SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kurak

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1902

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530
Cześć. Mam do was pytanie odnośnie białka. Ważę około 67kg i mam 187cm wzrostu, ćwiczę na siłowni oraz mam dietę wysokobiałkową. Powinienem jeść dziennie około 120g białka. Wyczytałem na stronie ilewazy.pl, że pieczony kurczak ma 325g białka, oraz prawie 3000 kalorii. Tak więc, czy to prawda że kurak ma aż tyle białka? Jeżeli zjem takiego przynajmniej połowe to będzie to już spełniać zapotrzebowanie białka na dzień?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 90
Masz racje, dokladnie od 5 do 10 g na godzine, dlatego nie nalezy mieszac roznych rodzajow bialek, najlepiej jesc jeden naturalny produkt bialkowy wg dietetyki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9318 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 26947
Zalezy jak duzy bedzie ten kurczak. 120 g bialka to nie jest dieta wysokobialkowa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530
1,1kg. jak zjem całego, to będzie 325,6g białka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9318 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 26947
Wydaje mi sie ze znacznie mniej. Bo 1,1 kg ale kosci odejda to mniej. Tak 100 g kurczaka ma plus minus 20 g bialka. Teraz patrze na potreningu to 100 g ma 12,20 g bialka 5,90 tluszczu i 103 kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530
Te 1,1kg to bez kości już. z kościami chyba 1.4kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 290 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7197
To mozliwe. Zakladajac kosci + wode przed upieczeniem -> spadek z 1.5 na 1.1kg. I w konsekwencji skoncentrowanie bialka (nie zmienila sie ilosc, zmienil sie % masy).

W 100g upieczonego kurczaka bedzie wiecej bialka, niz 20g / 100g.

I moze byc to 32.5g / 100g pieczonego kurczaka.

Zmieniony przez - spot w dniu 2013-05-07 18:47:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530
Czyli zjadając go uzupełnie dzienne zapotrzebowanie na białko?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 90
Nie, bo strawisz max 30g bialka. Organizm dziala tak, ze po okreslonym czasie ruchow persytaltycznych zoladka i dwunastnicy wydzielaja sie substancje hamujace ich ruch czyli trawienie i cala reszta zgnije w dwunastnicy i jelitach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 99 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 597
Vinceg co ty za glupoty gadasz :D Nie ma czegos takiego jak MAX przyswajalnosci bialka.... jak sobie to wyobrazasz ze np koles warzacy 120kg przyswoi sobie 30 bialka przy 1 jedzeniu i koles wazacy 60 kg tyle samo ? Organizm sie roznie dostosowuje. Poczytaj badania co prowadzili. Faktem jest ze spozywanie zaduzej ilosci bialka ci poprostu nic nie da pojdzie z kałem ale nie da sie tego az tak okreslic ze jest to 30g.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9318 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 26947
Taki max istnieje ale tylko jesli chodzi o stosunek calego dnia ze np. nie ma sensu zeby osoba 60 kg jadla dziennie 300 g bialka bo i tak wiekszosc przetworzy na energie. Ale nie ze w jednym posilku nie mozna zjesc wiecej niz 30g. Czytalem gdzies tu na forum o kulturyscie ktory jadl/je (nie pamietam teraz) dwa posilki dziennie no a jakos byl wielki byk.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 99 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 597
Dokladnie wiec nie ma sie co spinac zeby na kazdy posilek 30g bialka wsunac ale poprostu rozplanowac to jakos na caly dzien :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

interwał - pulsometr

Następny temat

IF - wystarczająco czy nie ??

WHEY premium