SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa? Redukcja? Trening?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 862

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

22

Waga

79

Wzrost

183

Cel treningowy

siła

Staż treningowy na siłowni

2-3 miesiące

Uprawiane inne sporty

piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full

Dieta

jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

nierówna klatka i barki

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

FBW 5x5
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 80
Witam. Po 2 miesiącach testów treningu, nauki techniki wykonywanych ćwiczeń, wkręcania się w temat diety i powolnego zamieniania jej na tą zdrowszą postanowiłem zabrać się za temat bardziej poważnie i zapytać bardziej doświadczonych co dalej.

Treningi wykonywałem różne szukałem czegoś co będzie sprawiało mi przyjemność tzn nie bd musiał się zmuszać do robienia określonego treningu. Ostatecznie trening FBW 5x5 daje mi największą satysfakcje:

A
Przysiad sztanga z tyłu 5x5
Wyciskanie na skosie dodatnim 5x5
Martwy ciąg 5x5

B:
Przysiad sztanga z przodu na barkach 5x5
Wyciskanie na płaskiej 5x5
Wiosłowanie 5x5

Jakiś ogromnych osiągów nie mam, bo dopiero szlifuje technikę.

Do tego treningi piłki nożnej, ale zazwyczaj jest to jeden trening w tygodniu plus lubię w wolnej chwili robić treningi interwałowe.

Diety też powoli się uczę. Raz już próbowałem zmienić ją od razu, ale słabo to wychodziło więc starałem się krok po kroku zmieniać swoje nawyki żywieniowe. Cały dzień spędzam poza domem więc raczej dieta nie jest wyszukana , gotuje i do pojemników.
Przez ostatnie 3 tygodnie jadłem około 2000-2100 kcal dziennie i waga od 3 tygodni utrzymuje się przy 79 kg.

Pytania jak w temacie. Dorzucam zdjęcia sylwetki i przykładowych produktów, które spożywam.



















Zmieniony przez - pseudokoks w dniu 2016-02-20 22:01:13
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html w ten sposób wrzuca się dietę.
Masz fajną sylwetkę jak na tak krótki okres ćwiczeń, na moje oko powoli wchodzić na zerowy bilans (który musiałbyś sobie wyliczyć https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html i po woli dodawać kalorii i budować mięso ; )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2169 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 26676
Jak wyżej, uważam, że 2000kcal to dla Ciebie za mało. Jeśli Twoim głównym celem jest siłą to proponuję obficie się stołować :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 80
Oki,zabieram się w takim razie za wyliczenie tego wszystkiego lecz poprzedze to pytaniami np
Jak określić swój typ budowy. Widze u siebie cechy ektomorfika i mezomorfika, co Wy o tym sądzicie.
Czytałem, że treningi powinny być też ustalone pod dany typ budowy.
Ja trenuje 5/6 razy w tygodniu wykonując ten FBW 5x5 na przemian z krótkimi treningami interwałowymi. Czy to może za dużo? Po prostu nie widze teraz dnia bez jakiejś aktywności.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Typ budowy nie ma znaczenia w sumie "do niczego nie jest potrzebny" bo każdy jest inny, serio, ktoś może mieć cechy pewne...
Poza tym typ budowy zupełnie nie ma znaczenia w treningu, ale musisz pamiętać też o regeneracji, to nie tak, że im więcej tym lepiej. Mięśnie muszą mieć trochę odpoczynku, weź sobie 2 dni wolne, tak na spokojnie, nie zawalaj się nagle treningami.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening i dodatkowe spalanie, jakieś pomysły??

Następny temat

Redukcja czy Masa? Opinia zdjęć.

WHEY premium