SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Lordoza

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 299

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 4 dni Przeczytanych tematów 106
Witam. Pisze z problemem, otóż mam 15 lat i prawdopodobnie mam lordoze. Mam 179 cm wzrostu, ważę 59 kg. Czy baza w kalistenice pomoże w jej zwalczeniu? Chciałbym ją wykonywać codziennie przez całe wakacje, i skupiłbym się głównie na mięśniach brzucha. Polecacie robić bazę czy może jakieś inne ćwiczenia? Dodam że nie mam wielkiej styczności ze sportem.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 87 Napisanych postów 254 Wiek 18 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10063
Raczej nie, kalistenika a naprawa kregoslupa to 2 inne rzeczy.
napisał(a)
Początkujący
A jakie ćwiczenia mógłbym wykonywać w domu z np hantlami?
2
napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5748 Napisanych postów 138685 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 960201
napisze ci wprost, nawet masz 2 lordozy
jak kazdy z nas i jest to stan fizjologiczny kregoslupa, zupelnie naturalny>
jedynie mozesz miec lordoza polebiona, hiperlordoze
a z tym udaj sie do fizjo, aby sprawdzil, czy faktycznie problem istnieje
napisał(a)
Początkujący
a próbować to jakoś zwalczać, czy nie zwracać na to uwagi? mówiąc o zwalczaniu mam na myśli jakoś specjalnie się prostować itp?
napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5748 Napisanych postów 138685 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 960201
korekcja wady zazwyczaj odbywa sie za pomoca ukierunkowanych pod wade postawy cwiczen
wiec mozna "tr trenowac", jednak trzeba wiedziec jak
napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 6937 Napisanych postów 103568 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1100556
Najlepiej udać się do fizioterapeuty, określić stopin skrzywienia i wprowadzić odpowiednie ćwiczenia korygujące.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

napisał(a)
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1604 Napisanych postów 46010 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 461555
TomQ-MAG
napisze ci wprost, nawet masz 2 lordozy
jak kazdy z nas

nie każdy można nawet mieć kifotyczne ustawienie... dobra dobra wiem wiem czepiam się

generalnie jak reszta wypowiedzi

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

napisał(a)
Ekspert
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

EAA - AMINOKWASY EGZOGENNE - CHARAKTERYSTYKA

Imbir skutecznie ochroni przed wieloma chorobami Imbir skutecznie ochroni przed wieloma chorobami Zdrowy stolec. Czyli co robić, aby prawidłowo się wypróżniać? Zdrowy stolec. Czyli co robić, aby prawidłowo się wypróżniać? Migdałowe "keto czekoladki" Migdałowe "keto czekoladki" Sergio Oliva Jr. - czy syn legendy zawiódł? Sergio Oliva Jr. - czy syn legendy zawiódł? Andriol z nolvadexem bezpiecznie wspomaga gospodarkę hormonalną Andriol z nolvadexem bezpiecznie wspomaga gospodarkę hormonalną Arnold Schwarzenegger wspomina Terr’ego Todda Arnold Schwarzenegger wspomina Terr’ego Todda Aldijana Karaduz-Sejdovic tańcząca fitnesska Aldijana Karaduz-Sejdovic tańcząca fitnesska Tammy Hembrow: Matka dwójki maluchów podbiła Instagram Tammy Hembrow: Matka dwójki maluchów podbiła Instagram