SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mam problem na osiedlu/w szkole - pisać tylko tu!!!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 439679

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7467 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32016
1. Nikt sie tu z nikogo nie nasmiewa. Przynajmniej brak takiego scenariusza ze strony modow. Szanujemy wszystkich, jak leci, pod warunkiem, ze dana osoba szanuje nasze zasady i "otaczajacych" nas ludzi. Niestety niektorym wyjasnienia nie wystarczaja. W tym wypadku stosujemy zasade: "Jak nie slowem, no to pala (banem)". Polakom niestety brak podstaw zycia w spolecznosciach. Kazdy chce sie pokazac, jako indywydualista ponad miare (efekt uboczy socjalizmu, ale ten watek pozostawie nie rozwiniety). Przykro mi rozczarowac co niektorych, ale na tym forum nie tedy droga.
2. Kazdy dzial ma swoja specyfike, innych modow, stad tez podejscie do kazdej dziedziny jest inne, wiec nie uogolniajmy tematu, bo nie tedy droga.
3. My naprawde mamy poczucie humoru. Humor nas opuszcza dopiero wtedy, gdy ludzie zamiast szukac i czytac, to co juz bylo napisane, powtarzaja sie poraz tysieczny (naprawde), piszac te same pytania, nierzadko durne i bezsensowne, nie raczac nawet rozgladnac sie w dziale. To prowadzi do glebokiej irytacji, tudziez frustracji oraz mimowolnej konsternacji. Wiec pytam po co? Kazde miejsce na tym padole lez charakteryzuje sie pewnymi prawami, regulaminami, zasadami, czy to pisanymi, czy tez mowionymi. Niestety w naszym narodzie nie jest zakorzenia kultura przez duze K. Dlaczego? Poniewaz wchodzac do domu gospodarza, wpierw powinno sie poznac zasady panujace w tym domu, a nie wskakiwac ze swoimi. Tutaj niestety tego brak na calej linii. Ludzie nie szukaja rozwiazan poprzez logike. Oni oczekuja, ze rozwiazanie ktos im poda na tacy, nierzadko rozbijajac sie przy tym kolanami i lokciami (metafora) uwazajac, ze nie musza niczego szukac, bo my jestesmy od tego (modowie), aby im odpowiedziec na pytania, ktore zadali i bron boze jeszcze pyskowac, bo my od tego, jak düpa od sran*a! Wybaczcie, ale w wypadkach, ktore sa meritum sprawy (m.in. radzenie sobie on the street), takie myslenie jest chybione.

Wierzcie, ze ilosc rozdawanych banow, jest naprawde minimalna. Nam nie zalezy na pustych dzialach, czy tez straszeniu uzytkownikow. Nam zalezy, aby ten dzila przedstawial wartosc pod kazdym wzgledem. Wystarczy sobie poczytac odpowiedzi nastolatkow w tematach "Jak sobie poradzic..." i sami zrozumiecie dlaczego tak byc musi, jak jest. Jestesmy bardzo podobni do Ruskich: "Trzeba wziac krotko za pysk, bo jak popuszczasz to ci na leb wchodza, nie majac umiaru" A ten dzial i przygody jego czytelnikow, sa najlepszym dowodem na poparcie moje tezy... i wybaczcie, ze uogolniam, ale tego tematu nie da sie indywidualizowac...

Pzdr
eX

PS Jak dobrze poczytacie tematy zawarte w tym dziale, to sami zrozumiecie, ze od lat wbijamy tutaj ludziom pewne zasady, ktore niestety wciaz i niezmiennie obowiazuja tylko, ze niestety ludzie nie chca ich przestrzegac, badz w ogole zrozumiec... Natura Polaka, przekora w najczystszym wydaniu....

PS2 Dlatego dopoki tutaj bede, dopoty bede wbijal tym wszystkim mlokosom do glowy to, co uwazam za najbardziej istotne w sprawach zwiazanych z ulica, czyli nie w piërdol gosciowi i (watpliwe) uznanie za wszelka cene (swiat ludzi normalnych odsuwa sie od takich dywagacji), ale wzajemny szacunek i zrozumienie, bez wzgledu na to, czy masz do czynienia z wrogiem, czy z przyjacielem. Nawet wrogosc musi miec jakies podstawy. Dopiero gdy je zrozumiesz, masz szanse z nia sobie poradzic. Jesli tego nie zrozumiecie, to ta maszynka do krojenia miesa bedziecie sie wciaz krecic w kolko...

Zmieniony przez - x-ray w dniu 2006-11-17 23:51:48

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Podpisuję się pod x-rayem
Ja sam się już złapałem wiele razy (i pewnie się nieraz jeszcze złapię), na tym, że ciągnę z kimś dyskusję przez kilka stron, po czym gość mi wyjeżdża z takim tekstem jakby miał 12 lat i zeżarł wszystkie rozumy (patrz dyskusje o dopingu w dziale "Scena..."). A jakbym przywalił bana na początku to byłby spokój i porządek, a ludzie onetu pisaliby tam gdzie ich miejsce.
Swoją drogą, to przez ostatnie pół roku dałem chyba z 5 razy więcej banów niż przez rok czasu wcześniej - nie wiem czy jakaś plaga, czy mi cierpliwości zaczyna brakować

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7467 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32016
Ja bym to nazwal dostosowywaniem sie do panujacych warunkow... nie zawsze atmosferycznych...

