SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Loża Szyderców - spam post Senior SFD

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 513290

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10013 Napisanych postów 30355 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728566
Magor-takie coś się sprawdza ,gdy kilka osób próbuje dopingiem przejść "czystą konkurencję".

Ale gdy mamy sytuację odwrotną-kilka osób działa bez dopingu(mam taką nadzieję) a reszta jest na bombie -to traci to sens :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10013 Napisanych postów 30355 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728566
Ogólnie na aktualnej olimpiadzie dużo ciężkich kontuzji się trafia.
Parę dni temu gimnastyk złamał nogę podczas skoku,teraz ciężarowiec złamał rękę podczas rwania





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
Sportowcy na tym poziomie powinni brać co tam chcą, nawet wywar z gumi jagód ale na własne ryzyko i przy ogólnej aprobacie ludzi i władz. To jest wyścig zbrojeń ale na polu sportowym. Ta ściema że są naturalni itp. na chu to komu. Takie wyniki już nie są ludzkie... Maciek masz trochę przestarzałe podejście do tematu.

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12102 Napisanych postów 30521 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130818
Gwid
Sportowcy na tym poziomie powinni brać co tam chcą, nawet wywar z gumi jagód ale na własne ryzyko i przy ogólnej aprobacie ludzi i władz. To jest wyścig zbrojeń ale na polu sportowym. Ta ściema że są naturalni itp. na chu to komu. Takie wyniki już nie są ludzkie... Maciek masz trochę przestarzałe podejście do tematu.

Młodość przez Ciebie przemawia.
Moja starość jest za kontrolą dopingową.
Nasze życie jest jedno i ma wartość także dla naszych bliskich (rodziców, dzieci).
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
Panie Janku kiedyś była ankieta wśród sportowców zawodowych czy poświecili by życie za złoty medal olimpijski: 95% powiedziało tak. To ich praca, dlaczego maja nie korzystać z cudów farmakologii oficjalnie? kiedyś mogli a teraz nie mogą? takie to oszukiwanie sie ludzi że sport jest czysty to ściema.

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12102 Napisanych postów 30521 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130818
Gwid
Panie Janku kiedyś była ankieta wśród sportowców zawodowych czy poświecili by życie za złoty medal olimpijski: 95% powiedziało tak. To ich praca, dlaczego maja nie korzystać z cudów farmakologii oficjalnie? kiedyś mogli a teraz nie mogą? takie to oszukiwanie sie ludzi że sport jest czysty to ściema.

Odpowiedź zawarta jest w pierwszym zdaniu!
W obecnym świecie nie ma oficjalnej zgody na masowe zabijanie się dla wyników sportowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10013 Napisanych postów 30355 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728566
Kontrole są i muszą być -ale tak naprawdę nie jest to dla łapania mistrzów na dopingu ale dla ochrony totalnych amatorów przed tymi substancjami.

Łatwo sobie wyobrazić ,co by się działo ,gdyby te środki nie były zakazane.

Wyczynowcy robili by to ,co cały czas robią - a amatorzy by się rzucili na doping ,jak zgłodniałe wilki.

Nie wiem ,jak Wy ale ja nie chciałbym by dzieciaki bez wiedzy pojęcia i właściwie zamiłowania do takich sportów siłowo sylwetkowych juz na pierwszy trening przychodzili na super bombie .

A tak by było-bo widać to po początkujących ,w jakich ilościach i kiedy kupują suple -dla nich jest to jakiś super środek,który bardzo szybko pchnie na wyżyny.

Potem rozczarowanie 85 % ćwiczących-bo progres jest ale wg nich bardzo powolny w porównaniu do tych super uzdolnionych sportowo.

Następny etap-doping-i historia znów się powtarza -progres jest ale czołówka i tak jest w kosmosie nadal.


W prasie już pojawiają się artykuły "ekspertów kanapowych" typu-zlikwidować podnoszenie ciężarów,a nawet zlikwidować cały sport,bo nie jest czysty.

A sam taki gość w soboty, niedziele faszeruje się narkotykami,by zwiększyć wenę i się odstresować.


Ogólnie nadal jestem zdania,że to całe zamieszanie z dopingiem podkręcili Rosjanie za próbę wyłączenia ich z igrzysk za afery dopingowe.


Oczywiście
-nie jestem za dopingiem

-i nie wierzę,że olimpijczycy są czyści w tym zakresie i to we wszystkich dyscyplinach.

