SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Młodzik, proszę o podpowiedz.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 724

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 38
Witam wszystkich.
Mam do was kilka pytań gdyż jestem totalnie zielony z tego wszystkiego więc proszę o nie wyśmiewanie się czy cokolwiek, tylko o pomoc najlepiej doświadczonych choć każda pomoc się przyda.

Mianowice drodzy panowie/panie z góry mówię, że mam 17-naście lat i chciałbym jakoś poprawić swój wygląd tzn. ważę 74,5kg mam 181wzrostu i chiałbym poprawic swoją figure mianowicie rzeźbę w przyszłości może jakaś masa i coś więcej ale tu nasuwa się pytanie czy teraz przy mojej masie 74,5kg można coś rzeźbić?
Następne co wy byście polecali gdy mi teraz chodzi tylko o konkretną rzeźbę i siłe jeżeli to potrzebne to moge powiedzieć, że mam dostęp do siłowni a w domu do podstawowego sprzety (tzn. hantle nic poza tym ;\) i mam bardzo mały staż treningowy(siłownia) jedyne co trenował to Muay Thai przez 4 lata.

Prosze o odpowiedzi.

Waga: 74,5

Wzrost: 181

Cel treningowy: rzeźba, siła

Staż treningowy na słowni: zerowy

Uprawiane inne sporty: Muay Thai

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): hantle

Dieta: nie mam

Przeciwskaznania medyczne: nie mam

Zażywane suplementy: nie zażywam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 541 Napisanych postów 21399 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 141148
Masa a potem rzeźba.

Trenujesz dalej MC ?

Na początek 10 wskazówek zywieniowych i jakieś ACT można zrobić, masz drążek lub coś do podciągania ?

Zmieniony przez - Viren w dniu 2010-12-25 19:56:23
napisał(a)
Początkujący
nie, niestety nie trenuję przez poważną kontuzję nogi.
masa? czyli ile mam przybrać?

co to znaczy te 10 wzkasówek żywieniowych i co to ACT?
nie niestety nie mam.

(wiem, że mogą dla was te pytania wydawać się banalne ale naprawdę jestem zielony z tych tematów)
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 541 Napisanych postów 21399 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 141148
Co to za kontuzja i co powiedział lekarz odnośnie ćwiczeń ?

http://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html

Tutaj znajdziesz 10 wskazówek żywieniowych.

ACT to program treningowy.
napisał(a)
Początkujący
Zniszczone przyczep w lewej nodze mieśnia czworogłowego było to dwa lata temu, lekarz klubowy i sportowy wysłali mnie na rehabilitację i teraz z badań wynika, że już wszystko jest w porządku gdyż przyczepy(zaczepy) tegoż mięśnia regenerują się.

Nie mam żadnych zastrzeżeń jedynie przy wspinaczkach (jestem młodym istruktorem wpinaczkowym) musze mieć ochraniacz na nodze, a tak to nie mam problemu.
Możesz mi wierzyć, że nie oszukuję gdyż sam wiem jak ważne jest zdrowie.
napisał(a)
Ekspert
ACT 3x w tygodniu pon,śr,pt albo wt,czw,sb:

Wykroki ze sztangielkami
Żuraw
Wiosłowanie sztangielką
Pompki z nogami wyżej
Arnoldki
Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc w chwycie młotkowym
Pompki w podporze tyłem
Spięcia brzucha
Wspięcia na palce

Zakres powtórzeń 10-15.

http://www.sfd.pl/Żuraw__kilka_słów_o...-t527419.html

Jak robisz żurawia to podkładaj coś pod kolana.

1-2 tydzień -1 obwód
3-4 tydzień - 2 obwody
5-6 tydzień - 3 obwody
7-8 tydzień - 4 obwody

Robisz ćwiczenia po kolei bez przerw lub z minimalną na zmiane cięzaru/sprzatu, wszystkie ćwiczenia to jeden obwód, robisz przerwę dopiero po skończeniu całego obwodu 2-3minuty.

Zmieniony przez - Viren w dniu 2010-12-25 20:23:08
napisał(a)
Początkujący
dziękuje serdecznie ale dalej mam pytania.

co z tą masą do ilu mam "przytyć"?
i czy te ćwiczenia co mi dałeś one są ogólne na całe ciało czy tylko jakieś konkretne partie?
napisał(a)
Ekspert
Na całe ciało, zawsze staraj się ćwiczyć całe ciało jeśli masz możesz i nie masz kontuzji która unimożliwia ci ćwiczenie jakiejś partii.

To do ilu będziesz masował zalezy od ciebie, zbuduj mase mięsniową a potem zacznij rzeźbić.
napisał(a)
Początkujący
czyli reasumując, dostosować się mniej więcej do tej diety co mi wysłałeś, robić ACTx3 i tyle?

Mam kolejne pytanie gdyż chodze do szkoły policyjnej :P i w mojej klasie zasadniczo są sami młodzi kulturyści którzy jak dla mnie są zniszczeni przez sterydy już, choć ciała mają fajne, jeden mi mówił żebym kupił "Mete" i że jak zrobię cykl miesięczny to będę za***iście wyglądał i że idzie w same mieśnie i trochę w mase ale coś mi się w to nie chce wierzyć bo inny znowu mi powiedział, że dowali mi strasznie w masę, więc o co chodzi?
napisał(a)
Ekspert
10 wskazówek zywieniowych to tylko zarys, ma cię nauczyć komponowania poisiłków i wprowadzać do diety bardziej czystej czyli bez fast foodów, słodyczy itp.

Daruj sobie mete chyba, że chcesz sobie rozwalić układ hormonalny, wystarczy ci dieta, trening i regeneracja, pilnuj techniki ćwiczeń i nie słuchaj swoich pseudo znawców kolegów.

http://www.sfd.pl/SKUTKI_UBOCZNE_STOSOWANIA_STERYDOW_U_OSOB_NIEPELNOLETNICH-t301193.html
napisał(a)
Początkujący
" i nie słuchaj swoich pseudo znawców kolegów. " dokładnie tak samo pomyślałem.

a jakieś odżywki, białka czy inne pierdoły to kupować czy na razie lepiej trenować na "sucho"?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

split 3x w tygodniu

Następny temat

Prosze o odpowiedz pilne .

Błędy kulinarne, które mogą sprawić, że twoje posiłki będą niezdrowe! Błędy kulinarne, które mogą sprawić, że twoje posiłki będą niezdrowe! Co bardziej szkodliwe dla kolan: bieganie czy przysiady? Co bardziej szkodliwe dla kolan: bieganie czy przysiady? Na co zwrócić uwagę przy wyborze siłowni? Na co zwrócić uwagę przy wyborze siłowni? 6 sposobów na poprawę elastyczności mięśni 6 sposobów na poprawę elastyczności mięśni Shirley Webb - krzepka babcia Shirley Webb - krzepka babcia Bolą cię stawy? Poznaj 7 pokarmów dla Twoich stawów Bolą cię stawy? Poznaj 7 pokarmów dla Twoich stawów Pierś z kurczaka faszerowana szpinakiem i suszonymi pomidorami Pierś z kurczaka faszerowana szpinakiem i suszonymi pomidorami Tarta czekoladowo-kokosowa Tarta czekoladowo-kokosowa