjac z garazu wiec dodatkowy ruch ktorego ostatnio brakuje bedzie :) A ta przerwa to dobry pomysl?

Parę dni przerwy nie zaszkodzi.
1

Nowy blog:

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
No niby tak ale jedzac 3800 kcal ledwo waga rosnie , wczesniej stala 2tyg ale trener mi powiedzial ze mam problem z kichami i zakupilem debutir i odkad go szamie waga troche poszla na + . Dziekuje za odpowiedzi !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Problem z "kichami" diagnozuje specjalista po przeprowadzeniu szeregu badan a nie jakiś pseudo trener po kursie instruktorskim.

Jeśli budujesz suchą masę, to kilogram w 2-3 miesiące jest dobrym wynikiem. Ale jeśli nie rośniesz przy tej ilości jedzenia w ogóle to wypadałoby przyjrzeć się technice lub zrobić badania hormonów.

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2017-03-11 09:51:31

Nowy blog:

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
No hormony nie do końca mam świetne . Tarczyca ostatnio zbita na normę ale nadal za wysoko mam tsh 3.7 endokrynolog mówi że będzie szczęśliwy jak zejdzie do 1 . A problem z kichami możliwe że rzeczywiście mam , bo po mononukleozie została mi trochę rozjechana wątroba ALT miałem bardzo ale to bardzo wysokie + śledziona powiększona 2x i wątroba też sporo .
Jeszcze mało tego rok temu wykryłem u siebie guzka pod sutkiem , chirurg powiedział że ginekomastia i jest to spowodowane właśnie hormonami .. Powiedział też że możliwe że guzek przejdzie na 2 cyca lub zniknie . Bardzo się pomniejszył na szczęście :)
Nic nigdy nie brałem .
Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozkład treningu - Czy to ma sens?

Następny temat

FWB na masę do oceny