Gdzieś wyczytałem,że są dziś takie badania,które stwierdzą,czy człowiek kiedykolwiek miał w życiu do czynienia ze sterydami i innymi zakazanymi środkami.

Bo te środki działają bez ograniczeń czasowych i zostawią nieusuwalne zmiany.

Ale się tych badań nie robi na sportowcach - i wszystko jasne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 494 Napisanych postów 3983 Wiek 42 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51950
Troszkę abstrah**ąc od dopingu, ale trzymając się olimpiady. To co pokazali dzisiaj siatkarze zasługuje na szacunek, tak walczyć na przewagi mając dwa wygrane dwa sety na koncie, to trzeba mieć charakter i wolę walki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 566 Wiek 54 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7290
Smutna prawda






Nie jest źle osoby które nie mają predyspozycji do sportów siłowo-sylwetkowych zawsze mogą trenować dla siebie a nie na pokaz. Mogą dźwigać ciężary ,biegać dla kondycji a nie dla wpisu na fejsie i skakać ,pływać i tańczyć dla przyjemności i zdrowia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Mądre.
Radziu
sport.
Ustalmy na wstępnie jedno, nie ma czystego sportu. Niestety. Jeżeli nadal wierzysz, że jest inaczej, najlepiej nie czytaj tego tekstu. Tak będzie lepiej. Mnie wpadki dopingowe sportowców przestały już nawet szokować, czasami jednak dziwi mnie ich styl, a także całe oburzenie, które po takiej wpadce występuje.

Nandrolone.
Główny bohater. Nic nowego, ale jak widać po ilości wpadek na tym właśnie środku, również nic starego. Steryd o właściwościach anabolicznych i androgennych. Środek bardzo popularny w sporcie ze względu na swoje działanie, obejmujące zwiększoną szybkość syntezy białek, poprawę mineralizacji kośćca, a także wzrost apetytu. Niestety każde działanie ma swoją cenę. W tym przypadku jest to długi czas wykrywalności.

Ludzie, czyli znawcy.
Chodzisz na siłownię? Wiesz, że dieta to ryż i kurczak? Znasz nazwy trzech środków? Może nawet jesteś po pierwszym cyklu? Oh, yeah! Orientujesz się w sprawie jak mało kto. Dodatkowo wiesz, że nandrolon to deca, ponieważ nikt nigdy nie wymienił innego estru. Wiadomo już wszystko. Zamilcz. Zajmij się sportem i dorastaniem, a przy odrobinie szczęścia wypowiesz się za kilka lat.

Bracia Zielińscy.
Adrian i Tomek. Sztangiści. Ciężarowcy. Bracia. Marionetki zniewolone drucikami. Wykonawcy planu. Winni w razie wpadki.

Sztab trenerski i medyczny.
Trenerzy, lekarze, fizjoterapeuci, masażyści i Bóg wie kto jeszcze. Druciki. Twórcy planu. Niewinni w razie wpadki.

PZPC.
Organizator całego przedstawienia. Sponsor wykładający kasę. Krzyżaki zniewalające drucikami. Nadzorcy planu. Co to jest wpadka?

Sportowiec, kat czy ofiara?
Należy więc zadać teraz pytanie, kto tak naprawdę jest winny? Sportowiec to tylko wykonawca, stworzonego przez sztab planu, który nadzoruje związek. Trzeba to powiedzieć i trzeba to zrozumieć. Zawodnik powierza swoje zdrowie, a właściwie nawet całe życie sztabowi, grupie ludzi, którym musi zaufać. Nie ma tam miejsca na wątpliwości. Natomiast w zamian sztab robi wszystko, aby dany zawodnik osiągnął sukces, którym wspólnie pochwalą się następnie przed związkiem. To chyba proste i zrozumiałe. Zawodnik trenuje, sztab planuje, związek płaci. Problem pojawia się w momencie kiedy nie wszystko idzie zgodnie z planem. Kiedy zawodnik trenuje, sztab planuje, związek płaci, a WADA wadzi.