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
To jest forum tematyczne,a nie psychologiczne.Ktos chce sie mazgaic to z calym szacunem,spieprzac na insomnie,moze tam ktos kogos pocieszy. Trzeba bylo siedziec w domu,a nie rznac kozaka na dysce,dostal ktos po ryju? Lodem przykladac,a nie tu jeczec i prosic o pomoc.Nie jestem tu modem i nie moge o nic nikogo prosic.Tyle ze ja wiem,ze 99% postow pisanych o ulicy itp,maja na celu podbudowanie kogos psychicznie.Typu" tez bym dostal","3m nikt nie da rady","byles twardy,inny by umarl,a Ty tylko popusciles-prawdziwy mezczyzna".Chcecie o tym pisac,to piszcie w jakims spamowniku,poproscie modow o zalozenie tutaj takiego tematu i tam piszcie wszystko jak jest.Sytuacja na polskich ( i nie tylko) ulicach taka,ze jesli ktos udziela sie towarzysko,chce zyc pelnia zycia,uczyc sie pracowac,poprsotu bycm miedzy ludzmi,spotka sie z agresja i pewnie na ta agresje bedzie musial odpowiedziec. Ja wspolczuje wszystkim,ktorych spotkalo cos takiego,sam nieraz zebralem i wiem jakie to uczucie psychiczne,bol fizyczny,strach itp. Gdyby to jeszcze byly prawdziwe historie,ale polowa jest pisana przez userow typu "zdzichu1993",gowniazeria wmawia starym chlopom niestworzone historie i albo oczekuje pochwaly albo matczynego cyca.Naprawde polowy postow o "ulicy" poddalbym jakiejs weryfikacji na prawdomownosc.

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
W kwestii banów - nie są one stosowane za pisanie o swoich problemach (jakie by one nie były), tylko za łamanie wewnętrznego regulaminu działu. Bany są za olewanie nas wszystkich - Użytkowników. Moderatorzy pilnują porządku, dbają o organizację działu, starają się, by był przejrzysty, czytelny i user friendly - wyobraźcie sobie, że szukacie jakiejś konkretnej rzeczy, a tu 9 na 10 tematów zaczyna się od "wczoraj szedłem ulicą..." albo "mam prblem z takim kolesiem w szkole...". A w tematach tych dziesiątki nastolatków "podpowiadają" innym nastolatkom - na jakiej podstawie?
Ale co tam, mnie to grzeje. Chcą sobie popisać - po to jest ten właśnie, podwieszony temat, co by właśnie nawet tacy Użytkownicy mieli ujście dla burzy hormonów i rozhuśtanych emocji.
Argumenty o lekceważeniu czy o zabieraniu możliwości wypowiadania sie są, jak pisuje _Knife_ - z dupy wzięte...

A w kwestii merytorycznej, posłużę się może kimś mądrzejszym ode mnie:

Rada to bardzo niebezpieczny dar nawet, gdy mędrzec daje ją mędrcowi. Nikt bowiem nie zna wszystkich okoliczności ani możliwych zdarzeń
J.R.R.F. Tolkien

"Mędrcy" rocznik 1990?

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2696 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31115
jak ktos sie pyta jak sobie poradzic z takim problemem to nawet za porada sobie nie poradzi... proste. ja jakbym mial taki problem (mlody jestem wiec zdarza sie) to bym sie nie radzil nikogo, a na pewno nie w internecie

to jak Vlad w motoryzacji napisal: jak sie pytasz, czy stac cie na rollsa to cie nie stac

Zmieniony przez - MKD w dniu 2006-11-19 16:06:06

We gonna break

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
fanatyczne oddanie i podziw dla vlada siega nawet tu...


no w kazdym badz razie,regulamin byc musi i jest!Jesli jest,to trzeba go przestrzegac,za wszelkie odstepstwa od tegoz musi byc kara.

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2696 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31115
pinec no przeciez mam oltarzyk Vlada w pokoju i subaru na tapecie


a tak serio to mi sie skojarzylo

We gonna break

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
Nie spamować mi tu!

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7
No więc..Mam taki problem..Mieszkałem na dzielnicy jednej jak bylem maly..POtem wyprowadzilem sie na inne osiedle..Mieszkalem tam przez pare dobrych lat..TAm mam ziomów i tam zawsze chodze na ośke..Niedawno musialem jednak wrocic na stare mieszkanie.I tu jest problem bo paru typow zle sie patrza gadaja cos i ogolnie sie czepiaja..Do tego mowia cos o mojej mamie.. Nie wiem co mam zrobic.. Z jednej strony wiem ze umiem sie bic i wychodze poza norme w moim wieku..ale boje sie cokolwiek zrobic bo jednak tu mieszkam i jesli cos zrobie to bede mial prze***.. Na solo z typami nie pojde bo w***ia sie tamci albo jak bede sam to sie wbija we mnie.. Moze poradzicie cos na to..? Prosze o pomoc wiem ze to glupie ale czasami juz nie wyrabiam
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Co sądzicie??

Następny temat

Pierwszy sparing po tygodniu??

WHEY premium