SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Mój plan treningowy - Bardzo proszę o oceny i rady.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 223

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 169 dni Przeczytanych tematów 650
Witam. Mój staż w ćwiczeniu to 4 msc. Chodzę raz w tygodniu na siłownię, reszta moich dni treningowych to ćw. w domu. Mój wzrost to 189 cm., a waga to 60 kg (typowy ekto, ale nie anorektyk, 15 lat), jem zdrowo, liczę kalorie (ok 3500 dziennie w tym ok 90% to zdrowe jedzenie). Ćwicze codziennie, ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Proszę o ocenę planu treningowego. :)

Pon/Sob- klatka, triceps
Wt/Niedz- plecy, biceps
Czw- FBW (wtedy chodzę na siłownie)
Śr/Pt- brzuch, barki

Ćwiczenia:
klata/triceps- Burpee 10x, pomki asymetryczne 16x, pompki indyjskie 15x, pompki z obrotem 12x, p. diamentowe 15x, p. na kolanach 12x, p. indyjskie 12x, p. spiderman 20x, p. z nogami na podwyższeniu 12x, rozpiętki 10x2, szwedki 10x4, prostowanie hantla w podporze 10x4

plecy/biceps- wiosłowanie hantlami do brody 12x4, przyciąganie hantla w klękuy podpartym 12x8, sztrugsy 12x4, przyciąganie hantla w klęku podpartym 12x4, uginanie przedramion w chwycie młotkowym 16x4, wiosłowanie hantlami do brody 10x4, uginanie przedramion z obrotem 16x4

brzuch/barki- wznosy nóg 20x, naprzemienne skoki na bok w pozycji jak do deski 20x, scyzoryki 20x, spięcia brzucha leżąc bokiem 22x2, brzuszki z nogami w górze 20x, dotykanie pięt 24x, brzuszki z nogami w górze 20x, plank 1 min, wyciskanie hantli sprzed głowy siedząć 10x4, wznosy hantli bokiem 10x4, wiosłowanie hantlami do brody 10x4, odwrotne rozpiętki ze sztangielkami 10x4

Fbw to raczej wypowe fbw :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2777 Napisanych postów 48902 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 610007
A co z nogami? Masz sporo ćwiczeń na klatkę piersiową i ramiona, a na nogi praktycznie nic. Jest jakiś powód?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 169 dni Przeczytanych tematów 650
rion10
A co z nogami? Masz sporo ćwiczeń na klatkę piersiową i ramiona, a na nogi praktycznie nic. Jest jakiś powód?

Właśnie myślę o dodaniu nóg, ale raczej po wakacjach, bo teraz praktycznie co dwa dni rower. A jak ogólnie plan? Za dużo ćwiczeń? Za mało? Za często? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2777 Napisanych postów 48902 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 610007
Ćwiczeń masz dość sporo jednak jeśli dajesz radę i kondycyjnie i regeneracyjnie to nie ma problemu. Ja już teraz bym dodał te nogi do planu. Rower to jednak inny wysiłek dla mięśni.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW dla młodego