SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Lipne techniki Wing Tsun

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 157316

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 309 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5248
Oczywiscie, ze nieoryginalny manekin nic nie da, bo nie ma znaczka stowarzyszenia WT LT. Przeciez tylko oryginalny manekin jest jednakowo skuteczny dla chinczykow majacych 140 cm wzrostu i 2-metrowych Szwedow...

Moim skromnym zdaniem drewniany manekin powinien byc dostosowany wielkoscia do osoby cwiczacej na tym urzadzeniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 344 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2972
Dobrze mówi Ziutalek,np.rozstaw górnych ramion wooden dummiego powinien odpowiadać rozstawowi panewek stawów barkowych ćwiczacego...

Jeżeli chcesz krzywdzić,najpierw naucz się leczyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 412
"Oczywiscie, ze nieoryginalny manekin nic nie da, bo nie ma znaczka stowarzyszenia WT LT. Przeciez tylko oryginalny manekin jest jednakowo skuteczny dla chinczykow majacych 140 cm wzrostu i 2-metrowych Szwedow..."

Nie zgodzę się. Manekin z Chin nie jest sprowadzany do naszych warunków klimatycznych, ponieważ popękałby z czasem, ich manekiny wykonywane są z drewna, które sprawdza się tylko w ich warunkach klimatycznych. W naszych popęka.
Dlatego produkowane są na Węgrzech, klejone z kilku warstw drewna (taki manekn przeżyje ciebie i twoje techniki) i stamtąd sprowadzane do Polski na zamówienie. Można zamówić większego. Bez znaczka LTWT ;)

"Moim skromnym zdaniem drewniany manekin powinien byc dostosowany wielkoscia do osoby cwiczacej na tym urzadzeniu."

Tak to prawda i jest taka możliwość.

Zmieniony przez - One Man w dniu 2009-04-02 16:58:50

Wing Tsun Kung Fu
Warszawa, Łódź, Lublin
www.wt-system.pl, www.wt-warszawa.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 412
"ale czy ktoś z was orientuje się ile by kosztowalo zrobienie takiego cudu? i ogolnie czy warto, bo Maday twierdzi ze zly dummy (z centymetrowymi odhcyłkami)nic nie da??"

yipman - oczywiście, że się da, dowiadywałem się 3 lata temu i koszt wtedy, to ponad 2,5 tys zł. No chyba, że masz kogoś po znajomości. Ale prawdą jest, że zły manekin, to zła praktyka. Tak jak uczenie się SNT z internetu (bu ha ha) a co gorsza chum kiu. Złe SNT = złe WT.
Manekin sprowadzony, gotowy do montażu bez pieprzenia się z planami, kosztuje bodajże 2 tys zł (może teraz trochę więcej)i jest naprawdę solidnie zrobiony. Zapytaj się swojego Sifu ile lat już ma manekina i jak często na nim ćwiczy, wtedy będziesz wiedział o czym mówię;)

Zmieniony przez - One Man w dniu 2009-04-02 17:09:23

Zmieniony przez - One Man w dniu 2009-04-02 17:10:48

Wing Tsun Kung Fu
Warszawa, Łódź, Lublin
www.wt-system.pl, www.wt-warszawa.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 166 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 754
Węgry leżą na obszarze będącym pod wpływem klimatu kontynentalnego ciepłego. Statystycznie najzimniejszym miesiącem jest styczeń, gdy średnia temperatura powietrza wynosi -1 st.C, a najcieplejszym - lipiec, ze średnią temperaturą 24,3 st.C. Dokładniejsze dane przedstawia tabelka poniżej (dotyczy Budapesztu):
Sty Luty Mar Kwie Maj Cze Lip Sier Wrze Paź List Gru
0,2 6,4 5,8 11,9 15,8 18,9 24,8 21,0 15,4 12,9 3,3 1,1


Temperatury odczuwalne niewiele jednak mają wspólnego ze statystyką. W rzeczywistości należy więc się liczyć z dość chłodną zimą (śnieg na Węgrzech nie należy w tym okresie do rzadkości, szczególnie w wyżej położonych partiach kraju), natomiast latem wcale często zdarzają się prawie 40-stopniowe upały, a życie w mieście staje się niemożliwością. Na terenie Węgier przeważają dni słoneczne (liczba godzin słonecznych w roku wynosi około 1800 - dla porównania w Warszawie to około 1700h), a dni z opadami należą do rzadkości (35 w roku) i występują głównie w okresie wiosennym i jesiennym.
Polska leży w strefie klimatu przejściowego, pomiędzy klimatem umiarkowanym oceanicznym na zachodzie a klimatem umiarkowanym kontynentalnym na wschodzie. Nad obszarem Polski ścierają się różne masy powietrza, co jest wynikiem położenia w centrum Europy oraz równoleżnikowego układu krain geograficznych.

