SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Lordoza

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 362

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 282 dni Przeczytanych tematów 181
Hej. Mam 22 lata i problem i prawdopodobnie posiadam lordozę. I teraz zwracam się do was z prośbą o jakieś rady, sugestie etc. Powinienem się z tym udać do lekarza, czy jestem w stanie sobie sam z tym poradzić? I czy jestem w stanie całkowicie się z tego wyleczyć? Bo mam ten dziwny łuk nad tyłkiem i również duży brzuch, i jestem ciekaw czy jestem w stanie całkowicie to zlikidować, a jesli tak to ile czasu to zajmie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 231 Napisanych postów 3119 Wiek 20 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 53759
Lordozę to na pewno posiadasz - fizjologiczną, i to aż w dwóch odcinkach kręgosłupa - właśnie na wysokości lędźwi i szyi Problemem może być co najwyżej lordoza tzw. "patologiczna".

Wstaw zdjęcie, bo tak to z kuli mogą Ci wróżyć użytkownicy forum, wszystko zależy od stopnia "głębokości", jakichś dyskomfortów z tym związanych, innych patologii itp. Najlepiej jednak udać się do fizjoterapeuty.
napisał(a)
Remik7 Ćpaj Sport Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 635 Napisanych postów 34061 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 242840
dokładnie, zdjęcie będzie konieczne
napisał(a)
Początkujący
Lecą foty.

napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4566 Napisanych postów 132583 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 685991
nie idzie ocenic po tych fotach.
jedno jest z ukosa, a drugie zlewa sie z tlem krzeselka
napisał(a)
Początkujący
Ojj tam stary, wybredny jesteś :D
napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4566 Napisanych postów 132583 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 685991
udaj sie do lekarza zatem, lub fizjo, niech zerknie osobiscie
napisał(a)
Początkujący
Czyli rozumiem, że twoja wstępna diagnoza to jednak to schorzenie kręgosłupa?
napisał(a)
Ekspert
nie. jak juz to lekka wada postawy
napisał(a)
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1245 Napisanych postów 42843 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 410023
Dokładnie należałoby udać się do fizjoterapeuty.

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Budowa ciała

Następny temat

Cardio 2 razy pod rząd

Zawodniczki bikini fitness w seksownej bieliźnie Odchudzanie - jak długo mam czekać na efekty? Leksykon suplementacji: Dwuwinian choliny 07-08.10.2017 Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów - WYNIKI Ania Nawrot absolutną zwyciężczynią Ben Weider Legacy Cup Trening gwiazd Hollywood - czy jesteś jedną z nich? Leksykon suplementacji: Gotu Kola Cellulit - co jest jego przyczyną i jak się go pozbyć?