Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 82844 razy
  • Autor

Licencja na pracownika ochrony z bronią

•  
    Anonim

Wysłano 03 czerwca 2003 01:25

zgłoś naruszenie

Witam

Mam parę pytań odnośnie pracowników oschrony oraz licencji.
      Byłbym bardzo wdzięczny za szybkie odpowiedzi .

Czy majakiekolwiek znaczenie gdzie sie licencję zrobi , tzn : czy zrobi się w firmie w której się będzie pracowało czy może w jakiejs specjalnej szkole kształcenia detektywów i pracowników ochrony ?
      Czy ewentualnie licencja takiej szkoły jest chonorowana ta terenie całego kraju we wszystkich firmach (coś w rodzaju matury ) czy może tylko w niektórych .?
      I czy jest może jakiś ranking takich szkół oraz agencji ochrony ?
      Jaka agencję polecalibyście wy , chodzi mi o jak najlepszą , z najlepszymi perspektywami na przyszłość .
      Oraz czy może któraś ze szkuł szkolenia pracownikóe i detektywów jest honorowana w agencjach bardzieh niż inna .
      I jeszcze jedno , co trzeba posiadać : jakie licencje żeby być w monitoringu , tzn jeździć samochodem z bronią , i jak kształtują się tam zarobki .
      I ostatnie pytanko : czy kategoria "D" ma jakieś znaczenie , czy przyjma mnie do jakiejś powazniejszej roboty z taka kategorią ?

Jeszcze raz dzięki dla każdego kto może mi pomuc w rozwianiu moich wątpliwości .

Dzięki.
      Pozdrawiam.

Zmieniony przez - gollum w dniu 2003-06-03 01:35:29
    •  Odżywki i suplementy

Wysłano 03 czerwca 2003 08:44

Koniecznie sprawdź te produkty:

sprawdź pozostałe odżywki, odżywki białkowe, odżywki na masę
    •  
      Anonim

Wysłano 03 czerwca 2003 08:44

zgłoś naruszenie
        "Czy majakiekolwiek znaczenie gdzie sie licencję zrobi , tzn : czy zrobi się w firmie w której się będzie pracowało czy może w jakiejs specjalnej szkole kształcenia detektywów i pracowników ochrony ? "

Licencje pracownika ochrony wydaje ZAWSZE Komendant Wojewodzki Policji

"Czy ewentualnie licencja takiej szkoły jest chonorowana ta terenie całego kraju we wszystkich firmach (coś w rodzaju matury ) czy może tylko w niektórych .? "

Licencja to licencja, pierwszego lub drugiego stopnia, do tego licencja dwustopniowa zabezpieczenia technicznego

"I czy jest może jakiś ranking takich szkół oraz agencji ochrony ? "

nie wiem

"Jaka agencję polecalibyście wy , chodzi mi o jak najlepszą , z najlepszymi perspektywami na przyszłość .
        Oraz czy może któraś ze szkuł szkolenia pracownikóe i detektywów jest honorowana w agencjach bardzieh niż inna . "

Szkola nie ma nic do rzeczy, bo to jest jakby zamiast krotszego kursu. No i daje to ze nie trzeba zdawac egzaminu na licencje w KWP.

"I jeszcze jedno , co trzeba posiadać : jakie licencje żeby być w monitoringu , tzn jeździć samochodem z bronią , i jak kształtują się tam zarobki . "

Poczytaj sobie Ustawe o ochronie osob i mienia, wszystko tam znajdziesz. Na taka fuche jak konwoj z tego co wiem trzeba czhyba z 10 lat pracowac :)

"I ostatnie pytanko : czy kategoria "D" ma jakieś znaczenie , czy przyjma mnie do jakiejś powazniejszej roboty z taka kategorią ?"

Jesli to nie jest udawana kategoria, to nie przejdziesz badan lekarskich na licencje.

-= Badz dzielny! =-
      • Crude_B
        • Pochwały:0
        • Nagany:0
        • Na forum: 11 lat
        • LPA: 10479

Wysłano 03 czerwca 2003 08:47

zgłoś naruszenie
        Licencja Pracownika Ochrony – to dokument państwowy ( tak jak Prawo Jazdy ) nie ma znaczenia gdzie kończysz kurs czy szkołę ponieważ egzamin i tak zdajesz przed komisją państwową . Kategoria „D” nie ma znaczenia – musisz i tak przejść badania lekarskie i to decyduje .
        Tyle jeśli chodzi o licencję – jeżeli chodzi Ci o rzetelne przygotowanie do zawodu istnieją szkoły pomaturalne ( z tego co wiem wiele z nich to „lipa” nastawiona na komercję ale pewnie można znaleźć też coś O.K.)