Hipokryzja.
Wpadka dopingowa. Coś co nie powinno się zdarzyć. Własnie dlatego zawodnik trenuje, sztab planuje, związek płaci. Jednak zdarza się, że nie wszystko idzie zgodnie z planem. Przyczyn tego może być wiele. Wtedy właśnie zawodnik zostawiony jest sam sobie. Winny wszystkiemu. Marionetka, której ucięto druciki łączące z krzyżakiem. Sukces jest towarzyski, porażka samotna. Nie jest to w porządku. Kiedy sportowiec zdobywa medal, mamy do czynienia z odpowiedzialnością zbiorową za sukces. Kiedy sportowiec wpada na kontroli, mamy do czynienia z odpowiedzialnością indywidualną za porażkę. Niby każdy zna zasady tej gry, ale jak w takiej sytuacji zachęcić ludzi do uprawiania sportu? Skąd później zdziwienie, że sport olimpijski nie działa jak należy?

Niespełnione marzenia i świadomość.
Mam świadomość jak to wygląda, ale mimo wszystko tego nie akceptuję. Dlatego trenuję na czysto. Nie zdobywam medali. Nagrodą dla mnie jest to, że nie dałem się pokonać, nie żyję w hipokryzji. Czasem, marzę o czystym sporcie, chociaż wiem, że nie jest to wykonalne. Tak czy inaczej zacząłem od siebie. Ty też możesz. W momencie kiedy będzie nas odpowiednia ilość, wszystko się zmieni. Taki właśnie jest mechanizm zmian. Takie jest prawo do marzeń. Natomiast inna jest świadomość, która mówi, że to niemożliwe.

Mój komentarz.
Dziwny jest fakt, że dwóch czołowych sportowców polskiej reprezentacji w podnoszeniu ciężarów wpada przy kontroli antydopingowej przed głównym startem na Olimpiadzie. Na dodatek wpadają na środku, którego wykrywalność jest możliwa przez stosunkowo długi czas. Dlatego też biorę pod uwagę kilka scenariuszy. Na wstępie uprzedzam tylko, że są to moje domysły i fanaberie, takie luźne myśli, które pojawiły się w związku ze sprawą. Pierwsza z możliwości wpadki to po prostu zanieczyszczony środek. Stąd właśnie zdziwienie naszych zawodników, które wcale nie musiało być udawane. Całkiem możliwe, że Adrian i Tomek stosowali zupełnie inne środki, jedynie zanieczyszczone nandrolonem. Trudno w to uwierzyć, aby na takim poziomie nie dało się uniknąć stosowania niesprawdzonych środków, ale słyszałem o takich przypadkach w środowisku ciężarowym. Druga z możliwości to pomyłka sztabu medycznego, źle wyliczone dawki środka, co według mnie raczej na tym poziomie również nie jest realne. Trzecia możliwość to po prostu polityka. Pamiętajmy, że w czasie przygotowań do poprzedniej Olimpiady, kiedy bracia Zielińscy pojechali do Gruzji na prywatny obóz, popadli w chwilowy konflikt z Polskim Związkiem Podnoszenia Ciężarów, a i tym razem wybrali indywidualny tok przygotowań. Kto ma pieniądze, ten ma władzę. Kto ma władzę, może łatwo doprowadzić do zawieszenia wybranych zawodników. Jednak ciężko uwierzyć, żeby związek działał na swoją szkodę, niszcząc dwie szanse medalowe, tuż przed samym startem. Chyba, że wpadka ta była kierowana w zupełnie inną stronę, w celu pozbycia się Szymona Kołeckiego ze stanowiska prezesa związku, który podał się do dymisji. Czwarta możliwość to działalność dywersyjna osób trzecich konkurencyjnych reprezentacji, czy też organizatora, co brzmi strasznie abstrakcyjnie w swojej prostocie. Piąta możliwość to działanie samych zawodników. Być może wzięli coś sami, dodatkowo motywując się przed startem, dla pewności i spokoju. Jednak i to wydaje się niemożliwe, ponieważ nie mamy do czynienia z nowicjuszami. Obaj sportowcy to doświadczeni zawodnicy, w tym jeden nawet z olimpijskim złotem na koncie. Wszystkie scenariusze są tak prawdopodobne, że aż niemożliwe, a prawda, jak zwykle w takich przypadkach pozostanie tajemnicą. Mnie osobiście, jak zawsze, najbardziej denerwuje hipokryzja. W tej sytuacji środowiska ciężarowego, na czele z prezesem, który sam w swojej karierze zawodniczej przyłapany został na dopingu. Wtedy jednak na pewno był to zwykły przypadek. Zdrowia!
2

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konkurs -anatomia,tyl tułowia + praca domowa

Następny temat

Magic_32 - Przemiana 2012

WHEY premium