SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

MASZYNĄ W MIĘSIEŃ!

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 308

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 249 Napisanych postów 41358 Wiek 230 dni Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 126098
czyli trening całego ciała na maszynach!


Kontynuując cykl treningów z wykorzystaniem wyłącznie jednego rodzaju narzędzi (sztangielki, sztanga, maszyny), tym razem chciałbym przedstawić Wam trening całego ciała na maszynach.

Na maszynach? - spytacie - przecież wszędzie tam, gdzie są maszyny, znaleźć można także sztangi i sztangielki. Tak myślicie? Chyba niewiele miejsc do treningu dotąd widzieliście.

Wyobraź sobie sytuację, że wybranka lub wybranek Twojego serca chce wakacji w tropikalnych krajach, pomimo tego, że Ty postanowiłeś ostro trenować i nie w smak Ci żaden wyjazd. A jednak, mimo wszystko jedziesz, bo zależy Ci na ukochanej osobie i na unikaniu robienia jej przykrości. Tym bardziej, że wykazała się inicjatywą i znalazła (oficjalnie specjalnie dla Ciebie) hotel dysponujący siłownię.

Niestety po przyjeździe okazuje się, że słowo „siłownia” jest użyte nieco na wyrost, gdyż kryje się pod nim małe pomieszczenie zaopatrzone tylko w kilka maszyn i nie posiadające w ogóle (!) Twoich ulubionych wolnych ciężarów. Jak wybrnąć z takiej sytuacji? Odpowiedź jest prosta: trenować i nie poddawać się, bo przecież każdy trening jest lepszy od braku treningu.

Należy ułożyć trening wykorzystujący dostępne maszyny, mając na uwadze chęć zaangażowania do pracy całego ciała. Dobrym rozwiązaniem w podobnej sytuacji jest według mnie wybór pięciu (lub sześciu) ćwiczeń, wykonywanych w 4-5 seriach w zakresie 8-15 powtórzeń.

Jeśli ciężary na maszynach są niewystarczające (jak w naszej przykładowo opisanej sytuacji), należy połączyć wybrane ćwiczenia w serie łączone lub superserie. Czasem i to może być za mało (wiele zależy bowiem od stopnia Waszego wytrenowania), warto wtedy włączyć w rozważania o idealnym treningu również i gigantserie. Takim układem polecam ćwiczyć 3 razy w tygodniu.

Poniżej 5 przykładowych ćwiczeń, które w moim przekonaniu będą najlepsze w podobnych sytuacjach.

Ćwiczenia na maszynach dobrze sprawdzają się także wówczas, gdy mamy kontuzję, która uniemożliwia wykonanie ćwiczeń z wolnymi ciężarami. Podczas treningu na maszynach nie musimy się martwić o utrzymywanie ciężaru w równowadze. Stale powtarzajmy sobie złotą zasadę - każdy trening jest lepszy od braku treningu.

(...)

Jestem przekonany, że stosując wyżej wymienione ćwiczenia, przy zachowaniu wskazówek z początku artykułu, będziecie w stanie szybko i bezproblemowo przećwiczyć całe ciało, nawet wtedy, gdy nie macie dostępu do swojej ulubionej siłowni oraz wolnych ciężarów. Koniec z wymówkami. Marsz do siłowni! Szczególnie wówczas, gdy wydaje się to Wam niemożliwe!

http://www.perfectbody.pl/TRENING/3/829/Maszyna-w-Miesien.html 

TWORCA ALTERNATYWNEJ DROGI (i nie tylko) - zaprasza do dzialu NUTRIFARM
i lektury magazynu PERFECT BODY http://www.perfectbody.pl

Dieta JEM / NIE JEM pozwala na wiecej !
http://www.sfd.pl/JEM_/_NIE_JEM_dieta_by_Biniu_oficjalny_watek_Q&A_Patrz_str_1-t931736.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

„SCHWARZENEGGER” W KATOWICACH PO RAZ PIERWSZY W POLSCE!