SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Lipne techniki Wing Tsun

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 154436

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 168
Nie rozumiem tej rozkminki, styl stylem, a życie życiem, ulica to nie ring czy mata, tam podstawą jest charakter, refleks, elastyczność i umiejętność dostosowania się do sytuacji. A walki 1 na 1 zazwyczaj nie trwają dłużej jak 1min, no chyba, że goście okładają się cepami, rolują się po chodniku, albo ganiają wokół drzewa. Liczy się jedno trafić przeciwnika, nie ważne w jakim stylu, ważne żeby go trafić jako pierwszy i to tak żeby już nie wstał , cała reszta to już szarpanina w stylu szkolnej soluwy. A trenowania (jakiś czas) praktycznie każdego stylu walki, pomaga w tym, że człowiek ma podświadomie zakodowane miejsca w które trzeba trafić i nie próbuję znokautować przeciwnika waląc z bańki w obcas martensa.
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 309 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5248
Yipman, teraz to juz przeginasz. Naprawde wierzysz, ze za wyprost reki odpowiadaja sciegna a nie MIĘŚNIE prostowniki? Ja u siebie na treningu slyszalem ten sam tekst i szczeka mi opadla...

Elastycznosc sciegien pozwoli wydluzyc uderzenie jezeli nie bedzie na koncu blokowane (pelen wyprost reki), ale sila/dynamika uderzenia bierze sie z prostownikow.
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 52 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 174
No tak Matius898 dzięki za uświadomienie do czego są SZTUKI WALKI..hahahahahahah..może rób same sparingi okładając się to Ci sią zakoduje mózg..WT uczy żeby nie było chaotycznej szarpaniny w stylu solówy..:)
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 507 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6482
Yipman: Zdanie o rozgrzewce chyba tobie inteligencji nie podniosło....w sumie w WT nie używa się mięsni tylko elastyczność ścięgien więc możesz być niedouczony..dlatego wybaczam ci..

Nie rozumiem zdania o podnoszeniu inteligencji. Co miało mi ją podnieść? Tekst, że na ulicy nie ma rozgrzewki więc i trenuje się bez niej? No wybacz... Poza tym twierdzenie, że w WT nie używa się mięśni tylko ścięgien z fizjologicznego punktu widzenia zakrawa o herezję. Ścięgna są integralną częścią układu mięśniowego i nie da się (zgodnie z moją wiedzą) użyć ścięgna bez angażowania mięśnia, do którego dane ścięgno jest przyczepione...

Look into my eyes, you will see who I am
My name is Lucifer, please take my hand

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 168
yipman gwoli ścisłości, trenuje od niedawna WT, bardzo mi się podoba. Czytaj ze zrozumieniem, bo robisz obciach. Czy ja pisałem czym są sztuki walki, czy czym jest ulica? Czy ja pisałem coś o tym, że należy się okładać, żeby podświadomie zakodować miejsca w które trzeba uderzać (z tego co zauważyłem, to większość treningu WT, polega na trenowaniu bloków i uderzeń w konkretne miejsca)? Czy napisałem, że WT uczy chaotycznej szarpaniny?

Zmieniony przez - Matius898 w dniu 2009-01-05 14:07:30
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 52 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 174
Ktoś tu chyba odwraca kota ogonem matius:)..co do ścięgien i mięsni nie będe się rozwodził bo to już wyższa szkoła jazdy..;)..w WT nie ma bloków chłopcze..ćwicz dalej...
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 309 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5248
Poprosimy o ta "wyzsza szkole jazdy" w zakresie sciegien i miesni, gdyz jest to specjalistyczne forum. Zawsze mimo jest poszerzyc swoja wiedze o anatomii czlowieka.
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 168
yipman napisz mi w którym miejscu odwróciłem kota ogonem? Nie ma bloków??? Czyli co, przyjmujesz wszytko na twarz i klatę? Ty chyba jednak ćwiczysz jakieś inne WT. Czy sifu Marek wie, że używasz nazwiska mistrza, jako swojego niku?
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 344 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2972
yipman,podaj swoje IQ,to może wiele wyjaśnić

Jeżeli chcesz krzywdzić,najpierw naucz się leczyć.

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 227
Wiesz na ulicy też się liczy jak uderzysz, to może zadecydować o zwycięstwie, a po przez trening i rutynę to wchodzi nam do krwi i dobra technika na dobry moment sama wyskakuje =x

yipman czy jak ci tam, naprawd zaczynasz przesadzać, zachowujesz się jak 12 latek mówiący, że naruto jest lepszy od dragon balla =x
Masz dziwny punkt widzenia, najprawdopodobniej z adeptem innej SW byś mógł mieć spore problemy ...
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Co to jest Shorinji Kempo?

Następny temat

Capoeira w Lublinie ? Co sądzice o niej ?

John David Glaude - od otyłego do bestii John David Glaude - od otyłego do bestii Fit Lovers wystąpią w popularnym reality show! Fit Lovers wystąpią w popularnym reality show! Jakie owoce jeść po treningu? Jakie owoce jeść po treningu? Kwas mlekowy chroni komórki Kwas mlekowy chroni komórki SERM zwiększają poziom testosteronu tylko u mężczyzn SERM zwiększają poziom testosteronu tylko u mężczyzn Zespół skrzyżowania górnego - rozpoznanie i leczenie Zespół skrzyżowania górnego - rozpoznanie i leczenie Żucie mięsa, a wykorzystanie aminokwasów Żucie mięsa, a wykorzystanie aminokwasów Trzymaj swój apetyt w ryzach! Trzymaj swój apetyt w ryzach!