SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lady w kuchni, czyli nasze babskie przepisy ;-)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 237083

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Martucca z działu Ladies droga do formy i edukacja.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Drogie Lejdis

Mamy już co prawda dział Kuchnia SFD, ale myślę, że przyda nam się taki nasz własny kącik kuchenny

Wrzucajcie swoje przepisy

Tylko niech to będą potrawy zdrowe, nie jakieś śmieci, bo... będzie BAN
2
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 164 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1486
Ja mam przepis na pyszną rybkę pieczoną z jeszcze pyszniejszym nadzienim .
No to składniki:
- 1 wypatroszona rybka, najlepiej morska (ja użyłam dorady)
- dymka
- natka pietruszki
- kapary ok. 20g, przemyte wodą (aby nie były za słone)
- sok z połowy cytryny
- oliwa z oliwek ok. 2 łyżek
- 2 ząbki czosnku
- sól do smaku

Wykonanie:
Kroimy dymkę, pietruszkę, dodajemy kapary, przeciśnięte ząbki czosnku, oliwe i sok z cytryny, sól. Wszystko mieszamy i częścią nadzienia wypełniamy rybkę. Rybę układamy na posmarowanej oliwą blaszce (lub zawijamy w folię) i pozostałą część nadzienia układamy na rybce. Rybkę należy troszeczkę ponacinać.
Wszystko pieczemy przez 35 min w temp. 180 st.C.
Smacznego
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 793 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18023
Czyli nie mogę wstawić przepisu na sernik na zimno? :D On taki odpowiedni "na masę" :D

Jeśli kobieta w nocy nie jęczy to w dzień warczy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1218 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6535




Moj omlet z dnia dzisiejszego.
3 bialka
2 zoltka
Rozbeltac,ja to robie w moim shakerze do odzywek.Czasem jak chce lepszy omlet ubijam bialka i dodaje zoltka.
na patelni podsmazyc cebulke i czosnek na malej ilosci masla albo oleju sezamowego,dodac czerwona fasole i pomidor sparzony bez skorki pokrojony,posypac sola ,papryczka chilli,albo troche ostrej papryki przyprawy, i dodac kumin rzymski lub garam masala.Rozgniesc lekko widelcem. Omlet obok usmazyc, przewrocic jak nalesnika.Posmarowac ta pasta fasolowa wrzucic na to swoje ulubione warzywa,ja dodalam kielki i papryke,zawinac.Mozna do omleta na patelni dodac sera ja nie dodaje,mozna tez do fasoli dodac szpinak,skladniki mozna zwiekszac,wedle wlasnego uznania.

Zmieniony przez - clearwater w dniu 2011-02-08 19:09:13
...
Napisał(a)
Usunięty przez Koniu151 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2926 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53926

Meraviglia!

...
Napisał(a)
Usunięty przez Koniu151 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1218 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6535
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No, cóż... Gdzie kucharek 6, tam nie ma co jeść Ale są ploty

Dawać tu te przepisy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4779 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28961
Ja dorzucę od siebie mięsko mielone w sosie indyjskim, mnie bardzo smakuje, taki dość ciekawy ale dobry smaczek ( uwielbiam):

Składniki:
- 1 czerwona papryka
- 1 cebula
- mały pęczek dymki
- kawałek imbiru (ok. 1cm)
- ząbek czosnku (daję dwa)
- pół pęczka posiekanej kolendry (u mnie jej zabrakło)
- mięsko mielone
- łyżka mąki
- 1-2 łyżki curry
- szklanka bulionu
- 5 dag orzechów nerkowca
- 5 łyżek śmietany ( ja robiłam z jogurtem naturalnym i dało radę)
- oliwa z oliwek
- sól, pieprz, słodka papryka
- makaron

Paprykę dymki, cebulę, imbir i czosnek pokroić. Na oliwie zeszklić cebulkę. Dodać czosnek i imbir, chwilkę razem podsmażyć. Dodać mięso mielone i paprykę. Mieszając, smażyć razem kilka minut. Oprószyć mąką i curry. Wymieszać. Podlać bulionem. Sos gotować kilka minut. Na oddzielnej patelni rozgrzać łyżkę oliwy i uprażyć na niej orzechy. Dodać posiekaną dymkę (cebulę i szczypiorek), podsmażyć razem. Do sosu dodać jogurt. Dokładnie wymieszać. Doprawić do smaku solą, pieprzem i słodką papryką. Dodać uprażone orzechy z dymką i posiekaną kolendrę. Wymieszać.

Niestety fotki nie mam ale zajadałam się tym jakiś czas temu.....
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 5688 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 34046


Bebło tuńczykowe

Składniki:

- cebula (1-2szt)
- tuńczyk wsw
- sos pomidorowy bc - polecam w kartoniku by LIDL
- papryka czerwona w proszku
- sos sojowy bc
- zioła przeróżniaste

Wykonanie

Cebulę pokroić w kostke, wrzucić na patelnie, zalać wodą. Można już dodać zioła - ja mam przyprawę do kanapek, oregano, czubrycę itd. Co kto woli.
Gdy woda odparuje wrzucić tuńczyka odsączonego, dodać paprykę słodką, sos sojowy i sos pomidorowy - wedle uznania.
Całość powinna delikatnie pyrkać do całkowitej redykcji wody.

Moża dodać fruktozę - smak wtedy zdecydowanie lepszy.

Smacznego !

z Mayą http://www.sfd.pl/-t767671.html

Wolę być niedoskonałą wersją samej siebie, niż najlepszą kopią kogoś innego
Zwycięzcy to przegrani, którzy powstali i spróbowali o jeden raz więcej ..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zołzo! Dawaj kanapki ciecierzycowe!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1218 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6535
Marta a ty daj przepis na lososia i placki z soczewicy czy cos takiego,obiecalas.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak zmniejszyc tkankę mieśniową?

Następny temat

Poppy/Poczatek, plan i pare pytan

WHEY premium