SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kulturystyka - ciągła walka o wygląd

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1470598

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30536 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130952
panteon
Trzeba poczytać Tsatsouline'a - napiąć mięśnie brzucha jak byśmy mieli przyjąć na nie cios.
Spiąć pośladki - jakbyśmy mieli pomiędzy nimi trzymać monetę!!
I jeszcze kilka innych... ale wtedy ciężko skupić się na samym ćwiczeniu

Ostatnie zdanie podoba mi się!
W KIF-ie czytam wiele takich porad firmowanych przez mistrzów (ciekawe czy naprawdę to oni piszą?)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Osobiście też to przerabiałem:
chwycić palcami stóp ziemię, napiąć uda, pośladki, brzuch, ścisnąć rączkę kettla aż pobieleją kostki - i wyciskać!!!
Tylko wtedy na wyciskanie już nie mam sił. Zamiast bić rekord o X kilogramów, to ja jestem Xkg poniżej rekordu.
W wymachach - jeśli jest odpowiedni ciężar kettla (ciężki!!) to brzuch sam się spina - inaczej się tego nie wykona po prostu. Tak samo w innych ćwiczeniach - przysiad, czy wyciskanie stojąc i pewnie reszcie.
Chyba trzeba to tak długo ćwiczyć, aż wejdzie w nawyk - wtedy, kiedy będziemy to wykonywać automatycznie - może nam pomóc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
mi to powiedziała fizjo a nie mistrz więc raczej wiarygodne problemem jest że jak ma się submaksa na sztandze to ciężko nad sobą panować a cofnąć się z ciężarem żeby opanować technikę to porażka dla ego

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Ktoś kiedyś powiedział, że "jeśli zaliczyłeś maksa poprawnie technicznie, to to nie był twój maks"
Wystarczy zerknąć na film szkoleniowy z martwego ciągu i na faktycznie wykonanie rekordzistów (kocie grzbiety i takie tam)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30536 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130952
Zaczynam redukcję (wczoraj ograniczyłem trochę węglowodany). Waga rano tylko 75,8kg (ale po wypiciu kubka zielonej herbaty i zjedzeniu ok. 25dkg piersi kurczaka).
kubany 6x20p
1a. Przysiad 48/58/68kgx10p 78x8p 88kgx6p 98kgx4p 108px2p
ledwo wstałem w ostatniej serii
1b. Wspięcia na palce jednonożnie po 20p
2a Wyprosty podudzi 15p 2x12p
2b. Uginania 10p 2x8p

W końcówce przysiadów zacząłem się lekko pocić ze słabości
Ciekawe jak będzie w następnych dniach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
panteon
Ktoś kiedyś powiedział, że "jeśli zaliczyłeś maksa poprawnie technicznie, to to nie był twój maks"
Wystarczy zerknąć na film szkoleniowy z martwego ciągu i na faktycznie wykonanie rekordzistów (kocie grzbiety i takie tam)


nie mogę się z tym zgodzić. kiedyś może tak ale teraz wiem ze jak zarzucisz nad łeb 200 kg i cokolwiek zrobisz nie tak to " ręka, noga mózg na ścianie"

jak nie pociągniesz tego na prostych plecach to zrobisz to może raz, dwa razy a potem miesiąc przerwy no chyba że masz dodatkowe "suple" na lepszą regenerację

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30536 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130952
Gwid - ale to odnosiło się rekordów siłowych gdzie naprawdę wszystko trzeszczy a wygina się najsłabszy element :)
Sprawa szlifowania techniki jest b.ważna dla specjalizacji w bojach - tam utrafienie w idealny punkt skutkuje rekordem wykonanym jakby bez wysiłku (tak czasem mówią rekordziści np. w podnoszeniu ciężarów).
Nie namawiam nikogo do łamania bezpiecznej techniki w trenowaniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Też nie namawiam!
Nie twierdzę, że to zdrowe..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30536 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130952
No właśnie - zdrowie najważniejsze!

Zrobiłem więc:
kółko (filmik
wznosy nóg w zwisie 3x20p 3x20p szybko
skłony na krześle 2x15p




Pozostał mi marsz - w Po treningu dzisiaj piszą, że lepiej nie jeść tyle (ale ja teraz w czasie marszu nie jem).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728644
Ojan -tak dokładnie jest -rekordy siłowe na maxa,bez hamulców psychicznych , wiążą się z prawdziwym trzeszczeniem całego szkieletu.

Kilka razy to słyszałem i poczułem-nic przyjemnego i ogolnie przerażające .

Szczgólnie przy martwym ciągu na maxa-można wpaść w rezonans i się cały trząść-wtedy też jest odczuwane to trzeszczenie.

Mistrzowie,prasa,media -różne rzeczy piszą - najepiej zobaczyć jak trenuja naprawdę (a nie pokazowo i "politycznie poprawnie" :) )
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przedtreningowka

Następny temat

pytania laika

WHEY premium