logo
zamknij zamknij

Leki spowalniające metabolizm

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 245

0 5 0
napisał(a)
mateo33
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 24 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 307
Witam bardzo serdecznie :)

Mam następujący problem - jestem chory na schizofrenię i biorę silne psychotropy, które bardzo spowolniły mój metabolizm.

W ciągu 6 lat zażywania przytyłem z wagi 76 na 96 kg.

W szkole średniej nie mogłem przytyć, teraz mam odwrotny problem.

Od pn - pt ćwiczę cardio (plus trochę siły) i trzymając drastyczną dietę 1200 kcal. jestem w stanie chudnąc mniej więcej 0.4 kg na tydzień. (dodam, że biorę spalacze).

Czy macie może jakieś rady dla mnie, jako osoby, która poprzez leki na strasznie ma spowolniony metabolizm i tyje?

Nie mogę pogodzić się z moją sylwetką - wyglądam jak niedźwiedź :( I zastanawiam się, czy biorąc takie leki mam szansę poprawić sylwetkę czy jestem skazany na bycie grubaskiem?

Zmieniony przez - mateo33 w dniu 2017-04-19 12:14:48
Krzysztof Piekarz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
blue_hope
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2181 Napisanych postów 12842 Wiek 29 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 88165
Ja sądzę, że przy Twoich schorzeniach branie spalaczów, nadmiar cardio, mało kalorii to jak ciosy w kolano.
http://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html
Wrzuć proszę ankietę z działu, wrzuć zrzuty 2-3 dni jak jadasz.
Nie waga jest ważna, a obwody, mierzysz się?

Jak długo jesteś na obecnej kaloryczności ?
napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 1675 Napisanych postów 48180 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 376617
Niestety głodówka i cardio to prosta droga do sporych problemów zdrowotnych. Polecam zwiększyć ilość kcal co najmniej dwukrotnie i wprowadzić treningi siłowe.

Moderator działu Odżywianie

napisał(a)
deja vu
Ekspert
Szacuny 993 Napisanych postów 6304 Wiek 42 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 204096
Nie negując potencjalnego wpływu leków na przemianę materii, to ja bym była daleka od wniosku, że 20 kg w ciągu 6 lat, to wina leków. Wychodzi średnio 3-3,5 kg rocznie, czyli mniej niż pól kilo miesięcznie, czyli moim zdaniem tyłeś sobie powolutku. To nie był jakiś drastyczny skok wagi. Ewentualnie rozmowa z lekarzem na temat zmiany leków, ale mnie - laikowi- wydaje się, że tu trzeba zmienić nawyki żywieniowe i wszystko wróci do normy.

http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661.html#

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

napisał(a)
wojo zmc Moderator
Ekspert
Szacuny 695 Napisanych postów 10553 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 132321
Witaj,
Leki miały wpływ na zwiększenie się wagi ciała , jednakże nie tak drastycznej jaki przybrałeś przez cały ten okres. Co do Twojej sytuacji to głodówka i za dużo objętość treningowa była główną przyczyną .
Pozdrawiam

Moderator działu: Odżywianie i Odchudzanie

Moje zmagania zapraszam :

http://www.sfd.pl/Dziennik_Treningowy_WOJO_-t1053908.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny, 95kg

Następny temat

Książki o dietetyce.

Jak powrócić po kontuzji?

Czym wspomóc termogenezę i odchudzanie?

Czy kortyzol i stres sprzyjają nowotworom?

Jacek Kramek - ocena sylwetki

Czy na zdrowej żywności można przytyć?

Pieczone nogi kurczaka z warzywami

Seks a trening na siłowni

Leksykon suplementacji: beta-alanina