SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

L-karnityna i BCAA - jaka dawka na redukcji?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1998

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 125 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6640
Hej,
planuję krótką (ok. 4 tyg) redukcję - chciałabym schudnąć 2 kg. Dieta 1700 kcal, ew. 1600 kcal (w tej chwili na utrzymaniu jem 1800-2000 kcal, ale to chyba trochę poniżej mojego książkowego zapotrzebowania) - tyle sugeruje moja dietetyczka.
Obawiam się, że mój organizm może nie zareagować utratą tkanki tłuszczowej (z powodu długich redukcji w przeszłości), więc planuję wspomóc się suplementami. Wybrałam sobie BCAA z glutaminą:
reg forum
BCAA planuję spożywać bezpośrednio po treningu (z obciążeniem, kilka razy w tyg; nie planuję aerobów, ew. 5-minutek a'la "tabata" po treningu głownym). Ważę 51 kg. Czy dawka 10 g (1 tym 5 g glutaminy) po treningu jest ok?
Dodatkowo L-karnityna:
reg forum
Czy ją też brać okołotreningowo i czy dawka 1000 mg jest ok?

A może lepiej jakieś inne suplementy? Będę wdzięczna za porady.





Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2016-03-30 11:31:26
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Podaj produkty ze sklepu sfd, obcych linków nie wrzucamy.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 125 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6640
Ups. Sorry. To może tak ogólnie - ile L-karnityny (1000 mg?) i ile BCAA (w 10 g proszku jest 5 g glutaminy)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
L-Carnityna nie działa jako reduktor tłuszczy, tak jak glutamina antykatabolicznie.
Mają inne zastosowania.

http://potreningu.pl/articles/3055/osiem-zaskakujacych-faktow-na-temat-l-karnityny
http://potreningu.pl/articles/1693/piec-mitow-na-temat-glutaminy

Nie narzucaj sobie takiej intensywności na starcie. Kilka aerobów w ciągu tygodnia? do czego? Sam w sobie adekwatnie ustalony deficyt kaloryczny na początku zainicjuje spalaniem tkanki tłuszczowej. Lepszą opcją będą interwały, aczkolwiek możesz zostawić tego ''kopa'' na później. To dział Odżywki i Suplementy, ale sugeruję żebyś wstawiła swój model żywienia w dziale Odżywianie - bo wiele już moje oczy widziały i nie tylko moje, jak pseudo dietetycy układali straszną, niezdrową i całkowicie pozbawioną wybranych składników odżywczych dietę.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2016-03-30 11:37:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 125 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6640
dudee

Nie narzucaj sobie takiej intensywności na starcie. Kilka aerobów w ciągu tygodnia? do czego? Sam w sobie adekwatnie ustalony deficyt kaloryczny zainicjuje spalaniem tkanki tłuszczowej. To dział Odżywki i Suplementy, ale sugeruję żebyś wstawiła swój model żywienia w dziale Odżywianie - bo wiele już moje oczy widziały i nie tylko moje, jak pseudo dietetycy układali straszną, niezdrową i całkowicie pozbawioną wybranych składników odżywczych dietę.


Czemu intensywności? Trenuje w tej chwili 3-4 razy w tyg siłowo. Planuję może ew. dodać jeden trening (tak żeby było 4-5 maks) i kupić 4-tygodniowy plan treningowy, żeby treningi były bardziej efektywne. Aerobów, jak napisałam, NIE planuję w ogóle. Ew. czasami po treningu silowym robię 5-minutowy trening interwałowy w stylu tabaty. Cały trening zajmuje mi maks godzinę.
Nad modelem żywienia pracowałam przez ostatnie 3 m-ce z dieteczką. W tej chwili nie korzystam już z jej porad na co dzień (ale poleciła mi właśnie BCAA po treningu), więc Was chciałam podpytać o szczególy dot. suplementacji.

Dzięki za linki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Pominąłem słowo ,,nie'' czytając ,,planuję''. Tak więc mój błąd. Bcaa podczas deficytu, jak najbardziej spełni swoją rolę, ale czyste Bcaa, bez zbędnych dodatków. Możesz spróbować własnych sił i skonsultować swój plan treningowy na forum. Efekty są w Tobie, to od Ciebie zależy jak intensywnie będziesz pracować podczas treningu i jakim schematem. Jak wiemy to nie przychodzi z dnia na dzień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 125 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6640
dudee
Bcaa podczas deficytu, jak najbardziej spełni swoją rolę, ale czyste Bcaa, bez zbędnych dodatków.

O to mi właśnie chodziło. Ok, to wybiorę takie bez.

dudee
Możesz spróbować własnych sił i skonsultować swój plan treningowy na forum. Efekty są w Tobie, to od Ciebie zależy jak intensywnie będziesz pracować podczas treningu i jakim schematem. Jak wiemy to nie przychodzi z dnia na dzień.

Wiem, wiem. Staram sie zadawać pojedyncze i konkretne pytania - własnie po to, żeby ułożyć sobie jakiś sensowny plan.

Dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 125 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6640
Dzięki. Czy w moim przypadku radziłbyś stosować jedną dawkę (10 g Ostrovit) po treningu, czy w dni nietreningowe albo przed treningiem też? Widziałam różne zalecenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Używaj tylko w dni treningowe.
Przed lub/i w trakcie.

Dawkowanie to 1g/10kg masy ciała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 125 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6640
dudee
Używaj tylko w dni treningowe.
Przed lub/i w trakcie.

Dawkowanie to 1g/10kg masy ciała.


Oki. Dzięki.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ktory odzywka na mase 3 opcje

Następny temat

budowa masy mięśniowej

WHEY premium