SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Liczba powtorzen! Pomocy!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1433

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 91 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 410
Witam wszystkich. Jade obecnie planem treningowym na mase. Mój staz treningowy to pol roku. Zmienilem juz plan. To jest moj drugi (z tych bardziej zaawansowanych). Mam takie pytanko. Czy liczba powtorzen 10-8-6-6 jest dobra?? Co do serii to staram sie robic je prawdidlowo(odpowiednia ilosc do danej grupy miesniowej). Mam co do tego watpliwosi. czasami nawet robie 10-8-6... Czy wystarczy? PROSZE O RADE!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1784 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5148
12,10,8,6 dorzucasz ciężaru zmniejszasz ilość powt

"Jesli straciles wiare we wszystko, zyj dla swojej silowni, dla swoich miesni"
---------------------------
mój dziennik treningowy:
http://www.sfd.pl/Massujemy_-_Vice_Lord2_komentujcie_:_-t425576.html#post9

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 780 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11142
Możesz robić jak kolega wyżej napisał lu 12-10-10-8 powt

"Ten, kto nie jest wystarczająco odważny by podjąć ryzyko, niczego w życiu nie osiągnie" - Muhammad Ali

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zalezy czy na duze czy na małe partie...
jak progresja na duze to np ja wale 15 12 10 10/8
jak na małe to daje 12 10 8 8

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Mozliwosci jest mnostwo. Tak jak pisza koledzy owszem ale schemat progresji oznacza zwiekszanie ciezaru z kazda kolejna seria. Czyli moze to wygladac nawet w zakresie 6-4-4-2 gdzie schemat progresywny ma miejsce a jak widac zakres powtorzen odbiega od stereotypowych przedzialow. Oczywiscie tutaj mozna juz dyskutowac ze to stricte silowe podejscie z tak niskim przedzialem powtorzen ale jednak bedzie to nadal wspaniala progresja.


pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 91 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 410
Rozumiem. Dzieki. Ja cwicze raczej duzymi ziezarami. Dostosowanymi w ten sposob ze wystarcza mi sil na 10-8-6-6...i na nic wiecej. Czyli wniosek z tego taki ze im mniejsza liczba powtorzen tym ciezar wiekszy...? Moze bede zaczynal od 12 10 8 6 i po dolozeniu ciezaru skoncze np na 10 8 6?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 91 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 410
Chyba bede robil tak 12-10-8-6 doloze ciezar i 10 8 6 6 doloze ciezar i 8 6 4 4 doloze ciezar i 6 4 2 2. To chyba bedzie dobre?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Shadi22


to,co napisalem przy innej okazji moze byc dla ciebie pomocne.

https://www.sfd.pl/progresja-t460928-s2.html


apropos systemu piramidalnego(bo o takim widze ta dyskusja)

nie jest to metoda optymalna-zwlaszcza,jesli wezmiemy sposob jej aplikacji sprzed kilkunastu lat.
o wiele lepsza metoda jest np.uzycie stalego ciezaru we wszystkich seriach wlasciwych(przynajmniej znajduje szersze zastosowanie).


pozdrawiam.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 91 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 410
Dzieki traktor71. Świetny artykul. Czyli co bys polecil mi najlepiej w moim przypadku. Zostac przy 10 8 6 6 i zwiekszac ciezar stopniowo co trening?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
zalezy,co ostatnio stosowales.

jesli jechales piramida,to moze teraz czas najbizsze tygodnie poswiecic na trening ze stalym ciezarem w seriach?
(oczywiscie,pamietajac o progresywnym przeladowaniu...ale o tym juz powinienes wiedziec-jesli czytales)

pamietaj!
jakakolwiek zmiane zastosujesz,daj organizmowi troche czasu(3-4 tyg.),aby "zalapal"-w ten sposob lepiej wykorzystasz swoj potencjal.

czeste zmiany(czasem- nawet co trening)-spotykane u cwiczacych o bardzo duzym stopniu wytrenowania-tutaj kompletnie sie nie sprawdzaja.



pozdrawiam.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 91 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 410
Własnie jechalem stalym ciezarem. (TRAKTOR-Mądrze mowisz) Teraz zastosuje piramide... Dzieki za info:)Bardzo przydatne. To co jechac piramida???
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Piniu202/Trening dla początkujących by Mawashi w domowych warunkach

Następny temat

HST, a wyciskanie.

WHEY premium