SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Lipne techniki Wing Tsun

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 145991

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 309 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5248
niektorzy sa juz starymi prykami i nabieranie masy idzie jakos naturalnie:P
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 42 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 14221
Ja zgadzając się Zitalkiem dopisze tylko że uczenie się walki na poziomie mistrzowskim (co w LTVT nic nie znaczy bo sam miałem od włocha będącego na czele organizacji LT WT propozycję za piwo dostania papierów mistrzowskich tego stylu. a słuszałem jeszcze ciekawsze historie) jest głupotą. To co ? ktoś po 10 latach treningów zacznie sparować? do czego on będzie się nadawał przez te 10 lat?.
W LT WT jest jeszcze problem ten że za znajomości i kasę można wszystko i po 2 latach mieć 2 stopień mistrzowski (gów..o umiejąc) - wtedy to ma sens.

bujing yishi bu zhang yi zhi

napisał(a)
Początkujący
I bez znajomosci mozna miec 1 st. mistrzowski w ciagu 2 lat. Po krotce wyliczenie, ile kasy na to trzeba, bez dodatkowych prywatnych lekcji:

24 miesiace x 150 PLN miesiecznie za podstawowy trening = 3600
ok 18 x zajecia chi sao (1 na miesiac od 2 polrocza treningow) = 1800
oplata za 13 stopni (12 stopni uczniowskich + 1 mistrzowski) = 13 x 150 = 1950
4 seminaria (2 x LT, 2 x Maday Norbert) = ~ 1400
wymagany ubior = ok 600-800 (tutaj nie mam dokladnej informacji).

W sumie wiec 2 lata nauki majacej na celu 1 st. mistrzowki = ~9400 zł...

Zmieniony przez - ziutalek w dniu 2008-12-30 17:49:25
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 42 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 14221
Gratuluję biznesu - wielu mogło by się wzorować w tej kwestji na Long Tingu i jego organizacji - jeden uczeń i w dwa lata 10 tys - moje gratulacje. To jest przykład jak niewiele umiejąc (Loung Ting i nie tylko) można zbudować wielką i bardzo dochodową organizację.
Te 10 tys to za normalny trening - lekcje dodatkowe, seminaria i robi się 2 tyle - naprawdę gratulacje - biznes jest biznes

Zmieniony przez - Yang32 w dniu 2008-12-30 18:02:10

bujing yishi bu zhang yi zhi

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 317 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2050
Ziutalek,nie wierzę,naprawdę można u Was zdać w ciągu 2 lat na stopień mistrzowski!?I to nie eksternistycznie??Ten Leung Ting to taki ojciec dyrektor SW...Połączenie cudów na wierzbie i trzepania kasy.Co na to ludzie,którzy naprawdę są dobrzy, np.sifu Maday(albo się mylę,nie wiem,nie znam)

Jeżeli chcesz krzywdzić,najpierw naucz się leczyć.

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4568 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 34748
WT jest na tyle boskie, że Bruce Lee opanowawszy technikę poszedł w stronę kick boxingu..

Witalij Kliczko na prezydenta Ukrainy !!!

napisał(a)
Początkujący
Jak zdac na 1 st. mistrzowski w ciagu 2 lat:

- jest 12 stopni uczniowskich od 1 do 12.
- jednorazowo mozna zdac na maksymalnie 2 stopnie wyzej

- za udzial w seminarium z sijo LT mozna otrzymac 1 stopien uczniowski az do stopnia 11.
- ogolnie w ciagu roku sa 3 mozliwosci zdawania egzaminow

Jak sie wezmie powyzsze pod uwage, to do 12 stopnia uczniowskiego wymagane jest podejscie do 5 egzaminow oraz 2 seminariow. Wtedy na 6. egzaminie zdawac mozna na stopien mistrzowski, czyli po 2 latach treningu.

Tak sie sklada, ze ostatnio ogladalem osoby zdajace na ten stopien i niestety chyba tylko 1 z nich miala pojecie o walce. Trudno jest mi zrozumiec jak stopien mistrzowski otrzymuje osoba, ktora na egzaminie prezentuje wylacznie chum kiu (druga forma WT) oraz 4 sekcje chi sao. Byly to jedyne kryteria przyznania tych stopni...

