SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Low carb ... liczyć kalorie?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1896

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

23

Płeć

Mężczyzna

Waga

86

Wzrost

177

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Zajecia domowe, troszke trenuje w domu... czasem biegam

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

trenuje w domu, czasem biegam. Chodziłem na siłke ok. 4 lata

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

nie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Spoko

Stosowana lub planowana suplementacja

nie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 65 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 784
Przechodzę na diete low carb. Nie mam jakieś otyłości, czy dużego ilości fatu. Czytałem na równych portalach że w tej diecie nie trzeba liczyc kalori. Wystarczy ograniczyć węgle (najlepiej do minimum) żeby zacząc chudnąc, bo organizm zaczyna przetwarzać tłuszcz na enerie, bo nie ma węgli.
Pytania
1. Czy trzeba liczyć kalorie...
2. Bardzo lubie jeść do posiłku pomidora i ogórka (skrojonego, Moge jeść do każego posiłku) czy to nie problem w tej diecie? Czytałem, ze najlepej zielone warzywa.
3. Przykładowe jedzienie
- jajka na boczku z serem plus pomidor ogorem
- piers z kurczaka plus pomidor ogorem
- parówki (jak juz nie mam czasu) plus pomidor ogorem
- serek wiejski, albo twarożek...
Czy to sa typowo białkowe posiłki? Dodawac oliwe z oliwek?

Po mału, a będzie dobrze

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
zamiast odpowiadać na Twoje - swoją drogą zupełnie bzdurne pytania, zapraszam do lektury postów podwieszonych, na początek może być to https://www.sfd.pl/[art]_PIERWSZA_REDUKCJA__PRZYGOTOWANIE_DO_DIETY.-t681908.html . Nie licznie chociaż orientacyjnie kcal, prowadzi zazwyczaj do dwóch skrajnych scenariuszy - przejadania lub niedożywienia, co po podanym przez Ciebie przykładzie pokazuje, że kwalifikujesz się pod ten wariant.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 65 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 784
Wysyłasz mnie to podstaw ok.
Ale na pytania mogłeś juz odpowiedziac
Ja zagłębiłem sie w diete atkinsa...
i tam jest napisane
"Atkins odkrył, że jeśli ograniczymy spożywanie węglowodanów, a zamiast nich energię będziemy dostarczać sobie z tłuszczu i białka – to nawet jeśli zjemy “za dużo kalorii” to organizm nie tylko nie odłoży nadmiaru – dodatkowo zacznie spalać już zmagazynowany tłuszcz. Dzieje się tak, gdyż przy niskiej podaży węglowodanów w organizmie obniża się poziom insuliny (hormonu, który jest potrzebny do przyswajania cukrów i ogólnie sprzyja lepszemu wchłanianiu wszystkich składników pokarmowych) . Dochodzi wówczas do stanu tzw. KETOZY, kiedy to organizm, zamiast z cukrów zaczyna pozyskiwać energię z tłuszczy. "

Zmieniony przez - hubert0105 w dniu 2014-02-23 18:37:51

Po mału, a będzie dobrze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
ketozy to atkins akurat nie odkrył, a zalać się możesz nawet na ketozie, choć Ci jak pisałem grozi niedożywienie. I tak, podstawy są dla Ciebie, skoro pytasz czy liczyć kcal.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 65 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 784
Ale ogolnie dieta atkins ma sens? i czy nie jest "przereklamowana"?

Po mału, a będzie dobrze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
wpisz w wyszukiwarkę "dieta atkinsa opinie"

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Schudnięcie 10 -15 kilo.

Następny temat

Chce ćwiczyć A6W. Jaka dieta?

WHEY premium