SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lepiej późno niż wcale

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1439

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

25

Waga

76

Wzrost

183

Cel treningowy

masaa/siła/wytrzymałość

Staż treningowy na siłowni

brak

Uprawiane inne sporty

sztuki walki od niedawna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

sztanga,ławeczka,sztangielki(sporo obciążenia)

Dieta

prawie skończona(wiem że mam jeść "wagony żarcia"

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 41
Witam serdecznie wszystkich. Od ok. miesiąca wziąłem sie za siebie ( o kilka lat za późno ;D). Mam 25lat 183/76kg (jestem szczupły, brzucha nie mam). Mój staż to brak stażu, jeszcze kilka lat temu wykonywałem jakieś cwiczenia areobowe a ostatnio od miesiąca cwicze amatorsko w domu z 2 sztangielkami, mam gryf prosty+ ławeczke i sporo ciężarów. Tak sie zapusciłem ze wykonanie 10 pompek sprawiało mi na początku problem(praca przy komputterze a w wolnym czasie też raczej sie nie nadwyrężałem) juz jest lepiej. Moje cele to zwiększenie masy i wytrzymałości, nad kondycją bede pracował w dniach wolnych miedzy ćwiczeniami bieganie,skakanka może basen. Na początku myslałem ze aby osiągnąć moje cele wystarczy bezmyslnie podrzucać żelastwo(po 2 tygodniach sie przetrenowałem), jednak mocno sie zdziwiłem. Im wiecej czytam tym bardzie widze jak idiotyczne było moje podejście. Ułożyłem sobie trening

PN --> Klatka
WT --> Wolne
ŚR --> Biceps, Triceps
CZ --> Wolne
PT --> Nogi, Plecy
SB --> Wolne
ND --> Wolne

W sobote i nedziele bede odpoczywał a we wt i cz bede pracował nad kondycją tzn bieganie/skakanka/basen. Powiedzcie mi tylko czy wszystko dobrze sobie ułożyłem bo na początku co 2 dzień cwiczyłem te same części ciała co spowodowało u mnie przetrenowanie. Czy dobrze zrobiłem że 1 dnia ćwicze np biceps i triceps? Chce sie do treningów mocno przykładać także bedą intensywne. Czego brakuje i co zmienić. Czy przy dużej intensywności wystarczy cwiczyć 1 partie raz w tygodniu(brzuszki słyszałem ze można po każdym treningu). Co do diety to jeszcze do końca nie mam jej ułożonej. Tzn czytam tematy na forum i coś już skleciłem. Także jeżeli potrzeba to wrzuce tu też swoją diete(swoją drogą większość tego co jem smakuje jak trociny ;D). Jakieś drobne rady czy jakieś reprymendy mile widziane. Dzięki za jakąkolwiek pomoc i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1683 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27917
Piszesz, że ułożyłeś sobie trening ale ja go tutaj nie widzę :) Wypisałeś tylko podział partii i to dosyć kiepski
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
sabbir

1. nie układaj planów jeśli nie znasz na tym , tym bardziej J/W podałem podziały partii nie do przyjęcia w twoim wypadku .

najlepsza metoda to najprostsza względem poziomu wytrenowania .

wszystkiego naraz nie zbudujesz, to wszystko to lata cierpliwej i systematycznej pracy nad sobą .

w twoim wypadku zero filozofii , bierzesz najprostszy program treningowy i idziesz trenować , wracasz za 6-8 tygodni z pełna relacją i wtedy można myśleć co dalej .

https://www.sfd.pl/FBW_Masa,_ocena,_poprawa-t731298-s2.html

4 czynniki warunkują twój postęp

1. systematyka treningowa
2. sukcesywne zwiększanie ciężaru
3. jedzenie ( dostarczenie odpowiedniej ilości makro składników odżywczych do potrzeb i celu )
4. spanie ( odpowiedni czas wypoczynku względem wysiłku )

tyle .

