SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Liczba kroków, a spalone kcal.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7026

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

24

Płeć

mężczyzna

Waga

208

Wzrost

175

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Brak

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca od 10 - 14, aktywność duża, następnie odpoczynek i wzmożona aktywność pod wieczór - trening (marsze).

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Brak

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Częste diety, walka z masą, wiele niepowodzeń i małych sukcesów. 208kg mówi samo za siebie na temat sylwetki. Było więcej.

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stan zdrowia dobry. ...jeszcze

Stosowana lub planowana suplementacja

Brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 218 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1787
Witam Was! Od jakiegoś czasu posiadam aplikację liczącą kroki w swoim smartfonie, mówiąc krótko - krokomierz. Dystans jaki pokonuje przeliczany mam również na kalorie, co w moim przypadku jest nieco ciężkie do stwierdzenia... Chodzi o wagę, a właściwie nadwagę, wręcz kliniczną. Ważę 208kg przy 175cm wzrostu, mam 24 lata i cała ta masa to długa historia, nie na ten wątek. W każdym razie nie jestem jakimś hardkorowym koksem, a większa połowa mnie to po prostu tłuszcz. Wszelkie kalkulatory spalania kcal w sieci opierają się na ogólnikach, ja jestem "inny", dlatego chciałem zapytać Was, jak mam obliczyć ile kalorii spalam podczas chodzenia? Dla przykładu, wczorajszy dzień to 12278 kroków i 1922 spalonych kalorii, co jest strasznie zawyżone moim zdaniem jeśli chodzi o zużytą energie. Pewnie gdybym przy swojej masie miał te 80% mięśnia, ten wynik byłby w przybliżeniu prawidłowy. Poradzicie mi coś?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 218 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1787
Zdublowany post, do usuniecia



Zmieniony przez - Ciężki91 w dniu 2015-07-16 14:31:43

Zmieniony przez - Ciężki91 w dniu 2015-07-16 14:33:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Zamiast bawić się w kalkulatory kcal podczas chodzenia wylicz zapotrzebowanie na kcal - wzór w poście podwieszonym, przyjmij tam średnie parametry aktywności fizycznej, rozpisz dietę i obserwuj co się dzieje i odpowiednio reaguj manipulując kalorycznością.
1

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 218 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1787
Znalazłem właśnie wątek o którym mówisz i zacząłem obliczać zapotrzebowanie, ale tutaj znowu pojawia się nieścisłość. Idąc tropem prostszego równania wychodzi mi prawie 6000kcal

208 x 24 = 4992
4992 x 1.2 = 5990

Zakładając, że większa połowa mnie to tłuszcz, chyba nijak ma się to do rzeczywistości? Jak można to przedstawić w odniesieniu do mojej osoby? Jakaś manipulacja wzorem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
masz tam dokładniejszy wzór, ale ten na początek wystarczy. w postach podwieszonych znajdziesz również wzór na ustalenie deficytu kcal, choć najprościej będzie Ci ustalić deficyt % na poziomie % zawartości tłuszczu w organizmie.


Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2015-07-15 16:50:37

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 218 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1787
Hmm, brzmi to dość zagmatwanie, ale zaraz sprawdzę jeszcze przypięte wątki. Powiedz mi jeszcze, Kolego, obliczając ilość tłuszczu, mógłbym odjąć jego część (ile%?) i mierzyć wtedy ponownie dzienne zapotrzebowanie na "mniejszą wagę"? Chodzi mi o to, że wtedy na przykład mógłbym zignorować 100kg nadbagażu i liczyć kcal na zasadzie 108x24... itd. Dobrze myślę, czy to kompletny farmazon?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 2237 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14236
W Przypadkach takiej otyłości zapotrzebowanie wylicza się z należnej masy ciała. Czyli w Twoim przypadku 175cm wzrostu to jest 62 – 77kg.
I tu obliczasz sobie zapotrzebowanie kaloryczne, przyjmując że jesteś mało aktywny 30kcal/kg, średnio 35kcal/kg i 40kcal/kg należnej masy ciała jeśli pracujesz np na budowie.