P.S. Sifu Maday Norbert wydaje sie byc naprawde wymiataczem, ktory w zyciu nie jeden raz uzywal tego stylu. Z tego co slyszalem to swego czasu na Wegrzach byly wojny pomiedzy szkolami WC i ludzie sie naprawde tam zdrowo prali...Zreszta wystarczy popatrzec na sposob demonstracji cwiczen przez niego, gdy w ciagu paru godzin (8-godzinne seminarium) jego asystent zaliczyl z 50 zdrowych uderzen po twarzy a niektore techniki byly pokazywane na innej osobie, bo glowny asystent mial rozwalone plecy po pokazie pare dni wczesniej:P Moim skromnym zdaniem do Maday Norbert robi duzo duzo wieksze wrazenie swoimi umiejetnosciami niz LT...

Zmieniony przez - ziutalek w dniu 2008-12-31 01:28:32
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 52 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 174
ok..sporo tego więc od początku..1)sparing we wczesnym etapie zabija technike--naprawde po paru latach mozesz wciaz wykonac ta sama rzecz lepiej--(np robisz 1000 kopniec--gratulacje--ja nie mam na to czasu--ale analiza techniczna kopniecia uswiadomila mi ze mozna przez pare dobrych miesiecy kopac zle--wiec ilosc jest wazna ale jak robisz zle to nie wypracujesz nic)...sparingow w LT WT nie robi sie tez dlatego ze tu walka trwa gora 15 sek. i stosuje sie brudne uderzenia ( zabronione w kazdej sportowej odmianie SW--sw??..nie tylko WT to SW, bo jako jedyny styl ma zamkniety, pelny system--inne sa tylko zbiorem setek technik--zadko ze soba polaczonych--taka mala dygresja)..tak widzialem te egzaminy mistrzowskie i wiem ze tylko jeden ma tam wysoki poziom-- ale to nie ma znaczenia bo nigdy nie wiadomo czy WIELKIEGO ZAJ..BOKSERA by nie powalili trafiajac go lokciem w szyje....co do kolegi ktory pisze ze mogl za piwo dostac stopien mistrzowski--hahah..w zachodnim WT podpisuje sie kontrakty z organizacja EWTO wiec chyba pijany musial byc..:),,poza tym zachodnia a wschodnia organizacja to przepasc..co do kasy w LT WT..tak jest to najdrozszy styl swiata - ale mozesz napierd...w worek..obijac sie po twarzy i mowic o tak jestem zajefajny bo powalilem kolege boksera ktory trzymal glowy przy mojej rekawicy..o tak jestem super bo uderzylem 1000 razy w worek..o tak wyjde na ulice i walne kogos zupelnie bez kontroli sowjej sily ( zabije go--trudno sie mowi)..co do walki z bokserem kogos z WT--jak leci bokser to mozna go zastopowac noga--skrocic dystans i tyle--WT jest mistrzowskie w krotkim dystansie--boks nie)
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 4405 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 44791
A konkretnie to ilu już mistrzów boksu rozwaliłeś?

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1054 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 7929
Searme Ty go lepiej nie wnerwiaj bo wiesz że on trenuje WT

Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność.

http://spameria.net/index.php 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Co to jest Shorinji Kempo?

Następny temat

Capoeira w Lublinie ? Co sądzice o niej ?

ZŁOTA Anita i konflikt zawodniczek ZŁOTA Anita i konflikt zawodniczek Bartosz Leoniewski wygrał w Las Vegas! Bartosz Leoniewski wygrał w Las Vegas! Olej kokosowy a cholesterol Olej kokosowy a cholesterol Co zamiast ryżu na masę? Co zamiast ryżu na masę? Dlaczego zmarł Rich Piana? Nadciśnienie - ukryty zabójca kulturysty Dlaczego zmarł Rich Piana? Nadciśnienie - ukryty zabójca kulturysty Nie mogę przytyć - dlaczego? Nie mogę przytyć - dlaczego? Schab czy kurczak? Schab czy kurczak? Odżywka białkowa - w jakich porach spożywać? Odżywka białkowa - w jakich porach spożywać?