SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lady w kuchni, czyli nasze babskie przepisy ;-)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 237105

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 348 Wiek 1 rok Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5332
niestety, za duże obrazki,
mam przepisy na krewetki:
- w maśle czosnkowym,
- z boczniakami
- w glazurze (bardziej odświętne)
jeśli ktoś zainteresowany, to wklepię ...

Zmieniony przez - babcia1950 w dniu 2012-01-29 00:27:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1399 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8961
Jeżeli chodzi o krewetki to wg mnie jak z rybami - im prościej tym lepiej. Czyli przysmażyć kilka minut ( nie za długo, bo będą suche) z czosnkiem, osolić, potem skropić cytryną i koniec. Oczywiście żadnych krewetek koktajlowych, tylko i wyłącznie w skorupach. Mnie też to na początku obrzydzało i wydawało mi się niemożliwe, aby to było smaczne. Ale smakuje fantastycznie. I łatwo się obiera, a podobno to skorupki nadają smaczek.

Zmieniony przez - Camel84 w dniu 2012-01-29 01:58:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Dziewczyny, jesteście zayebiste! Dziś wypróbuję krewetki z masełkiem i czosnkiem, a w tygodniu (jak te posmakują) wcielę w życie makaronowe

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 844 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30567
Ruda wrzucam swój przepis , może Ci podpasuje
Krewetki koktajlowe w sosie curry





Składniki:
-800g krewetek koktajlowych,
-20g masła,
-duża czerwona cebula,
-3 średnie marchewki,
-2 małe cukinie,
-papryka czerwona,
-przyprawy i zioła( yellow curry,pieprz cayenne,pieprz czarny,sól,tymianek,koperek),
-150-200ml mleczka kokosowego,
-łyżka śmietany 30%.

Wykonanie:
Wrzucamy krewetki na masło, lekko podsmażamy , dorzucając pokrojoną w małą kostkę cebulę i przyprawy (2 łyżki curry, 1/2 łyżeczki pieprzu cayenne, tymianek,świeżo zmielony czarny pieprz).
Marchew i cukinię kroimy w talarki, paprykę w cienkie paseczki. Dorzucamy marchew do lekko podsmażonych krewetek i podlewamy mleczkiem kokosowym. Gdy marchew zmięknie, dorzucamy pozostałe warzywa, mieszamy. Dusimy jakieś 8-10 minut dolewając resztę mleczka kokosowego i śmietany. Na koniec solimy według uznania i dodajemy koperek.
Polecam ugotować do tego ryż lub makaron, jak kto woli i dorzucić do krewetek by wszystko przeszło ładnie sosem.
Smacznego!




Zmieniony przez - qgqtq w dniu 2012-01-30 22:46:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 607 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7261
Wieprzek w kapuście
-mięso w zasadzie dowolne, ale jak dla mnie najlepiej tłustawe -żeberka mięsne/karkówa (daję na oko, powiedzmy 1-1,5kg)
-kapusta kiszona oczywiście z beczki (to zależy jaką ilość lubimy do mięsa, też około 1kg)
-koncentrat pomidorowy (łyżka)
-zioła (głównie kminek, pieprz cytrynowy, trochę soli, wrzuciłam lubczyk bo był pod ręką i inne poniżej), czosnek, cebula
-ewentualnie łyżka mąki do zagęszczenia.

Mięso gotuję w wodzie bez dodatków prawie do miękkości (niecałą godzinę, kłuję widelcem czy dobre:P), dorzucam kapuchę kiszoną (jak ktoś lub mniej kwaśne to można ją odcisnąć, przepłukać, itd.),czosnek, cebulę (ja nie lubię to wyciągam po ugotowaniu) gotuję do miękkości kapusty-wrzucam liście laurowe, ziele angielskie, owoc jałowca, ostatnio parę goździków, lubczyk, kminku z łyżeczkę, pieprz cytrynowy, generalnie trochę zielska do smaku co kto lubi). Pogotować, doprawić koncentratem pomidorowym (plus ewentualnie mąką), do smaku solą i... palce lizać. Zapach, smak, kwaskowość to poezja -zdjęć nie mam bo pożarliśmy 1,1 kg mięcha w 2 dni Enjoy