Przyjmijmy tą pierwszą wersje.
77*30=2310 kcal aby utrzymać wagę. Ucinając z tego 500kcal powinniśmy otrzymać w przeciągu 2 tygodni (14dni) ubytek masy 1kg, czyli 2kg miesięcznie. Bez żadnych ćwiczeń, możliwe że będzie to więcej, jeśli masz problemy hormonalne może być mniej. Wiem że w ten sposób leczy się tak olbrzymią otyłość i na pewno potrzebowałbyś do tego badań, opieki specjalisty, wizyty u kilku lekarzy bo nie sztuka zrobić sobię krzywde.

A kroki, daruj sobie, im więcej aktywności fizycznej jesteś w stanie zrobić tym lepiej, pokonywanie kilometrów pieszo, rowerek, albo jakieś maszyny, czy drobne ćwiczenia fizyczne na pewno podkręcą tempo metabolizmu. Powodzenia

"Żółty ser tam wrzuciłeś ?
Może jeszcze narkotyki zacznij zażywać ? "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 269 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 25091
drakon707
Ucinając z tego 500kcal powinniśmy otrzymać w przeciągu 2 tygodni (14dni) ubytek masy 1kg, czyli 2kg miesięcznie. Bez żadnych ćwiczeń, możliwe że będzie to więcej, jeśli masz problemy hormonalne może być mniej. Wiem że w ten sposób leczy się tak olbrzymią otyłość i na pewno potrzebowałbyś do tego badań, opieki specjalisty, wizyty u kilku lekarzy bo nie sztuka zrobić sobię krzywde.

2 kg miesięcznie to by musiał się 5 lat odchudzać heh,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 2237 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14236
Na obecną wagę pracowałeś krócej ? ;)

"Żółty ser tam wrzuciłeś ?
Może jeszcze narkotyki zacznij zażywać ? "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 269 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 25091
te 2 kg tygodniowo koledze powinno się udać osiągnąć, ostatnio liczyłem to u mnie przez pierwsze 16 tygodni zleciało 26,5 kg (1,65 tygodniowo), ale kolega jest grubszy więc jeszcze ładniej powinno lecieć \
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 2237 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14236
stefano00
te 2 kg tygodniowo koledze powinno się udać osiągnąć, ostatnio liczyłem to u mnie przez pierwsze 16 tygodni zleciało 26,5 kg (1,65 tygodniowo), ale kolega jest grubszy więc jeszcze ładniej powinno lecieć \


No dokładnie, później aktywność fizyczna przychodzi łatwiej, bo człowiek chudszy, zdrowszy i leci.

"Żółty ser tam wrzuciłeś ?
Może jeszcze narkotyki zacznij zażywać ? "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 269 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 25091
Koniu151
masz tam dokładniejszy wzór, ale ten na początek wystarczy. w postach podwieszonych znajdziesz również wzór na ustalenie deficytu kcal, choć najprościej będzie Ci ustalić deficyt % na poziomie % zawartości tłuszczu w organizmie.




Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2015-07-15 16:50:37

to z 500-800 kcal mu zostanie ? kiedyś taki temat widziałem że ktoś na 500 kcal 30kg w 2 miesiące zgubił a faftaq pisał, że przy takim bfie takie obcięcie jest ok , hardkorowo
tutaj https://www.sfd.pl/[BLOG]_Redukcja__8_tydzień_na_VLCD_+_IF__EFEKTY__30_kg_mniej-t980818.html
Zmieniony przez - stefano00 w dniu 2015-07-15 20:24:21

Zmieniony przez - stefano00 w dniu 2015-07-15 20:25:04
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Białko i węglowodany

Następny temat

Dieta na masę - do oceny

WHEY premium