SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Magnez - kilka pytan....

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2874

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2713 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23810
Mam kilka pytań:
-Filomag B6 ma w składzie wodoroasparaginian magnezu 600 mg (40 mg jonów magnezu), natomiast Magical Naturella ma 180 mg magnezu jak mam to rozumieć? Te 180 mg to SA te jony czy jak ?;) aha i czy ewentualnie mogę raz brać Filomag a później Magical i tak na zmianę raz Filomag raz Magical?
-Cynk brać przed snem czy do posiłków po 1 tabletce czy może inaczej?

- Kiedy brac i ile omega 3 ? mam kapsulki po 1000 mg oleju rybnego planuje 2 x na dzien
-I ile tego magnezu dziennie dostarczac ? chodzi o optymalna dawke

Sumując dziennie będę dostarczał

2000 mg oleju rybnego (Omega 3)
1500 mg Wit C
0.030 g cynku
Ok. 25. mg Wit. B6
Ok. 9mg Wit b1
Ok. 25 mg witb2
magnez?....

zaznaczam z gory ze witaminy te bede jadl na DROBNYM CYKLU Z M1T a w zasadzie juz dzisiaj zaczalem

byl bym bardzo wdzieczny gdyby mi ktos kto ma pojecie napisal kiedy i w jakich dawkach suplementowac sie tymi witaminami

P.S nie chcialbym oszczedzac na witaminach wiec naprawde optymalne dawki do cylu mile widziane

z gory dziekuje i pozdrawiam

SFD Team, na forum od 2002-10-05

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sprawdz w skladzie jaka sol magnezu jest w tym naturelu...
i czy te 180mg dotyczy zawartosci zwiazku, czy jonow mg2++
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
aha... a jezeli te 180mg to zawartosc zwiazku, to musisz ustalic mase czasteczkowa tego zwiazku (np na podstawie wzoru sumarycznego sumujac masy atomow) obliczyc stosunek masy magnezu w tym zwiazku do masy zwiazku i pomnozyc przez ilosc zwiazku.. proste.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2713 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23810
Sklad tabletki naturella:
asparaginian i tlenek magnezu, weglan wapnia, dwutlenek krzemu, witamina b6 witamina D raz mikrokrystaliczna celuloza

Pojedyncza tabletka zawiera (900mg)
-Magnez 180mg (60% d.z.s.*)
-wapn
-krzem
wit. b6
wit D


Jesli chodzi o filomag to tak jak wyzej podalem

OM nie mam pojecia jak to policzyc jestem o profilu humanistycznym wiec nie mam pojecia..:(

SFD Team, na forum od 2002-10-05

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
i**** ze jestes na humanie.. ja mam wyksztalcenie podstawowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2713 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23810
hmm... Om ja tylko poprosilem o pomoc jako ze jestes MODEM dzialu sadzilem że powaznie podejdziesz do sprawy...

SFD Team, na forum od 2002-10-05

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 760 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4001
om...

===> ...::: mafia-kafary-sfd-pl :::...<===

Rzuc dziewczyne zanim ona rzuci Ciebie ;D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 760 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4001
Cynk z tego co sie orientuje to po posilku tylko uwazaj, zeby nie przesadzic, bo w duzych ilosciach moze byc szkodliwy.

Filomag mozesz brac na zmiane z Magical.

Tego omega3 to nie jestem pewien, wiec sie nie sugeruj, ale chyba znacnzie wiecej anlezaloby go brac niz 2 kapsulki.

===> ...::: mafia-kafary-sfd-pl :::...<===

Rzuc dziewczyne zanim ona rzuci Ciebie ;D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hm niby pisze ze te 160mg magnezu zaspokaja 60% RDA czyli wynikalo by z tego ze 160mg 'czystego' magnezu...no i tabletka tez swoje waży, a tlenek magnezu to lekki zwiazek (w przeciwienstwie do asparaginianu)...
wiec by sie zgadzalo...

wiec ustalmy ze jest tam 160mg jonow.. (a mozna to sprawdzic tak jak mowilem wyzej jak ci sie chce) bierz je po posilku bogatym w aminokwasy...
najlepiej po 'nocnym' whey'u

cynk bralbym na noc (o ile nie bierzesz wtedy tego magnezu z wapniem) lub przed treningiem.. of coz na pusty zoladek bo to chelat...
dorzuc jeszcze aspargin..


sory za chaos w mojej wypowidzi ale jadlem fenibut bo zwala dzisiaj ogolnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 760 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4001
zaraz zaraz... Piszesz om, ze cynk na pusty zoladek? Cynku samego w sobie nie mozna traktowac jak ZMA :/ Doszly mnie sluchy, ze jak ludzie biora to na pusty zoladek to im sie na wymioty zbiera. Sam mialem problemy przy zincteral. Przy zincas forte o dziwo nie, wiec to troche dziwne. W kazdym razie lekarka mojej siostrze kazala brac po posilku.

z tym magnezem to racja... jesli 60% dzs to to bedzie czysty magnez.

===> ...::: mafia-kafary-sfd-pl :::...<===

Rzuc dziewczyne zanim ona rzuci Ciebie ;D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jezeli bierze cynk w postaci chelat'u (zincas/zincas forte), to najkorzystniej na pusty zoladek..
tlenki i inne tego typu zwiazki po posilku..

chyba ze nawet po chelacie ma jakies problemy gastryczne to wziasc do posilku nie zaszkodzi..

btw zma powinno byc gorsze dla zoladka niz np zincas

hmm
co do tego 60% zapotrzebowania to niektore firmy sobie lecą w bambusa, ale tutaj akurat to powinno sie zgadzac..
w kazdym raie mozna napisac do naturell'a tam dyzuruje pani mgr farmacji, dobre info zapodaje jak sie spyta..

jescze raz sory za chaos w wypowidzi
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Termogeniki-prosze o pomoc

Następny temat

odzywki.

WHEY premium