trenuj , czytaj i w cierpliwość się uzbrój bo w tym sporcie nie ma nic szybko .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 41
dzięki za rady, wiem ze to wymaga cierpliwości ale nie chce żeby najblizszy czas był czasem straconym bo cos robiłem nie tak jak należy, bo to raczej nie jest podbudowywujące w kontynuowaniu treningów. Poprawić musze przede wszystkim spanie bo na to nie zwróciłem uwagi śpie po 5-6 godzin. Macie racje układanie samemu treningu jest bez sensu to tak jak budował dom nie znając sie na murarstwie, skorzystałem z planu kolegi patriot na forum

PON
klatka
(1)
1.Wyciskanie sztangi na ławce poziomej. 15,12 ,10 ,6-7
2.Wyciskanie sztangielek na ławce skosnej (glowa do gory kat 45% ) ,12,10,8 8
3 Rozpietki glowa w dol (kat 30 %) 12,12,10,8
(2)
1.Wyciskanie hantelek na ławce poziomej. 15,12,10,6-7
2.Pompki na poreczach 15,12,12,8 (jesli nie masz sily to odpowiednik na maszynie albo wycikanie hantelek glowa w dol pod duzym skosem)
3 Wyciskanie sztangi na lawce skosnej glowa do gory(kat 30-45 st szerokim uchwytem)
triceps
(1)
1 Prostowanie reki zza glowy ze sztangielka jednorącz - stojąc 15.12.10.6-7
2.Wyciskanie francuskie sztangą prostą do czoła leżąc 12.10.8.
(2)
1 Zciaganie linki wyciagu gornego stojac (poprzez prostowanie utrzymujac lokcie nieruchome) 12.12.10 8
2. Prostowanie rak z hantelka (z jedna oburacz lapiac za talerze) na lawce skosnej 12.12.8


SRODA
Bary:
(1)
Unoszenie hantelek bokiem 15,12,10,10

wyciskanie sztangi zaa karku 12,10,8
Podciaganie linki wyciagu dolnego do szyi 12.12.8
kaptury -wniosy sztangi przodem na prostych rekach 15,12,10,10
(2)
Unoszenie ramion bokiem w opadzie 15,12,10,8
Wyciskanie hantelek w siadzie z podpartymi plecami 12,10,8 8
unoszenie sztangi wzdluz ciala do szyi 12,12,10,8


Nogi:
1.Przysiady ze sztanga 20.15,10.8
2.Uginanie nog na maszynie ( na dwuglowe uda) 20,15,15,10
3 Prostowanie nog na maszynie 15.15.10 8
4 Wspinanie na palcach ze sztanga za karkiem 15.15,10
5wspiecia odwrotne 2x20
Brzuch
1 Podciaganie wyprostowanych nog do klatki w zwisie 3x15
2 Brzuszki na maszynie 3x15

PIATEK
Plecy:
(1)
1.martwy ciag ze sztanga 15.15.12.12
2.Wioslowanie sztanga 15,12,12,10
3.Podciaganie na drazku nachwytem/zciaganie linki wyciagu gornego do klatki 15.12.10.8
(2)
1 Martwy ciag ze sztangielkami 15.15.12.10
2 Sciaganie linki wyciau gornego szerokim nachwytem za kark 15,12,10,10
3 Wioslowanie hantelkami 12 12 10 8
Biceps:
(1)
1. Uginanie przedramion ze sztangą łamaną stojac waskim chwytem , 12,12,10,7-8
2. uginanie przedramienia z hantelkiem ze skretem w oparciu o udo 12,,10 8
(2)
1. Uginanie przedramion ze sztangą prosta stojac szerokim uchwytem , 15,12,10,7-8
2 Uginanie przedramion z hantelkami stojac 12,10,8

sa tu 2 cwiczenia których nie bede w stanie wykonać bo nie mam sprzetu ale poszukam czegos czym te cwiczenia zastąpie. Powiedzcie mi tylko czy jest to ok?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
sabbir

dalej swoje .

fundament , dom , dekoracja - ty masz budować fundament więc dałem ci program który ci w tym pomoże .

To co przedstawiasz nie nadaję się dla ciebie - zbyt duża objętość treningowa .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

proszę o porade.

Następny temat

Trening dla początkującego

WHEY premium