SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Małe ramiona

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2271

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 933 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11800
Hej. Ponoć większość ćwiczących zalicza się do osób z genem do klaty i słabym genem do ramion, albo z genem do ramion i słabym genem do klaty. Ja zaliczam się do tej pierwszej grupy osób. Mam słabe ramiona. Próbowałem ostatnio zwiększać trochę ciężaru na uginanie, ale widzę, że słabo rośnie siła, a co za tym idzie, również masa w bicepsie. Ujawnia się tu pewien problem. Podczas podnoszenia sztangi na uginaniu muszę równocześnie unosić do góry barki. To wygląda trochę tak, jakbym robił jednocześnie biceps ze szrugsem. Zastanawiam się o czym to świadczy i jakie są konsekwencje takiej wadliwej techniki. Wygląda na to, że pracę bicepsa przejmuje jakaś inna partia mięśniowa i przez to bic nie może się rozwijać. Dodatkowo jest problem taki, że kiedyś robiąc bica instynktownie przyciskałem ramiona do tułowia, a potem ktoś uświadomił mi, że nie należy ramion stykać z tułowiem, ale od tego czasu pojawił się kolejny problem, że robiąc bica muszę łokcie odchylać na zewnątrz. Wygląda więc na to, że to złe nawyki utrudniają rozwój. Zastanawiam się, o czym świadczą te moje złe nawyki, jak je wyrugować, na czym się skupić, co ćwiczyć, żeby bice rosły. Swoją drogą, nad tricem też trzeba popracować, ale to już inny temat...

http://www.sfd.pl/[BLOG]_90packer__Mens_sana_in_corpore_sano.-t1088838.html

"Ciągi w paskach to jak jazda na rowerze z bocznymi kółkami" - BYK

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
nie wszyscy maja gen do klaty i do bica, ja nie mam ani do tego ani do tego i walcze z klatką i ramionami.
Co do tej osoby która ci podpowiadała żeby łokcie rozchylać na zewnątrz i nie trzymać ramion przyciśniętych do tułowia, to nie słuchaj się takich speców. Po to trzymamy ramiona jak najbliżej tułowia żeby wyizolować biceps i nie aktywować innych partii mięśniowych. Ktoś cię z poprawnej techniki wprowadził w błąd, oczywiście też jest sposób z rochylonymi łokciami, ale wtedy biceps działa w inny sposób. Jezeli nie jesteś w stanie robić bicepsu nie unosząc barków, rób go na maszynach, rób go hantlami na modltewniku, w oparciu o kolano, brama .
Pamiętaj że jeżeli skupiamy się na partiach które nie rosną,trzeba zachować zdrowy rozsądek , 10-12serii max na małe partie.Co do ciężaru, kombinuj, raz większymi przez jakiś czas, raz duża ilość powtórzeń, albo mieszaj, rób wstępnie ciężkie ćwiczenie na rozwój bicepsu a potem izoluj i rób ćwiczenia z ilością pow 12-15 na głowę krótką idługą.
1

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
zmniejsz ciężary i skup się na technice

Każdy ma inne predyspozycje co do rozwijanych grup.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 933 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11800
Ok. Dzięki. Zastosuję się do rad


Zmieniony przez - 90packer w dniu 2016-05-27 21:58:36

http://www.sfd.pl/[BLOG]_90packer__Mens_sana_in_corpore_sano.-t1088838.html

"Ciągi w paskach to jak jazda na rowerze z bocznymi kółkami" - BYK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136794
Tak, bic Ci nie rośnie bo łokcie Ci idą na zewnątrz, jasne, młody Karlsen zarzucał sztangę calym ciałem i w wieku nastu lat miał ponad 40 cm w bicu. jak wygląda twój całokształt treningu ramion? Nie masz wielkiej wagi w stosunku do wzrostu, za to dobre wyniki siłowe. Ćwiczysz pod trójbój? Może spróbuj parę miechów pakować bardziej hipertroficznie i zwiększyć wagę o te kilka kg?

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[TREN] Split priorytet klatka piersiowa i ramiona (partia 2 x tydzień)

Następny temat

plan treningowy - stagnacja - pierwsze drop sety

WHEY premium