Średnia temperatura w lecie waha się pomiędzy 16,5°C a 20°C, w zimie – między -6°C a 0°C. Średnia roczna temperatura powietrza w Polsce wynosi 7-9°C (poza obszarami górskimi). Najcieplejsze miasta w Polsce ze względu na średnią roczną temperaturę powietrza to Tarnów, Wrocław oraz Słubice.

Największy wpływ na klimat Polski mają masy powietrza polarno-morskiego i polarno-kontynentalnego, decydujące o przejściowości klimatu polskiego.

Nad Polskę napływają również masy powietrza, arktycznego, zwrotnikowego-morskiego i kontynentalnego, mające mniejszy wpływ na kształtowanie klimatu. Masy powietrza polarno-morskiego powodują latem zachmurzenie, ochłodzenie i wzrost wilgotności, zimą zaś przynoszą ocieplenie, odwilż i mgły.

Masy powietrza polarno-kontynentalnego latem przynoszą piękną, suchą i upalną pogodę, zimą-pogodę słoneczną, suchą i duże mrozy. Masy powietrza zwrotnikowo-morskiego znad Morza Śródziemnego i Azorów napływają nad Polskę rzadziej, przynosząc latem upały i częste burze a zimą gwałtowne odwilże.

Masy powietrza zwrotnikowo-kontynentalnego napływają znad Azji Mniejszej i Bałkanów bardzo rzadko, przeważnie latem i wczesną jesienią. Przynoszą piękną, suchą pogodę ("złota polska jesień").
Wooden Dummy produkowany na Węgrzech nie nadaje się do naszych warunków klimatycznych chyba że są produkowane z drzewa tekowego

Najwięcej kłamie ten, kto najwięcej mówi o sobie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 11983 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 79498
A jakie znaczenie ma z którego drzewa Wooden Dummy jest zrobiony,jeśli nie stoi na dworzu,tylko na sali treningowej?


Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 142 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 563
powiem tak...w kazdym stowarzyszeniu, organizacji są niesnaski , nienawiście, ktos kogos nie lubi... ale Ci ludzie robią mądrą rzecz, piora brudy we wlasnym domu!!!!! LUdzie Cwiczący WT czy u Sifu MArka czy u SIfu Darka opanujcie sie!!! ( to tez dotyczy mnie ;) ) przestańce prać nasze brudy na otwartym forum!!! Ludzie z zewnatrz czytajc to dochodzą do takich wniosków:
- ze jesteśmy sektą
- ze WT chodzi tylko o pieniądze
- ze głowni instrktorzy sie nienawidza...
i tak dalej...
Co kogo to obchodzi z poza stowaryszenia??? jaką to nam daje reklame !! stratni na tym bedziemy my wszyscy bo nikt do klubów naszych nie przyjdzie, nikt nie bedzie chciał cwiczyć WT!!!
Pomyślcie nastepnym razem jak cos napiszecie (napiszecie)
To tyle przemysleń milego dnia!


Zmieniony przez - Rymcerz w dniu 2009-04-03 09:55:55

Wei wu wei moja dewizą
www.wtkungfu.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 386
OK TERAZ TROCHE MOICH PRZEMYSLEN I RAD DLA TYCH KTORZY SIE ZASTANAWIAJA CZY CWICZYC WT:
1) STYL JEST NIEPOWTARZALNY..NIE ZNAJDZIECIE DRUGIEGO TAKIEGO
2) BARDZO ROZWIJA: UMYSL I CIALO..NIE WYMAGA MECZARNI FIZYCZNYCH..PSEUDO SILOWNI..NIE OPIERA SIE NA SILE TYLKO FANTASTYCZNYCH TECHNIKACH RECZNYCH!!!
3) NIE SLUCHAJCIE OPOWIESCIE O SEKCIE, WALCE INSTRUKTOROW ITD..JEZELI SIE ZASTANAWIASZ CZY CWICZYC U JEDNEGO CZY DRUGIEGO..IDZ SPRAWDZ I PODEJMIJ DECYZJE..U ZADNEGO NIE STRACISZ
4)STYL OPARTY NA ZAJE..KONCEPCJACH
5) PO 6 LATACH WCIAZ UCZE SIE NOWYCH RZECZY..NAWET NORBERT MADAY POZNAJE WCIAZ NOWE RZECZY.

