SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Leptyna - kilka pytań

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2433

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 7171 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 74292
2-3pytania pytania do Pani:

1.https://www.sfd.pl/temat122369 --->za ten art.poszedl wielgasny sog
i tera pytania do niego:

-Jakie jest stężenie leptyny we krwi??i wieksze jest u mezczyzn czy u kobiet??slyszalem ,ze u kobiet,ale nie ejstem pewny...
-Czy jest gdzies zbandana rola leptyny w powstawaniu otyłości u ludzi??

moze gdzies bylo napisane,ale juz tak czytam te artykoly,ze moglem przeoczyc

2.https://www.sfd.pl/temat250818/

Napisała Pani,że:

"szkodliwy" wpływ kofeiny na kreatynę to mit

Mozna cos wieecej o tym??

Wiem,ze w xp energ bylo bodajże 320mg kofy,a w zwyklym 180mg(chyba,bo juz dokaldnie nie pamietam)...wiem,ze do 500mg nie jest az tak "szkodliwe"...ale czy powyzej 500mg nie jest "szkodliwe"??to jest mit??czy ja źle zrozumialem

Nie wiem czy mam mówić "Pani" czy normalnieBo nie znam wieku,ale wybralem opcje "Kulturalniejszą"

Pozdrawiam i gratuluje wiedzy

Zmieniony przez - DaroNigga w dniu 2006-03-01 18:21:44
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
2-3pytania pytania do Pani:
i

Nie wiem czy mam mówić "Pani" czy normalnieBo nie znam wieku,ale wybralem opcje "Kulturalniejszą"


hrhr – grasia wystarczy




zaraz odpowiem na resztę

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308

-Jakie jest stężenie leptyny we krwi??i wieksze jest u mezczyzn czy u kobiet??slyszalem ,ze u kobiet,ale nie ejstem pewny...

tak – większe stężenie leptyny występooje u kobiet; kojarzę badanie, gdzie u osoob starszych poziom leptyny był 3 razy wyższy u kobiet niż mężczyzn

co do stężenia we krwi:
Fasting serum leptin levels were higher in women (16.7 + 11.6 ng/mL) than in men (3.0 +/- 1.5 ng/mL; P < 0.05) and were independent of exogenous insulin intake and of glucose control.*
dotyczy to jednak osoob cierpiących na cookrzycę typu 1 (insoolinozależną); nie mam niestety w chwili obecnej pod ręką &#8222;norm leptynowych&#8221; u loodzi, jednak mogę powiedzieć, że poziom leptyny u kobiet zależny jest także od cyklu miesięcznego (wyższy poziom leptyny w fazie lutealnej); co więcej kobiety przed menopauzą mają więcej leptyny niż kobiety po menopauzie


===================================================


-Czy jest gdzies zbandana rola leptyny w powstawaniu otyłości u ludzi??

Leptin the Voice of Adipose Tissue
L. Koeva, D. Dimitrov
Department of Endocrinology, Medical University Varna

Abstract
Obesity is the underlying cause of a great number of &#8220;civilization&#8221; diseases on which special attention should be focused in the years to come. The discovery of leptin marks the beginning of the &#8220;leptin era&#8221; in the views and concepts for the neuroendocrine mechanisms regulating food intake. Synthesized and secreted by adipocellular tissue, leptin is a hormone functioning as an afferent signal in a negative feedback regulating body weight. Defect in the leptin signalling pathway leads to obesity in test animal models. However mutations in the leptin gene or leptin receptor are found in few obese persons, with most instances of overweight in humans being associated with elevated leptin levels. This is most likely attributable to a state of leptin resistance. The continuous detection of novel leptin actions implies that leptin should be by all means considered as more than just an &#8220;antiobesity&#8221; hormone. It is believed that leptin triggers the onset of puberty, exerts influence on fetal growth, regulates glucose homeostasis through affecting insulin secretion and activity, participates in the pathogenesis of metabolic syndrome, stimulates hematopoiesis and the like. Presumably leptin or its antagonists are potentially involved in diagnosing, pathophysiology and management of a number of human disease.


nie wiem, czy chcesz więcej?


=========================================


2.[https://www.sfd.pl/temat250818/] 

Napisała Pani,że:

"szkodliwy" wpływ kofeiny na kreatynę to mit

Mozna cos wieecej o tym??



proszę bardzo https://www.sfd.pl/temat113403/
chyba, że trenoojesz sporty, ktoore wymagają ekspresowej reakcji/roochoow typu sprinty, piłka nożna etc.; inaczej nie masz się o co martwić


roownież pozdrawiam


* Am J Med Sci. 2002 Apr;323(4):206-9.
Higher serum leptin level in women than in men with type 1 diabetes.
Azar ST, Salti I, Zantout MS, Shahine CH, Zalloua PA.


Zmieniony przez - Grasik w dniu 2006-03-01 19:33:14

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 7171 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 74292
hrhr - grasia wystarczy

tera to ja wiemkolega mi powiedzial,ze jestes dopiero po 20-stce...a myslalem,ze wiecej,bo wiedza potezna(jak czytalem inne posty)

nie mam niestety w chwili obecnej pod ręką "norm leptynowych" u loodzi

jak bedziesz miala to zarzuc,ale to nie ejst na wage życia i smierci


gdzies jooz w sooplach pisalam, iz spotkalam sie z laczeniem kreatyny i kofeiny - dzialanie obu soopli bylo i odczoowalne i zauwazalne; wazne jest, by zachowac pomiedzy nimi odpowiedni odstep
kawa, ktoora pijesz, zawiera ok. 80mg kofeiny; dawki majace znaczny wplyw na kreatyne zaczynaja sie bodajze od 400mg


tak tez pisalem wyzej,ze do ok.500mg nie jest "szkodliwe"...źle zrozumialem i wyszlo nieporozumienie...:

zy branie thermala z kreatyna nie bedzie wytracac kreatyny(przez kofeine w thermalu).

"szkodliwy" wpływ kofeny na kreatynę to mit


jakos sie zamyslilem i myslalem ze duze dawki na krete to mit(pow.500mg)i dlatego sie spytalem...a w thermalu jest chyba ok.200mg kofy...to co napisalas to wiedzialemale te testy ciekawe

pozdrawiam

Zmieniony przez - DaroNigga w dniu 2006-03-01 21:05:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
tera to ja wiem kolega mi powiedzial,ze jestes dopiero po 20-stce...
hrhrhr

co do badań, nie obiecooję, ale poszperam może w weekend, bo w chwili obecnej mam trochę na głowie

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 7171 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 74292
hrhrhr
wiem ,wiem

ale nie chchialem mowic dokaldnie,bo moze sobie nie zyczysz

ps.nie musisz sie spieszyc,poprostu mnie ciekawi nic wiecej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
pozwoliłam sobie zmienić pysika

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 7171 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 74292
ok

ps.jak bedziesz miala wiecej czasu to postaraj sie popisac wiecej takich art

Zmieniony przez - DaroNigga w dniu 2006-03-01 21:52:29
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

cytrynian + jabłczan + monohydrat

Następny temat

Regeneracja

WHEY premium