SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Magnez

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 8392

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 842 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4976
Witam
Ostatnio mialem pewien problem, otoz mrugalo mi non-stop lewe oko, okazalo sie ze mam niedoboru magnezu.
Wiec kupilem sobie "Magnefar" w jednej tabletce bylo 100mg magnezu, bralem 2 razy w ciagu dnia te tabletki czyli wychodzi 200mg magnezu.

Potem mi sie skonczylo to magnefar i kupilem sobie kompleks witamin "Centrum" w ktorym jest 100mg magnezu, tego bralem tylko 1 talbetke dziennie, czyli 100mg magnezu, i problem z okiem powrocil.

w Sobote kupilem sobie magnez "MGB6" gdzie w jednej tabletce jest tylko 50mg jonow magnezu, i zalecane jest spozycie tylko 1 tabletki dziennie, Czyli wychodzi 50mg magnezu... to jeszcze mniej a podejrzewam ze oko mi jeszcze bardziej bedzie mrugac, a uwierzcie mi ze to naprawde w****iajaca sprawa
A Dzisiaj sobie kupilem kompleks witamin "Vigor" w ktorym jest 100mg magnezu w 1 tabletce.

Podsumujac to od dzisiaj bralbym 1 tabletke tego Vigor u 1 tabletke tegop MGB6 czyli razem wychodzi 150mg/dzien ale wczesniej bralem 200mg/dzien i nie mialem problemu z tym okiem.
Czy mimo ze na opakowaniu pisze ze 1 talbetke dziennie tego MGB6 to moge wziasc 2 zeby bylo 100mg magnezu? Zeby mi wyszlo 200mg/dzien.
?
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1735
tez tak mialem z okiem to sa jakies skurcze wystepowaly tez u mnie w nodze ale jakies tabletki mi babka z apteki dala z magnezem i chyba z wapnem i cos tam jeszcze jak znajde nazwe albo mi sie przypomnie to dam znac .
Ale po jakims czasie to ustapi, a jezeli to tego z tymi ile masz brac to nie wiem bo nie jestem farmaceuta

Zmieniony przez - carl1 w dniu 2008-04-14 16:49:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 355 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9544
Kolego, 50mg JONÓW MAGNEZOWYCH a 50 gram MAGNEZU to ogromna różnica,

No Pain, No Gain!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 355 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9544
w 500mg Magnezu jest ok 140 jonów magnezowych

No Pain, No Gain!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 355 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9544
140 mg jonów magnezowych

No Pain, No Gain!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 842 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4976
czyli wychodzi ze w tej jednej tabletce MGB6 jest ok. 140 mg magnezu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Zalezy od produktu, ale z tego co widze na opakowaniu np Magnefaru to w 500mg sa 32mg jonow. Pamieta, ze nie tylko ilosci jonow sie liczy a tez forma w jakiej jest mineral.

Zmieniony przez - domer w dniu 2008-04-15 10:40:32

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7641 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 41205
Miałem podobny problem z "mrugającą" powieką. Porównałem kiedyś kilka rodzajów tabletek z magnezem. Nie pamietam dokladnie jakie produkty brałem pod ocene i czy zwracałem uwage na ilość mg magnezu w 1 tabl czy jony magnezu, ale wygrał Magnezin 500mg. Właściwie to stosuje go cały czas jako "domowe ZMA" razem z cynkiem i Filomag B6. "Mrugająca" powieka to przeszłość, a sen mam twardy jak kamień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 842 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4976
to moge stosowac to MGB6 2 razy dziennie?
tam w sumie tez pisze ze jedna talbetka to 16% dziennego zapotrzebowania a w magnefarze bylo 50%.
wiec chyba moge nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Mozesz nawet wiecej, zobacz ile jest w zma.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
niby dzienna dawka (zapotrzebowanie) to 300mg Mg..
polecam ZDROVIT - MAGNUM B6 - wychodzi najtaniej.. możesz kupić 240 tabletek za 16zł..
jedna tabletka ma 60mg Mg -co daje 14,4g Mg - czyli na 48 dni pełna dawka.. (pomijam, że w pożywieniu też jest Mg)

(jak pomyliłem jony z magnezem to sorki)

https://www.ai.doz.pl/produkty/productInfo?prodId=119981&catId=0&b_start:int=0
sorki za reklamę, ale jest dużo taniej i do odbioru w aptece.. często z tego korzystam :)

http://www.zdrovit.pl/pl/produkty?action=product&id=73

Zmieniony przez - panteon w dniu 2008-04-18 10:12:35
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta na masę

Następny temat

Co otym myslicie?

WHEY premium