Pozdrawiam !!!

Crude_B
        Pozdrawiam !!!

SFD FIGHT CLUB
      •  
        Anonim

Wysłano 03 czerwca 2003 10:41

zgłoś naruszenie
          Witam.

Dzięki za odpowiedzi .
          Co do kategori myślę że zdałbym raczej bez problemu :)

Jaka agencję byście polecili , ewewntualnie jaką szkołę , jakąś dobrą która ma renomę ?

Dzięki.
        • vorhil
          • Na forum: 12 lat
          • LPA: 28927

Wysłano 03 czerwca 2003 21:44

zgłoś naruszenie
          a jak tak z innej paki ;]
          trudno jest zdac taki kurs zeby byc ochroniarzem ? bo kiedys sobie pomysalalem ze jakbym mial takie cos ( w przyszlosci ) to na studiach powiedzmy moglbym sobie dorabiac jako ochrona np w dyskotece albo gdzies =]

-------------------------
          Stand and Fight for your Rights
          In a world of delusion
          Never turn your back on a friend
          Cos you can count your real true friends on one hand through life
        • Crude_B

Wysłano 03 czerwca 2003 23:31

zgłoś naruszenie
          Nie aż tak trudno – teorii musisz się nauczyć ( test i egzamin ustny ) , egzamin z technik samoobrony i technik interwencyjnych jest prosty ( w sumie to jaja ) , no i musisz umieć strzelać ( pistolet , strzelba gładkolufowa , i pistolet maszynowy ).
          W praktyce najwięcej ludzi odpada na teorii i strzelaniu .

Pozdrawiam !!!

Crude_B
          Pozdrawiam !!!

SFD FIGHT CLUB
        • baster-pl
          • LPA: 8607

Wysłano 04 czerwca 2003 11:20

zgłoś naruszenie
          do pracy w wiekszosci dyskotek to licencja nie jest potrzebna a nawet lepiej nie miec (bo jeszcze ci odbiora )

Nie ma tego zlego ... czego bym nie zrobil
          Dobrze jest żyć, ale życ dobrze jest lepiej.
        •  
          Anonim

Wysłano 04 czerwca 2003 12:15

zgłoś naruszenie
            Ja mam zamiar dostać się do monitoringu , a tam potrzebna jest chyba licencja 2 stopnia , i pozwolenie na broń .
            Byłbym wdzięczny za podpowiedzi , i czy licencja 2 stopnia gwarantuje tam pracę .
            Pytam poważnie bo jednak na te licencje trzeba wydać kupę kasy .

Dzięki
          • Crude_B

Wysłano 04 czerwca 2003 13:13

zgłoś naruszenie
            Monitoring nie wymaga licencji 2-go stopnia chyba ,że do twoich obowiązków należy także planowanie i organizowanie ochrony .
            Licencja Pracownika Ochrony jest jednocześnie pozwoleniem na broń tzw. obiektową ( tzn. możesz ją posiadać podczas pracy ).
            Co do gwarancji pracy to takowej nigdy nikt Ci nie da ( rynek pracy jest u nas jaki jest ).
            Co do dyskotek jeżeli pracujesz prywatnie ( nie jako pracownik firmy ochroniarskiej) licencja to wyrzucenie pieniędzy .

Pozdrawiam !!!

Crude_B
            Pozdrawiam !!!

SFD FIGHT CLUB
          • vorhil
            • Na forum: 12 lat
            • LPA: 28927

Wysłano 04 czerwca 2003 20:01

zgłoś naruszenie
            u mnie w miescie z tego co sie orjetuje to z ochrana w dyskotece jest tak : sa dni co moze stac koles co nie ma licencji dostaje chyba jednorazowo za to jakies 40zl ... a tak to przewaznie ochroniarz z licencja =]

-------------------------
            Stand and Fight for your Rights
            In a world of delusion
            Never turn your back on a friend
            Cos you can count your real true friends on one hand through life
          •  
            Anonim

Wysłano 04 czerwca 2003 21:10

zgłoś naruszenie
              Zamierzam pracować jako pracownik firmy ochroniarskiej , raczej nie na dyskotekach.
              Co do licencji , to czy zacząć można robic licencję jescze przed ukończeniem 21 lat ?
              Bo tylko wtedy chyba może zostac wydana licencja 2 stopnia , czy tak ?
              Czy tu kategoria D może mieć wpływ na wydanie tego obiektowego , służbowego pozwolenia na broń ?

I miałbym jeszcze prośbę , gdyby ktoś mi mógł podać jakiś adres dobrej szkoły policealnej kształcącej pracownikó ochrony i detektywów .

Dzięki.
              Pozdrawiam.