Who needs big tits when you have an ass like this
2019: https://www.sfd.pl/13_tygodni_na_początek_***_redukcja-t1185675.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1116 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29215
zostało mi mięso z wiejskiej kury po gotowaniu rosołu, więc wrzuciłam trochę do blendera razem z miękkim masłem, szczypiorkiem i jajkami na twardo i tak powstała pasta na dzisiejsze sniadanie :)




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1399 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8961
Racuchy ze strączków

Dostałam od teściowej sporą porcję wiejskiego twarogu i chciałam go dobrze spożytkować. Umyśliły mi się racuszki twarogowe - smak dzieciństwa

Składniki:
150g ciecierzycy (myślę, że soczewica też by się nadała)
300g twarogu
ok. 30-50 g mąki żytniej razowej
jajko
mała cebula
sól,pieprz,kminek

Wykonanie:
Ciecierzycę namoczyć na noc. Następnego dnia odlać, opłukać i wrzucić do blendera. Zmiksować dodając twaróg i jajko. Przełożyć do miski i dodać niewielką ilość mąki, jeżeli masa jest zbyt rzadka. Przyprawić do smaku solą i pieprzem, ja dodałam też trochę kminku. Dodać pokrojoną drobno cebulę.
Masę wykładać łyżką na rozgrzaną patelnię formując małe placuszki. Smażyć z obu stron do zrumienienia i gotowe.

Składniki podałam mocno orientacyjnie, mozna pokombinować z proporcjami.
Smak nie różni się od tradycyjnego. Z podanej porcji robiłam placki dla trzech osób.

Zmieniony przez - Camel84 w dniu 2012-02-04 21:50:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Naleśnik z daktylami, bananem i polewą białkową

Składniki:
- 2 białka jaja kurzego
- 20g mąki żytniej
- suszone daktyle (ok. 35-45g)
- banan
- 1 żółtko jaja kurzego
- 15g odżywki białkowej

Sposób przygotowania:
Miksujemy białka z mąką żytnią na puszystą masę. Kroimy daktyle i banany na małe kawałki i kładziemy na talerzyk. Miksujemy żółtko z odżywką (dobrze jest dodać odrobinę wody, ale tak, by zachować gęstą konsystencję). Nagrzewamy patelnię (odrobina tłuszczu się przyda ), po czym wylewamy ciasto na naleśnik i czekamy, aż zetnie się od spodu. Nakładamy na środek daktyle i banany, składamy na pół i czekamy, aż ładnie się zarumieni. Na talerzu ozdabiamy polewą.
Idealnie smakuje po treningu, można oczywiście kombinować z owocami, np. jabłko/gruszka + cynamon. Enjoy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
PROSZĘ NIE SPAMOWAĆ W TYM TEMACIE

Tutaj wklejacie przepisy, a dyskutować możecie w temacie ku temu przeznaczonym:
https://www.sfd.pl/-t699560.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1173 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10582
Ciasteczka owsiane z makiem :)

Co potrzeba:
100dag płatków owsianych
1 jajko
50dag maku
40dag suszonych śliwek
30dag płatków migdałów
30dag miękkiego masła
łyżeczka kakao
ew.cynamon (tym razem bez, bo "wyszedł" ;) ale polecam )

Co robimy?

Płatki zalewamy niewielką ilością ciepłej wody (tak żeby wchłonęły, ale żeby nie zrobić zbyt luźnej papki). Mak gotujemy 20 min (można potem zmielić-ja tego nie zrobiłam, bo nie miałam czym i wyszło ok). Płatki migdałów siekamy na mniejsze części i prażymy na suchej patelni. Do płatków dodajemy jajko i masło-rozgniatamy razem widelcem. Dodajemy pozostałe składniki i porządnie mieszamy. Wykładamy blachę papierem do pieczenia, nakładamy łyżką kulkopodobne bryłki ;) i wstawiamy do nagrzanego piekarnika. Pieczemy około 15 min w temp. 170stopni.


całość : 1189kca/35g białko/75g tłuszcz/ 94 węglowodany
porcja (1/4) : 297kcal / 8g B / 18g T/ 23g WW

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak zmniejszyc tkankę mieśniową?

Następny temat

Poppy/Poczatek, plan i pare pytan

WHEY premium