SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Low Carb/ Ciężka praca

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2915

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 80 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15004
Mam taki problem: codziennie pracuje od 6 do 14.30, i co by nie mówić praca nie jest lekka cały czas fizyczne tyranie (I love Polska) I tu pojawia sie problem, jestem typowym endo a co za tym idzie wolałbym unikać ww, czy da sie zastąpic węglowodany tłuszczami? w czasie pracy?

ps. Przez najbliższy czas zmiana pracy nie wchodzi w gre
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3962 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51046
no da się

chyba na tym polega low carb, co nie?

więc w czym rzecz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 507 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13978
a czemu chcesz unikać węglowodanów jeżeli cięzko pracujesz? Jeżeli tyrasz w pracy węglowodany nie zaszkodzą tylko pamiętaj żeby jeść węgle o niskim IG.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 80 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15004
Volcanodon- Tak, zgadza sie na tym polega Low Carb, jednak spotkałem sie z opinią ludzi że, taka dieta nie zdaje egzaminu tam gdzie, wysilek jest długotrwaly, Myślisz, że bez obaw mozna stosowac tą diete w mojej sytuacji ??

sołtys1987 - Jako rasowy endo wolalbym unikac ww, chociaz tez myślałem zeby przed praca, jak i na przerwie dodac do każdego posiłku minimum po 50ww o niskim ig, śniadanie płatki, przerwa w pracy ryż, lub kasza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3962 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51046
na lc jak przestawisz organizm to będzie czerpał energię z tłuszczy
nie słyszałem o jakiś problemach przy długotrwałym wysiłku
wydaje mi się wręcz, że przy tego typu wysiłku organizm lepiej radzi sobie czerpiąc energię właśnie z tłuszczy

jak nie będziesz na bardzo rygorystycznym lc to możesz zjeść przecież trochę ww, tak jak piszesz
jednak przez pierwsze 2 tyg polecane jest wprowadzenie z ograniczaniem ww do 30 g żeby organizm przestawił się na czerpanie energii z tłuszczy

apropo lc tu jest ciekawa książka
http://odsiebie.com/pokaz/1762114---20da.html
bardziej nastawiona na sprawy zdrowotne, ale warto poczytać

Zmieniony przez - Volcanodon w dniu 2009-03-08 13:10:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 80 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15004
Volcanodon - wielkie dzięki, sog leci:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
Volcanodon mylisz CKD z Low Carb, po co ma wprowadzenie robić ? To robi się by wejść a stan ketozy.

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3962 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51046
nie, nie mylę, przy lc quazar polecał właśnie tak robić!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
Jak dasz w diecie 150 gram węgli dziennie też to będzie Low Carb, 10 przykazań żywieniowych wprowadzenia nie ma i też jest low carb, nie widze powodu by dokonywać w dietach low carb wprowadzenia, nie pomaga to w spalaniu tkaniki tłuszczowej itp itd 10 przykazań żywieniowych wydaje się być najlepszą opcją diet LC, węglowodany w posiłkach okołotreningowych + ewentualnie troche z rana a w innych posiłkach węgle z warzyw i owoców, reszta to białka i tłuszcze.

Zmieniony przez - Rothen w dniu 2009-03-08 21:26:43

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3962 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51046
cóż ja wiem, że zarówno quazar jak i domer pisali iż warto takie wprowadzenie zrobić

konieczne nie jest, ale podobno pomoże się przestawić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
a dlaczego warto ?

Tak czy siak tłuszcz spalać będzie się gdy będzie niedobór kaloryczny obojętnie czy na LC czy na diecie z większą ilością węglowodanów. Inna sprawa, że wiele osób źle reaguje na czerpanie energii wyłącznie z tłuszczy. Choć to wyłącznie nie należy brać dosłownie, ponieważ organizm już sobie przetworzy tłuszcze na glukoze o ile będzie mu jej brakowało.


Po drugie skoro kolega pracuje ciężko fizycznie, to obawiam się iż moze to wprowadzenie znosić katastrofalnie.

Zmieniony przez - Rothen w dniu 2009-03-08 23:04:35

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomagałem Innym teraz sam potrzebuje rady.

Następny temat

Co "na szybko" po basenie?

WHEY premium