NAPRAWDE WARTO. NIE CHCE OCENIAC INNYCH SZTUK WALKI ALE TU PO 3 LATACH ZDALEM NA STOPIEN MISTRZOWSKI, A MOJ REFLEKS, WYCZUCIE SZYBKOSC BYLY JUZ BARDZO DOBRE..POZNIEJ UCZYSZ SIE MISTRZOWSKICH FORM..TECHNIK MANEKINA..TYCZKI..NOZY..WSZYSTKO JEST ZE SOBA POWIAZANE I WSPIERA SIE NAWZAJEM..NIE JEST TO ZESTAW TYSIACA TECHNIK I KATA NIE POLACZONYCH.

MILEGO DNIA

kiajć..ouch..ouch..ouch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 309 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5248
Odnosnie do punktu 2, to jak to powiedzial na seminarium sijo LT: co z tego ze znasz mnostwo wspanialych technik, jak nie masz sily powalic przeciwnika. Znajomosc tylko 1 techniki + odpowiednia sila moze byc duzo skuteczniejsza...

Na seminarium specjalnie zwrocilem uwage na ta wypowiedz sijo, bo stoi w wyraznej opozycji do tego, co jest powszechnie twierdzone przez trenujacych WT LT.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 789 Napisanych postów 3982 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 64619
1) STYL JEST NIEPOWTARZALNY..NIE ZNAJDZIECIE DRUGIEGO TAKIEGO
nadmienię, że gówna też bywaja niepowtarzalne

2) BARDZO ROZWIJA: UMYSL I CIALO..NIE WYMAGA MECZARNI FIZYCZNYCH..PSEUDO SILOWNI..NIE OPIERA SIE NA SILE TYLKO FANTASTYCZNYCH TECHNIKACH RECZNYCH!!!
każda SW opiera się na technice i w każdej SW margines błędu w aplikacji technik powiększa się wraz ze wzrostem siły fizycznej.
Niedocenianie roli siły fizycznej w walce jest typowe dla wszyskich którzy nie sparują/ nie walczą na full.

3) NIE SLUCHAJCIE OPOWIESCIE O SEKCIE, WALCE INSTRUKTOROW ITD..JEZELI SIE ZASTANAWIASZ CZY CWICZYC U JEDNEGO CZY DRUGIEGO..IDZ SPRAWDZ I PODEJMIJ DECYZJE..
zgoda


4)STYL OPARTY NA ZAJE..KONCEPCJACH
Jakieś kryterium oceny "zaj..."?


5) PO 6 LATACH WCIAZ UCZE SIE NOWYCH RZECZY..NAWET NORBERT MADAY POZNAJE WCIAZ NOWE RZECZY.
Jak w każdej SW, nic nadzwyczajnego

NAPRAWDE WARTO. NIE CHCE OCENIAC INNYCH SZTUK WALKI ALE TU PO 3 LATACH ZDALEM NA STOPIEN MISTRZOWSKI,
W normalnej SW po 3 latach człowiek jest na poczatku drogi. Droga do czarnego pasa w takim judo, bjj, kk itp to zazwyczaj ok. 10 lat harówy. Więc wsadź swój stopień mistrzowski głeboko i nikomu nie pokazuj, bo wstyd.

A MOJ REFLEKS, WYCZUCIE SZYBKOSC BYLY JUZ BARDZO DOBRE..
A porównałeś je z poziomem dobrego zawodnika z innej SW? Bo jeśli nie, to wniosek jest nieuzasaniony ( czyt: *******isz jak potłuczony).


JEST ZE SOBA POWIAZANE I WSPIERA SIE NAWZAJEM..NIE JEST TO ZESTAW TYSIACA TECHNIK I KATA NIE POLACZONYCH.
Tak jest w każdej sensownej SW. Nic nadzwyczajnego.

MILEGO DNIA
Wzajemnie
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Co to jest Shorinji Kempo?

Następny temat

Capoeira w Lublinie ? Co sądzice o niej ?