SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Low Carb na spalenie fatu? (cel: sylwetka fitness)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1830

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 105 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1247
Cześć,

Napiszę krótko. Ćwiczę od około 5 lat lecz ostatnie dwa lata miałem spore zamieszanie w życiu (nowa kobieta, przeprowadzka do nowego miasta, zmiana pracy itd.). Od 2 lat moje treningi nie były systematyczne - na trening chodziłem raz, czasem dwa razy w tygodniu a na dodatek nie ćwiczyłem solidnie. Było to raczej takie "utrzymanie siły", która notabene wzrosła, ale moja sylwetka strasznie się zaniedbała. Co do diety to starałem się jeść to co wcześniej lecz przestałem ważyć i odmierzać produkty a na dodatek jadłem za dużo co przełożyło się na sporą ilość fat'u.

Od 2 tygodni zacząłem systematycznie chodzić na siłownię (3 razy w tygodniu - pn / śr / pt). Chciałbym zredukować tłuszcz do lata i lekko się wyciąć po czym zacząć robić masę ale z głową. Pomyślałem o diecie Low Carb? czy to dobry pomysł na chwile obecną? Powiedzcie co o tym sądzicie.

Aktualne wymiary:

Waga: 80 kg (ektomorfik)
Wzorst: 178 cm
Biceps: 40 cm

Zapotrzebowanie dzienne: 2300 kcal

Białko: 176 g (700 kcal)
Węglowodany: 150 g (600 kcal)
Tłuszcz: 111 g (1000 kcal)

Przykładowa dieta:

Śniadanie:
- 5 jaj (jajecznica)
- Masło 82% (30g)

Posiłek przedtreningowy:
- 150g piersi z kurczaka
- 75g ryżu brązowego
- 150g brokułów

Trening:
- Przed treningiem BCAA (20g) + Ostrovit Pump Pre Workout
- Po treningu Białko WPC80 (30g) + Jabłko (130g)

Posiłek potreningowy:
- 150g piersi z kurczaka
- 75g ryżu brązowego
- 150g brokułów

Kolacja:
- Twaróg chudy (250g)
- Oliwa z oliwek (30g)

Dzięki z góry za pomoc.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 178
Dieta low carb z zalozenia powinna wnosic minimalne ilosci wegli tj. jakies 50g max rozlozone po posilkach zeby przyzwyczaic organizm do czerpania energii z tluszczu. Poza oliwa z oliwek brakuje zdrowych tluszczy np z orzechow, tlustych ryb czy awokado. Dodaj do posilkow zrodlo blonnika (okolo 35g dzienne zapotrzebowanie) np. otreby. Dodaj jakies inne warzywa, nie tylko brokuly. 4 posilki dziennie + WPC po treningu to za malo, ja bym dodal jeszcze z jeden. Twarog poltlusty spokojnie mozesz dac, a troche mniej. BCAA 1g na 10kg masy ciala w porcji, jedna przed treningiem, druga do butelki wody w trakcie. Jablko po treningu bym wyrzucil, gdyz podniesiony poziom insuliny blokuje wydzielanie sie hormonow, ktore aktywuja enzym lipazy hormonozaleznej ktora rozbija trojglicerydy na kwasy tluszczowe stanowiace paliwo dla komorek miesniowych. Glukonogeneza nie zajdzie po treningu jesli ktos by sie tym martwil.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 105 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1247
Ok, a więc węgle obcinam do 50g. Błonnik dołożę i orzechy. Dieta była przykładowa - Będę wymieniał warzywa. Np. jednego dnia brokuły drugiego kalafior trzeciego fasolka szparagowa itd. Dzisiaj np. jadłem jajecznicę z cukinią a na kolację zamiast twarogu będzie makrela wędzona.

Czyli mam wyrzucić cukry proste po treningu? Zawsze się mówiło o glikogenie i związanym z tym katabolizmie.


Zmieniony przez - blou w dniu 2016-03-08 14:24:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 178
Warzyw straczkowych nie zamieniaj ze zwyklymi. Cukry proste nie pasuja do low carb, poza tym glukonogeneza czyli proces przekształcania niecukrowcowych prekursorów w glukoze nie bedzie mial miejsca. BCAA przed treningiem i w trakcie treningu ma miedzy innymi za zadanie dostarczyc energii do miesni przez co po treningu poziom glikogenu nie bedzie wcale taki niski. Pamietaj zeby po treningu pic koncentrat bialka, a nie izolat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 105 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1247
Ok - zrobię jak mówisz. Dzięki :) A fasola szparagowa ma 3,7g węgli w 100g - to chyba bardzo dobry wynik - dlaczego uważasz, że jest zła przy low carb?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 178
Nie uwazam, ze jest zla ale nie nadaje sie jako zamiennik zwyklych warzyw. Z raz w tygodniu spokojnie mozesz wszamac ze 150g. Duza ilosc warzyw straczkowych obniza przyswajalnosc mikroelementow poniewaz zawieraja kwas fitowy, moga obnizyc kondycje i wywolac anemie. Dodatkowo wszyscy wiemy jak gazowo sie konczy jedzenie na przyklad fasolki po bretonsku :P
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Carb cycling - makrosładniki, jaki rozkład?

Następny temat

Mleko sojowe vs mleko 0.5 procent

WHEY premium