SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MC nieznosny ból

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1117

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6
Witam.
Mam 16 lat i od 3 miesiecy chodze na silownie. Miesiąc temu postanowiłem trening Martwym ciągiem, slyszałem ze jest to podstawa wszystkich cwiczeń. przez pierwsze dwa tygodnie uczyłem sie ruchu sama sztangą. Wreszcie postanowiłem sobie żeby założyc obciązenie, dochodziłem do 60 kilo. Mój kolega z dobrym stażem mówił ze robie prawidłowo MC, nie robie kocich grzbietów itp. Jedynie lekki problem ze zginaniem płynnym nóg miałem przy wiekszym ciężarze. Cwiczenie te robie zawsze w czwartki i mam taki problem jak zaczełem zakładac cięzary to zawsze przez caly weekend bolał mnie kręgosłup w górnej czesci pleców, przy skręcaniu głowa. Co jest tego przyczyną? dodam ze mam skolioze na kręgosłupie moze to tego przyczyna? ból zawsze mam po robieniu MC...

Suplementacja? nie nie dla mnie, wole swoją dietę :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 338 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3847
jest ból kontuzyjny i ból mięśni po treningu, podałeś za mało danych, wypełnij ankietę... niestety na podstawie tego, co powiedziałeś, podejrzewam zaczątki kontuzji (ból wysoko) jest to spowodowane prawdopodobnie za dużymi ciężarami i brakiem techniki (koci grzbiet to nie wszystko)... nie wariuj bo jeszcze rośniesz. sązamienniki mc, nap prostowanie tułowia na ławce (zaletą jest to że ćwiczysz własnym ciężarem, przez co trudniej o kontuzję)

Zmieniony przez - nocti w dniu 2008-11-22 18:40:35

you were born small and weak... but you have not stay that way...

pozdrawiam nocti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 158 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1994
Może podczas robienia MC masz nierówno głowe ustawioną? Z tego co wiem powinno się ją miec prosto i patrzeć przed siebie Jeśli ból będzie się nadal powtarzał, to idź do lekarza bądź zaprzestań robienia martwego ciągu na jakiś czas
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6
już wypełniłem dane w next tygodniu poprosze instruktora o nadzór jak sie powotrzy sytuacja to nie wiem co robic...

Suplementacja? nie nie dla mnie, wole swoją dietę :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6
cwiczylem zamiennikami MC ale sa mniej efektywne, chcialbym sie nauczyc martwy ciąg. Jest najtrudniejszy do zrobienia a mysle ze przyszla pora aby sie go nauczyc.

Suplementacja? nie nie dla mnie, wole swoją dietę :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6
co do powyzszej wypowiedzi zwiazanych z moim ustawem głowy mogą sie sprawdzic poniewaz nie zwracałem uwagi na co sie patrze. Niedawno przeczytalem ze najlepiej wciaz w jeden punkt sie patrzec i nie obracac glowy. Jak teoria sie potwierdzi to przyznam songa

Suplementacja? nie nie dla mnie, wole swoją dietę :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
a byłeś u lekarza(czy fizjoterapeuty) celem stwierdzenia jak głęboka jest to skolioza i czy w w ogóle powinieneś ćwiczyć?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6
byłem mam jedną noge krótszą troszke dlatego krzywy kręgosłp. Raczej nawet zalecano mi chodzic na silownie rozwijac miesnie pleców, zwisy na drązku, basen. I musze przyznac ze wraz ze cwiczeniami moje plecy sa prostrze. Miałem nierówna klate, pewnie tez spowodowana kręgosłupem, teraz troche sie zrównała.

Suplementacja? nie nie dla mnie, wole swoją dietę :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
ja tam z medycyny orłem nie jestem,ale z "fizyczynego" punktu widzenia jak sie prostujesz to masz krzywą pozycję z racji tego że jedna noga jest krótsza-nierówny rozkład sił i być może stąd ta kontuzja(ten ból)

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening dla 16 latka na mase do prawdzenia

Następny temat

Trening do poprawki po kontuzji

Wiecej