SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa dla ekto(gdzie progress)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 847

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

18

Płeć

mężczyzna

Cel

masa

Waga

64

Wzrost

182

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

-

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

szkoła

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

siłownia

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

-

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

jelito drażliwe

Stosowana lub planowana suplementacja

kreatyna
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 95
Witam. Mam poważny problem, chociaż pewnie wielu z Was to będzie śmieszyło bo przecież jak ktoś jest ekto to może jeść co chce. Może najpierw przedstawie swoje ciało. Mam prawie 18lat, mierzę 182cm i ważę 63/4kg. Na siłowni ćwiczę już półtora roku, a jak zaczynałem to ważyłem 61kg(szok). Podstawą mojej diety jest kurczak z ryżem po każdym treningu. W szkole wiadomo jakieś kanapki, czasem też kurczak. Obiady domowe, na koniec jeszcze też jakieś kanapki. Czytałem już to wszystko, że trzeba sobie wyliczyć bilans kaloryczny itp, ale ja po prostu już jem ile moge. Fastfoody, pizze itp też podjeżdżają bardzo często, jednak masa stoi. Największym problemem zaś jest to, że mam zespół drażliwego jelita, przez co jakbym rano sobie zjadł jakąś jajecznice, to w szkole byłoby nieciekawie. Chciałbym się Was poradzić, co w takim wypadku najlepiej jeść, jakie bardzo wysokokaloryczne produkty mógłbym spożywać, tak żeby nie podrażnić za bardzo tego jelita. Boli mnie strasznie to, że inni w takim czasie robią dużo większą mase(wiem, niektórzy nienaturalnie), lecz ten mój progress raczej nie wygląda na taki staż. Fakt, siła idzie, ale masa stoi, przez co wygląd też za bardzo się nie zmienia. Już bym przebolał nawet tą wage, ale nie mam nawet kraty, a bf raczej mam niski i brzuch ćwiczę regularnie. Korzystałem z różnych planów treningowych, jednak efekt jest ten sam. Mam za sobą 2 cykle kreatynowe, po których przytyłem z 3kg, ale i tak masa wraca do stanu faktycznego.
Mam nadzieję, że ktoś będzie mi w stanie pomóc, bo wujek google za dużo nie poradził. Jeżeli ktoś chciałby mi pomóc bardziej prywatnie, to jestem też w stanie wysłać jakieś zdj, bo chciałbym się faktycznie dowiedzieć, czy widać po mnie, że tyle ćwiczę.
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Wiesz...z kratą na brzuchu jest tak - że ćwiczy się ją w kuchni.
Jak dieta kuleje, a możliwe że i technika na treningu efektów nie będzie.

Wrzuć to jak jadasz w ten sposób https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.htmlankietę z działu. Na pewno ktoś zajrzy i skoryguje.
Wrzuć też jak ćwiczysz, obciążenie, powtórzenia, serie. Pełny trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 95
Z tą dietą to za bardzo teraz nie napisze, bo tego nie licze, no ale to można sobie wyobrazić, tak przykładowo to zaczynam dzień od 2 kromek chleba z plasterkiem szynki z indyka, potem w szkole średnio zjadam 2 całe bułki też z tym indykiem + banan+baton proteinowy czasem. Przychodzę ze szkoły, na obiad załóżmy taki schabowy(z kurczaka często) na pół talerza + ziemniaki i jakaś surówka. Potem trening (opiszę zaraz), po treningu banan, w domu spory kawał fileta z kurczaka i 3/4 torebki ryżu + gotowane warzywa. Przed snem jakiś actimel, jak trening w miare wcześnie to o 20 zawsze sobie jeszcze dorzucę jakąś kanapeczke jak na śniadanie + przed snem jak siedze przy kompie to jem wafle ryżowe(wiem na noc węgle lipa, ale tylko to moge żeby nie było lipy w nocy).
Trening: teraz chce zacząć FBW 5x5, ale może być lipa bo na mojej siłowni sami "frajerzy" i aż mi sie nie chce prosić o pomocy przy WL. Wcześniej na innej siłowni robiłem na luzie.
Teraz ten trening wygląda tak, że robie własne FBW:
- nogi na suwnicy lub (nie wiem jak sie zwie) do wyprostowywania nóg w kolanie siedząc + łydki
- klata to wyciskanie hantli na skosie lub maszyna do wyciskania(też spoko mi wchodzi) + czasami rozpiętki jak mam więcej czasu
- plecy to zazwyczaj podciąganie( czasem martwy lub wiosłowanie)
- barki to zazwyczaj OHP lub za głową
- biceps to różnie, zazwyczaj modlitewnik
- triceps też różnie, ale najczęśniej dip lub na wyciągu
- brzuch to allahy na maszynie do tego przeznaczonej lub leżę prosto i brzuszki, ale ręce idą aż do palców u stóp
Coś jeszcze podać?
Pozdrawiam
P.S: już kiedyś próbowałem liczyć kalorie, ale w moim trybie życia domowego jest dosyć ciężko (obiady mamusi itp)

Zapomniałem dodać obciążenia i powtórzenia:
-wyciskanie hantli to 20kg idą tak z 8 razy, jako ostatnia seria bo nie mam asekuracji
-martwy mało robiłem to progresu nie zaliczyłem żadnego, tam ostatnio 75 chyba wziąłem
- barki za plecami to 35kg sztanga tak idzie bez jakichś dużych problemów
-biceps na modlitewniku na jedną rękę hantel 18kg
- dipy to wiadomo, wyciąg 45kg lekko, więcej nie próbowałem
Wszystko wykonuje po 4 serie średnio 8-12 powtórzeń



Zmieniony przez - 5m33q w dniu 2016-01-07 21:47:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191493
Skorzystaj z tematów podwieszonych tz. wylicz zapotrzebowanie:https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html a następnie po obliczeniu ułóż jadłospis wrzucając go w takiej formie :https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html . Następnie wrzucisz zrzut i Ci doradzimy co źle np. jest. Możesz zakupić sobie wpc np. :https://sklep.sfd.pl/SFD_Wpc_protein_plus-opis3653.html ułatwi w trzymaniu diety a przepisy z użyciem białka znajdziesz tu : https://www.sfd.pl/Kuchnia_SFD-f356.html . Co do treningu przeczytaj ten temat: https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html
Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nieprzyjemne gazy.. xD

Następny temat

Przykładowa dieta na masę do oceny.

WHEY premium